Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

odpowietrzenie ABS/ESP po wymianie pompy Peugeot 307

priotr 13 Lip 2011 17:24 33598 16
  • #1 13 Lip 2011 17:24
    priotr
    Poziom 11  

Witam. Mam pytanie jak odpowietrzyć hamulce w peugeocie 307 po wymianie pompy abs. Próbuję tradycyjnie ale płyn tylko delikatnie się sączy. Proszę o pomoc.

3 16
  • #2 13 Lip 2011 19:21
    kajaba autoserwis
    Poziom 29  

Na uruchomionym silniku odpowietrzasz?

2
  • #3 13 Lip 2011 20:11
    kkknc
    Poziom 42  

Można wspomóc się PP2000, a tradycyjnie czyli źle. W samochodach z ABS zaczynasz od najbliższego koła. Jeżeli ci się sączy to ta pompa nie jest nowa tylko kolejny złom ze szrotu. Wież mi na bezpieczeństwie się nie oszczędza.

2
  • #4 13 Lip 2011 21:48
    priotr
    Poziom 11  

Witam. Próbowałem na zapalonym również. Czemu kolega kkknc uważa że szrot? Pompa wymieniona ponieważ Texa pokazywała błąd przekaźnik zaworów. Po założeniu używki błąd zgasł. Męczę się jeszcze z tym odpowietrzeniem. Jeśli będzie trzeba to może przełożę sterownik do starej pompy??

2
  • #5 13 Lip 2011 22:23
    esprimo
    Poziom 13  

stary pierwsze odpowietrz z pompy ham. do abs potem zaraz za pompą abs popuśc wkrętki aż tryśnie i dalej już standardowo od najdalszego koła nie wierz w bzdurdy że do złom itd zrób tak jak napisałem i będzie dobrze a i nie musisz na zapalonym motorze

3
  • #6 13 Lip 2011 22:30
    priotr
    Poziom 11  

Jutro jeszcze powalczę z tym odpowietrzeniem.Dam znac jak poszło.

4
  • #7 13 Lip 2011 23:08
    kkknc
    Poziom 42  

esprimo napisał:
    stary pierwsze odpowietrz z pompy ham. do abs potem zaraz za pompą abs popuśc wkrętki aż tryśnie i dalej już standardowo od najdalszego koła nie wierz w bzdurdy że do złom itd zrób tak jak napisałem i będzie dobrze a i nie musisz na zapalonym motorze

Standartowo od najdalszego koła to się zaczyna w autach bez układu ABS. Zdobywanie wiedzy należy zaczynać od podstaw w twoim wypadku ortografia.

To że zgasła kontrolka błędu oznacza że ten układ jest prawdopodobnie sprawny pod względem elektrycznym a nie koniecznie mechanicznym. Powtórzę to po raz ostatni BEZPIECZEŃSTWO.

0
  • #8 13 Lip 2011 23:13
    robokop
    Moderator Samochody

kkknc napisał:

Standartowo od najdalszego koła to się zaczyna w autach bez układu ABS. Zdobywanie wiedzy należy zaczynać od podstaw w twoim wypadku ortografia.
    No właśnie...
    Cytat:
    Bleed the circuit by opening the bleed screws in the
    following order (remember to close them after the operation):
    - the rear right-hand circuit,
    - the front left-hand circuit,
    - the rear left-hand circuit,
    - the front right-hand circuit.

Będzie go tydzień pompował i niezależnie czy od najbliższego, czy od najdalszego koła będzie nadal zapowietrzony. Dopóki nie pozbędzie się bąbli z samego agregatu.

1
  • #9 13 Lip 2011 23:24
    priotr
    Poziom 11  

To jak to Panowie zrobić? Mam texe tam jest odpowietrzanie hamulców. Jak uruchamiam tą opcje słychać pracę pompy. Wie ktoś może jak poprawnie powinna wyglądać procedura w Texie lub bez niej??

1
  • #10 14 Lip 2011 00:11
    kkknc
    Poziom 42  

[quote="robokop"]

kkknc napisał:

No właśnie...
    Cytat:
    Bleed the circuit by opening the bleed screws in the
    following order (remember to close them after the operation):
    - the rear right-hand circuit,
    - the front left-hand circuit,
    - the rear left-hand circuit,
    - the front right-hand circuit.

Co do no właśnie to nie zapomniał kolega dodać że ta kolejność odpowietrzania i procedura obowiązuje przy korzystaniu z aparatu Prestop.
    Co do jednego się zgadzam z ABS-u należy wypchnąć powietrze.
    A Texa ma plik pomocy i powinna poprowadzić cię za rączkę

0
  • #11 14 Lip 2011 00:51
    Diabeł Tasmański
    Poziom 12  

Bzdury opowiadasz kkknc. Obecność układu ABS nie ma wpływu na kolejność odpowietrzania kół - pomijając fakt że przy wysuszeniu pompy odpowietrza się układ nieco inaczej.

