Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterownik dmx Showtec czy sprawny?

krzysiek775 13 Lip 2011 00:40 2229 3
  • #1 13 Lip 2011 00:40
    krzysiek775
    Poziom 16  

Witam, kupiłem sterownik dmx showtec sm-8/2. Miał on służyć do sterowania parami led. Wziąłem się za podłączanie, i tu zaczęły się problemy. Robię wszystko według instrukcji (przynajmniej tak mi się wydaje), a sterownik nie chce współpracować:cry:.
    Led par firmy lightmaxx wykorzystujacy 4 kanały. Może cuda to nie są, ale w trybie audio radzi sobie nawet nieźle.
    A więc jeszcze raz od początku jak wygląda połączenie:
    Między sterownikiem a parem kabel dmx 15 metrów.
    Par oraz sterownik ustawiony na adresowanie od kanału pierwszego.
    Po włączeniu urządzeń do prądu wybieram w sterowniku funkcję program, następnie przycisk scaner 1 i teraz za pomocą suwaków od 1 do 3 powinienem zmieniać kolory podstawowe a suwakiem nr 4 jasność oraz funkcję strobo. Niestety nic się nie dzieje. Na wyświetlaczu sterownika wartości zmieniają się poprawnie jednak reflektor nie daje oznak życia. Zmiana polaryzacji przełącznikiem nic nie daje.
    Sprawdzałem sterownik na innym urządzeniu, również lightmaxxa (lightmax cls-2) i również nie udało mi się w żaden sposób wysterować urządzenia.
    Co robię źle? O czym zapomniałem? A może to sterownik wadliwy? Raczej nie sądzę żeby winne były dwa różne efekty świetlne.
    Proszę o pomoc
    :cry:

Z ostatniej chwili:
    Udało mi się coś zrobić, a mianowicie:
    Po zresetowaniu sterownika do ustawień fabrycznych wystarczy minimalny ruch suwaka i par oraz drugie urządzenie reaguje jakby sterownik na dany kanał wysyłał maksymalna wartość czyli 255. Jest to możliwe do wykonania tylko jednorazowo po resecie później sterownik nie reaguje na nic. Czyli wychodzi mi na to, że to jednak będzie wina sterownika? :cry:

0 3
  • #2 13 Lip 2011 09:47
    LuckyDj
    Specjalista - oświetlenie sceniczne

Zwróć uwagę, czy po wejściu w tryb PROGRAM sterownik nie włącza automatycznie BLACKOUT, EUROLITE tak robi i za każdym razem muszę to wyłączać.

0
  • #3 13 Lip 2011 09:55
    krzysiek775
    Poziom 16  

Trafiłem na taka informacje w innym temacie. Niestety to nie to. Po wejściu w tryb program i wybraniu urządzenia którym chce sterować zamiast płynnie zaświecać i gasić poszczególne kolory to wystarczy ze ruszę potencjometrem tak, aby wartość zmieniła się z zera na jeden, a dany kolor zaświeca się na full tak jakby sterownik od razu wysyłał pełna wartość czyli 255. I tyle da się zrobić, dalsze sterowanie suwakiem nic nie daje, dany kolor swieci się non stop. Taki efekt udaje mi się uzsykać tylko zaraz po zresetowaniu do ustawień fabrycznych. Po wyłączeniu i włączeniu przyciskiem zasilania sterownik jakby w ogóle nie wysyłał sygnału dmx.

0
  • #4 15 Lip 2011 19:42
    krzysiek775
    Poziom 16  

Witam ponownie. Problem rozwiązany. Tak jak przypuszczałem winny był sterownik. Po wymianie na nowy wszystko działa bez problemu. Temat zamykam.

0