Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Projekt sieci komputerowej

19 Lis 2004 13:59 3760 3
  • Poziom 11  
    Poszukuje przykładowych projektow sieci komputerowej, w miare prostych z niewielką ilością pomieszczeń ( 3-4 ).
  • Poziom 39  
    A co cię konkretnie interesuje? zasady prowadzenie sieci, zasady określania potrzeb przyszłego użytkownika, robienie projektu uniwersalnego na "metry kwadratowe"?
    Przykładowe rozwiązania danego obiektu są dokładnie dostosowane do wymogów danego klienta. Mogę ci podesłać wycinki rysunków ( całe są objęte tajemnicą resortową)
    Pozdr.J.
  • Poziom 11  
    Najbardziej mnie interesują projekt techniczny instalacji elektrycznej i specywikacja okablowania sieciowego.Chodzi mi o tpo zeby zobaczyc na przykladach jak sie wylicz bilans mocy, prady szczytowe, prady zwarciowe itd.
  • Poziom 39  
    S,ą zasady ogólne i specyfikacje resortowe, np resort ministerstwa finansów ma swoje, bankowy swoje i swoje zasady wyliczania bilansu, współczynników jednoczesności , normy zapotrzebowania na jedno stanowisko komputerowe itd.
    Dla każdego liczy się inaczej np w banku dla sali operacyjnej wspóczynnik jednoczesnosci wynosi 1 ( to samo dla kawiarenek inteernetowych i sal komputerowych w szkołach) w biurach przy dużej liczbie komputerów współczynnik spada do nawet 0,7. wchodza teraz coraz gęsciej monitory LCD które obniżają zapotrzebowanie i drukarki laserowe które je podnoszą. Mogę ci podesłać( ale na PW ze względu na szczegóły w nich zawarte wycinki dokumentacji na ten temat)
    Pozdr.J.