Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wypuszczenie sygnału z wieży GoldStar FFH-101L do Subwoofera

12 Lip 2011 22:19 1928 6
 • Poziom 21  
  Witam
  Posiadam w.w wieże lecz niestety nie posiada ona żadnego wyjścia. Jak mógłbym z niej wyprowadzić sygnał do subwoofera abym mógł za pomocą wieży sterować nim. Czy dało by radę zrobić jakąś prowizorkę ? np. z wyjścia słuchawkowego aby po podłączeniu wtyczki głośniki nie przestawały grać ? Co bym musiał przerobić aby podłączyć subwoofer.
  Zdjęcie tyłu wieży : Wypuszczenie sygnału z wieży GoldStar FFH-101L do Subwoofera
  Pozdrawiam i przepraszam że tak napisałem ale nie wiem jak opisać problem. Byłbym wdzięczny gdyby ktoś na PW mógł pomóc.
 • Poziom 34  
  Pozostaje pobrać sygnał z wejść końcówki mocy, bądź jak kolega pisał z gniazda słuchawkowego, choć pierwsza opcja będzie lepsza.

  Istnieje też prosta metoda nie wymagająca rozbierania sprzętu.

  W tym temacie znajdzie kolega rozwiązanie :
  https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=2555161#2555161 (zdjęcie "dzielnik.jpg" )
 • Poziom 21  
  No faktycznie sposób prosty :) A przez wyście słuchawkowe jak by to miało wyglądać ? Np. samo wyłączenie tego że dźwięk idzie tylko na gniazdo. A żeby też grały po podłączeniu głośniki.
 • Poziom 24  
  Musisz zaingerować w te gniazdo od strony styków i ominąć (zmostkować) styk odpowiedzialny za rozłączanie głośników. Ingerencja ta ma na celu aby po wsunięciu wtyku Jack w gniazdo słuchawkowe wieża nie wyłączała głośników - tym samym uzyskasz sygnał i na gnieździe słuchawkowym i na kolumnach.
 • Poziom 21  
  A mógłbyś mi to jakoś zobrazować lub powiedzieć dokładniej jak to zrobić.
 • Poziom 24  
  Jak dostaniesz się do wnętrza obudowy Twojej wieży i zlokalizujesz omawiane wcześniej gniazdo słuchawkowe, zobaczysz wystające z niego prawdopodobnie pięć styków. 3 z nich są to sygnały prawego i lewego kanału Audio z masą układu. 2 kolejne styki odpowiedzialne są za wyłączanie głośników, gdzie po wsunięciu wtyku słuchawek łączy lub rozłącza te styki - sprawdź to multimetrem (miernikiem). Jeśli nie będziesz mógł zlokalizować tych styków, to zleć to przerobienie w najbliższym punkcie napraw RTV.
 • Poziom 21  
  ok wielkie dzięki za pomoc później się tym, i napiszę jakie są efekty a gdy nie bd potrafił tego zrobić to przejdę to 1 pomysłu który na pewno uda mi się zrobić. Jeszcze raz dziękuje :)