Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wysokie obroty na postoju Renault Laguna 2.0 16V

13 Lip 2011 08:50 5981 5
  • Poziom 9  
    Witam,
    posiadam Lagunę z 1998 r z silnikiem 2.0 16V samochód jest z gazem II generacji. Od jakiegoś czasu samochód posiada wysokie obroty które skaczą i rzadko spadają na poziom 1000 dzieje się to zarówno na gazie jak i na benzynie. Na postoju czasem jest 2000 lub 1500. Jaka może być tego przyczyna, proszę o porady.

Pozdrawiam
  • Poziom 34  
    Sprawdź czy gdzieś nie ciągnie fałszywego powietrza, przeglądnij wszystkie połączenia węzy po stronie ssącej.
  • Poziom 9  
    No własnie ostatnio uszczelniałem w okolicach filtra, a wczoraj wymieniłem kable WN bo miały przebicie samochod chodział na 3 cylindrach i strzelił tak ze rura z zaciskiem wypadła od miksera do gazu. Bedę musiał sprawdzić dokładnie czy gdzies nie ma jakiejs szczeliny gdzie mogłoby się dostawac powietrze. Ale powiem jedno jak zatykałem czesciowo otwór wlotowy powietrza to obroty wzrastały więc nie rozumiem o co chodzi....?????
  • Poziom 34  
    Mniejsza dawka powietrza=bogatszy skład mieszanki=ssanie stąd większe obroty.
  • Poziom 20  
    Powodem tego może byc uszkodzony czujnik temp silnika ma właśnie takie objawy .Sprawdź też silniczek krokowy
  • Poziom 9  
    Jeżeli chodzi o temperaturę to zauważyłem, że dosyć szybko wskazówka od temperatury idzie w góre, i jak dochodzi do potrafi czasem dojsc do prawie maksa i spada za chwile o kilka wartości po za tym nie wskazuje płynnie tylko waha się ta wskazówka. Cz silniczek krokowy ma tez wpływ na obroty kiedy jest przełączony na gaz????