Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Switche POE
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dziwny przypadek z WIFI, laptop i komputer

13 Lip 2011 14:35 834 2
  • Poziom 9  
    Witam.

Mam internet kablowy od dostawecy mam laptopa i komputer z dawna dawnego chcialem miec WIFI po domu wiec kupilem router TP-LINK TL-WR340G i Accesa TP-LINK TL-WA500G. Na poczatku wspomnę ze to chyba już moj trzeci router i trzeci accespoint wszystkie zazwyczaj były palone, nawet przy wyłączonym pradzie, spięcie szło przez skrętke do accesa i palilo router a acces nie wiem dlaczego byl dobry.
    A teraz konkretnie powiem o co mi chodzi:

Moje polaczenie bylo takie: skretka z anteny>accespoint>LAN> WAN ROUTERA (aby bylo WIFI) > LAN ROUTERA> LAN KOMPUTERA ( aby internet byl na komputerze). I takim oto sposobem mialem internet do czasu gdy cos sie zepsuło i na laptopie mialem ograniczenie polaczenia na komputerze tez. Reset urzadzen nie pomogło. Spostrzezenia? Wan od routera swieci sie przy wylaczonym kablu WAN a przy właczonym gasnie, ja sie za bardzo na tym nie znam ale myśle ze tak nie powinno był to coś jest na odwrót. I za ktoryms razem przez pomyłke podlaczyłem kablem z ACCESSPOINTA do routera do wejscia *****LAN***** i nie wiem dlaczego ale router wysyłal WIFI po domu i na laptopie mialem internet tylko musialem ustawić swoje IP na laptopie. Ale czy jest możliwość abym mial tez na swoim komputerze internet bo kablem LAN watpie aby sie udało ale chociaz zeby przez WIFI bo mam antenke co się wkreca do komputera do karty sieciowej, tylko jak tak zrobie wyskakuje konflikt IP i po prostu nie chodzi internet wtedy na obu komputerach.

Prosze o wyrozumialośc i szybka pomoc.

Dzięki
  • Switche POE
  • Poziom 43  
    Rozrysuj, bo ja nie widzę tutaj zastosowania dla WA500G.

Do anteny spróbuj założyć netprotektory, nie powinno palić tak często.
  • Switche POE
  • Poziom 9  
    Takie polaczenie dzialalo po odpowiednim skonfigurowaniu tych urzadzeń:

Po zepsuciu mi nie dzialało tak jak to wymienilem wyżej i teraz jest tak podlaczone i dziala na laptopie:

[/img]

Lecz chcialbym tez na komputerze, dziekuje za odpowiedź.