Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Orange free na kartę - telefon jako modem

12 Lip 2011 23:27 10460 8
  • Poziom 8  
    Witam!
    We wrześniu wyjeżdżam na dłużej do miejsca, gdzie internet "nie wisi w powietrzu". Mam laptopa i chciałbym jednak mieć na nim internet.
    Pomyślałem, że dobrym rozwiązaniem będzie internet na kartę - Orange free na kartę.
    Starter widziałem kosztuje 20 zł, doładowania jakoś przeżyję, ale modem to już koszt około 500zł (na allegro w porywach 200-300).
    Wyczytałem gdzieś, że jest możliwość zastąpienia modemu telefonem.
    Posiadam Nokię 6303 classic.
    Czy ten telefon nadaje się do tego a jeśli tak, to mógłby mi ktoś dokładnie wytłumaczyć jak to skonfigurować, jak to działa, no i ogólnie co zrobić aby internet był na laptopie?
    I jeszcze jedno: załóżmy, że kupuję doładowanie za 100 zł - Orange Free na kartę (6GB/150dni). Czyli wtedy mam 6GB transferu na wykorzystanie w internecie i 100 zł na koncie na rozmowy i smsy według normalnych stawek - 29gr/min i 20gr/sms?
    No i czy 6GB na 5 miesięcy mi wystarczy?
    Zamierzam internet używać do nauki, sprawdzania poczty, facebooka, gadu-gadu, sprawdzania informacji ze świata, itp...
    Mam nadzieję, że ktoś mi pomoże. :)
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    grzesik19 napisał:
    Starter widziałem kosztuje 20 zł, doładowania jakoś przeżyję, ale modem to już koszt około 500zł (na allegro w porywach 200-300).
    Na allegro spokojnie model poniżej stówy można kupić. A jakby laptop miał złącze express-card albo PCMCIA to już w ogóle za grosze idzie dostać modem.
  • Poziom 8  
    coś takiego? BEZPRZEWODOWY MODEM GSM ZTE MF112 7.2 Mb BEZ LOCKA
    Link do aukcji serwisu allegro usunąłem. Regulamin pkt. 3.1.18.
    [witux]

expresscard w laptopie nie mam, a tego drugiego nie wiem jak sprawdzić

najlepiej gdyby ktoś pomógł z wykorzystaniem telefonu jako modemu :)

no i co z tymi doładowaniami, czy oprócz transferu, mogę te pieniądze wykorzystać na rozmowy i sms z mojej komórki?
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    Witam!

Twój telefon nada się jako modem gsm. Musisz zainstalować program Nokia PCSuite
    i tam masz opcje telefon jako modem.Co do pakietu to masz 6GB transferu do wykorzystania w ciągu 150dni ,jeśli go przekroczysz to prędkośc transferu się zmniejszy do minimum. Niestety pakiet nie obejmuje rozmów głosowych, jest tylko transfer danych i chyba ileś darmowych sms'ów.

W załączniku jest instrukcja jak wykorzystać telefon jako modem.
  • Poziom 8  
    wielkie dzięki, jeden problem z głowy :) tylko dalej zastanawiam się z tymi środkami na rozmowy i sms... w końcu naprawili stronę orange i tam pisze coś takiego: Link - na dole zakładka doładowania

nie wiem, czy dobrze rozumiem, ale chyba po doładowaniu za 100 zł, mam te pieniądze do wykorzystania według standardowych stawek oraz bonus w postaci 6GB transferu danych...

