Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wcinka w kabel 5x70mm pod napięciem

13 Jul 2011 13:16 4468 7
 • Level 2  
  Musze wykonać coś takiego:

  Mam pod rozłącznik mocy doprowadzony kabel YAKY 5x70 i chciał bym się podpiąć linka 2,5mm pod każdą z żył tego kabla. Nie mogę rozłączyć całego obiektu. (podłączyć muszę gniazdo serwisowe w szafie oraz kontrole napięcia z przed rozłącznika)

  Słyszałem o sposobie nałożenia uchwytu z linką i wkręcenia śruby w żyłę kablową ale nie mogę nigdzie znaleźć takich uchwytów wkręcanych.
 • Level 22  
  Pokombinuj z mufą odgałęźną z tym że spora różnica przekrojów jest.
  Np coś takiego:
  Link
 • Level 2  
  to musi być mniejsze i nie koniecznie tak zakonserwowane, bo to jest w pomieszczeniu technicznym w rozdzielni, i muszę się podłączyć do 4 żył

  Zdanie zaczyna się wielką literą. [retrofood]
 • Helpful post
  Level 29  
  Zobacz te zaciski. Co prawda mają zastosowanie w izolowanych liniach napowietrznych ale w tej sytuacji mogą się spisać i co najważniejsze można montować je pod napięciem.
 • Helpful post
  Level 42  
  To co radzi kolega remik_l jest w zasadzie wykonalne. Ale te zaciski należy dokręcać z odpowiednim momentem (kluczem dynamometrycznym lub tzw. zrywalne) i moment ten jest przewidziany dla polietylenu (AsXSn). Kable mają przeważnie twardszą izolację i z tego co wiem nie jest zalecane łączenie ich "przebijającymi" zaciskami (po stronie kabla).

  Druga sprawa, i chyba ważniejsza: chcesz podpiąć 2,5² do jakiegoś kabla i zainstalować gniazdo i coś tam jeszcze. A sprawdziłeś jakie zabezpieczenie jest na tym obwodzie??? Może to gniazdo i cała reszta sfajczy się szybciej niż poleci bezpiecznik! Mam nadzieję, że masz to dokładnie sprawdzone i policzone!
 • Electrician specialist
  zbich70 wrote:
  Kable mają przeważnie twardszą izolację i z tego co wiem nie jest zalecane łączenie ich "przebijającymi" zaciskami (po stronie kabla).

  Uwaga dotyczy raczej przewodu, ale na to też jest sposób: „zaciski jednostronnie przebijające”. A czy nie lepiej przejść na kabel o odpowiednim do zabezpieczenia przekroju do jakiejś rozdzielenki, a dopiero potem na dodatkowe obwody?
 • Level 42  
  Mniejsza o zaciski... Pytanie do Autora tematu:
  - masz odpowiednie umiejętności, UPRAWNIENIA (!), sprzęt ochronny, zgodę właściciela linii kablowej, pisemne polecenie na pracę, jakąkolwiek dokumentację na to co chcesz zrobić...???
  Raczej nie bo nie zadawałbyś tego pytania...
 • Level 2  
  Uprawnienia, zgody, uzgodnienia mam tylko się zastanawiam jak to najbezpieczniej i najprościej zrobić

  Jak by ktoś się zastanawiał co mi chodzi (obwody 01 i 02):

  Wcinka w kabel 5x70mm pod napięciem

  Pozdrawiam