Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Prędkości obrotowe pomp zmywarek (pomp do sprzętu AGD)

Kusy 13 Jul 2011 15:36 1319 3
    Kusy
    Level 12  
    Witam.
    Proszę uprzejmie, jeżeli ktoś zna dokładniejsze dane katalogowe pomp (np. od zmywarek, od pralek itp), dokładnie chodzi mi o prędkości obrotowe, dokładne moce i co najważniejsze gabaryty. W sklepach, serwisach nie mają pojęcia która pompa ma jakie obroty, bo nie jest to potrzebne nikomu.
    Ja mam problem ze znalezieniem silnika jednofazowego, o prędkości obr ok 3000obr/min i żeby nie był większy (dłuższy) niż 140mm.

Proszę o pomoc w tym temacie. obdzwoniłem większość producentów silników i nikt nic nie ma dla mnie.

Pozdrawiam Kusy...
    movzx
    Level 39  
    Prędkości 2800-3000 RPM są typowe. Moce: pompy myjące 60-100W, spustowe 20-30W. Wymiary różne, ale jak poszukasz to może znajdziesz i taką co ma 140mm.
    Kusy
    Level 12  
    movzx wrote:
    Prędkości 2800-3000 RPM są typowe. Moce: pompy myjące 60-100W, spustowe 20-30W. Wymiary różne, ale jak poszukasz to może znajdziesz i taką co ma 140mm.

A jesteś mi w stanie podać jakiś numer katalogowy, jakiegoś producenta, coś bliżej ??
    Oglądałem pompę myjącą od zmywarki bosch Z.PO.BS.02. Wymiarami by się nadała, ale nie znam prędkości obr. ani mocy.
    Przykładowy link ze sklepu:

http://agd-czesci.pl/sklep/product.php?id_product=3026

Jeżeli chodzi o pompy spustowe to chyba temat odpada, bo większość silników do tych pomp jest na łożyskach ślizgowych, które powinny pracować współosiowo, a nie tak jak to u mnie, z przekładnią pasową. Pompa od pralki Polar ma 100W, jednak obawiam się że łożyska ślizgowe wyrobią się bardzo szybko.

pozdr Kusy...
    Kusy
    Level 12  
    okej...
    kupiłem pompę od zmywarki bosch dużą.
    dzisiaj ją przemierzyłem, kręci się 3100RPM i pobiera 0,36A.
    między czasie znalazłem kilka zdjęć tabliczek znamionowych innych producentów, i potwierdziło się to co napisał movzx.
    temat wyczerpany...

pozdro Kusy...