tak czy owak, na pewno muszę przejść się do punktu orange i tam dokładnie wypytać o tą ofertę, ale oczywiście jeśli ktoś posiada jeszcze jakieś informacje, które mi mogą pomóc, to będę wdzięczny :)
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    Jest tak ; doładowujesz konto kwotą np. 100zł to dostajesz do wykorzystania te 100zł na rozmowy i sms-y a te 6GB to bonus za to że doładowałeś konto , oczywiście bonus jest odpowiedni do kwoty doładowania.Ja mam to orange free na karte i jak doładuje za 25zł to dostaje 1GB danych bonusu a te 25 zł normalnie moge wykorzystać w całości , a co do telefonu to jak najbardziej możesz go wykorzystac jako modem tylko pc suite musisz na laptopie zainstalować potem podłączyć tel kablem USB do kompa i jak otworzysz program pc suite to wybierasz opcje utwórz połączenie z internetem i po problemie , myślę ze wszystko jest już jasne , pozdrawiam.:D
  • Poziom 8  
    ok, wieeeeeeeelkie dzięki :)
    ostatnie pytanie: czy jak mam te 25zł i 1GB bonusu i korzystam z internetu, to najpierw idzie kasa z doładowania, czy bonus?
  • Poziom 33  
    grzesik19 napisał:
    Wyczytałem gdzieś, że jest możliwość zastąpienia modemu telefonem.
    Posiadam Nokię 6303 classic.

Telefon obsługuje EDGE, czyli teoretycznie 240 kb/s.
    grzesik19 napisał:
    I jeszcze jedno: załóżmy, że kupuję doładowanie za 100 zł - Orange Free na kartę (6GB/150dni).

Według mnie lepiej kupić starter za ~70zł z już doładowanym kontem 12GB lub poszukać jeszcze ciekawszej oferty na aukcjach.
    grzesik19 napisał:
    No i czy 6GB na 5 miesięcy mi wystarczy?
    Zamierzam internet używać do nauki, sprawdzania poczty, facebooka, gadu-gadu, sprawdzania informacji ze świata, itp...

Jeśli do takich rzeczy to starczy, gorzej jeśli często będziesz np. oglądał filmy z youtube.
    grzesik19 napisał:
    czy jak mam te 25zł i 1GB bonusu i korzystam z internetu, to najpierw idzie kasa z doładowania, czy bonus?

Z bonusu najpierw.

Zastanów się nad Aero2 i nową ofertą Play. Sprawdź jakie masz BTS'y w pobliżu czy UMTS, a może tylko GSM. I polecam zakup modemu Huawei E173 z Play dla UMTS 900MHz i możliwości podłączenia anteny o prędkości HSDPA lub Sierra Wireless 307 z HSPA+
  • Moderator Programowanie
    Witam wszystkich serdecznie.
    Może podłączę się do tej dyskusji i podzielę swoimi doświadczeniami.
    Na stałe mieszkam w UK, ale ostatnio zdarzyło mi się na kilka dni przyjechać do Polski. Oczywiście, kilka dni bez internetu, to katorga :) Postanowiłem skorzystać z oferty mobilnego internetu Orange PL. Posiadam modem ZTE MF112 z sieci 3 UK. Kupiłem go na e-bay-u, za dosłownie 10 funtów (ok 43 zł). Przed wyjazdem zdjąłem z modemu blokadę SIM. Nie usuwałem lokalizacji, ani nie używałem żadnego dodatkowego oprogramowania, poza tym, na stałe wgranym przez 3, do modemu.
    Po przylocie do Polski, zakupiłem kartę startową Orange oraz doładowanie za 25 zł.
    Włożyłem kartę do zwykłego telefonu. Przestawiłem, kodem, na taryfę "Orange Free na kartę". A następnie doładowałem kartę za te 25 zł.
    Modemu, nie trzeba było zupełnie konfigurować, tylko w oryginalnym oprogramowaniu z 3, trzeba było ustawić innego usługodawcę, w tym przypadku Orange 3G.
    Muszę przyznać, ze internet chodził bardzo ładnie, niestety, nie miałem czasu żeby przeprowadzać poprawne test, ale wszystko czego potrzebowałem działało bez zarzutu.
    Niestety, w moim miasteczku miałem dostęp jedynie do UMTS, ale jak już wspomniałem, wszystko działało całkiem poprawnie. nawet, o dziwo Skype, łączył się bardzo czysto i bez przerywania obrazu z kamerki.
    Jednym słowem : wypas :)
    Gdyby ktoś potrzebował pomocy w podłączeniu takiego modemu, to zapraszam serdecznie, mogę służyć pomocą.