3
  • #12 14 Lip 2011 01:54
    kkknc
    Poziom 42  

Diabeł Tasmański napisał:
    Bzdury opowiadasz kkknc. Obecność układu ABS nie ma wpływu na kolejność odpowietrzania kół - pomijając fakt że przy wysuszeniu pompy odpowietrza się układ nieco inaczej.

Nie twierdzę że zjadłem wszystkie rozumy , ale czy czasem tak trudno zajrzeć do servisówki.

2
  • #13 14 Lip 2011 07:45
    priotr
    Poziom 11  

Czyli ma odpowietrzać na wyłączonym zapłonie?? Zacząć od koła tylnego od strony pasażera??

0
  • Pomocny post
    #14 14 Lip 2011 09:09
    robokop
    Moderator Samochody

Z www.307online.com.ar/manuales/reparacion/index.html

Cytat:

4 - ZALECENIA DOTYCZĄCE ODPOWIETRZANIA UKŁADU HAMULCOWEGO

Po wykonanej naprawie pompy hamulcowej lub bloku abs odpowietrzyć w kolejności :

* przednie lewe koło
    * przednie prawe koło
    * tylne lewe koło
    * tylne prawe koło

Po interwencji na strzemieniu rozpieracza lub cylindrze koła, odpowietrzyć w kolejności :

* rozpieracz lub cylinder zdemontowanego koła
    * przednie lewe koło
    * przednie prawe koło
    * tylne lewe koło
    * tylne prawe koło

UWAGA : w przypadku demontażu-montażu pompy hamulcowej, zaleca się zakończyć odpowietrzanie automatyczne odpowietrzaniem ręcznym .

ABS

Dostarczane bloki hydrauliczne są już wstępnie wypełnione ; Istnieje więc możliwość wykonania :

* odpowietrzenia ręcznego (przy pomocy pedału)
    * odpowietrzenia automatycznego

Jeżeli odpowietrzenie układu nie jest zadowalające, można odpowietrzyć blok abs przy pomocy przyrządu diagnostycznego TEP 92, DIAG 2000, zgodnie z podanymi przez niego wskazówkami .

Użycie przyrządu diagnostycznego będzie konieczne w przypadku, gdy jednocześnie będzie miało miejsce następujących warunków :

* powietrze w układzie
    * blok regulacji czynnej
    * naciśnięcie na pedał hamulca

WSZYSTKIE TYPY

5 - ODPOWIETRZENIE

KONIECZNIE : włączyć silnik .

UWAGA : przestrzegać kolejności odkręcania śrub odpowietrzających .

5 - 1 - ODPOWIETRZENIA AUTOMATYCZNEGO

Założyć przyrząd [1] na zbiornik płynu hamulcowego .

Podłączyć przyrząd [1] do jednego z urządzeń automatycznego odpowietrzania, homologowanego PEUGEOT .

Odpowietrzyć układ zgodnie z instrukcją eksploatacji urządzenia .

5 - 2 - ODPOWIETRZENIA RĘCZNEGO (PRZY POMOCY PEDAŁU)

Do tej operacji potrzebnych jest dwóch operatorów .

Podłączyć przezroczysty przewód do śruby odpowietrzającej .

Powoli naciskać na pedał hamulca .

Odkręcić śrubę odpowietrzającą .

Przytrzymać pedał wciśnięty do oporu .

Zakręcić śrubę odpowietrzającą .

Poczekać, aż pedał powróci samodzielnie na swoje miejsce .

Powtarzać operację aż do momentu, gdy płyn hamulcowy zacznie wypływać czysty i bez pęcherzyków powietrza .

Postępować w ten sam sposób z pozostałymi kołami .
    Wspomniany przyrząd to korek zbiorniczka z króćcem do podłączenia ciśnienia.

Haynes -
    odpowietrzenie ABS/ESP po wymianie pompy Peugeot 307 odpowietrzenie ABS/ESP po wymianie pompy Peugeot 307

2
  • Pomocny post
    #15 14 Lip 2011 09:44
    kkknc
    Poziom 42  

Kolega robokop mnie uprzedził. To jest jasna i dokładna instrukcja prawidłowego postępowania godna elektrody i moderatora. Chylę czoła nad rzeczowością udzielonej przez kolegę odpowiedzi

2
  • #16 14 Lip 2011 14:31
    priotr
    Poziom 11  

Znalazłem Panowie dokładny opis do ESP:
    http://www.qclt.com/html/%E6%A0%87%E8%87%B430...9%8B%E5%86%8C/607/info/pl/b3fi07kc.htm#INDICA

Dodano po 4 [godziny] 25 [minuty]:

Witam. według procedury którą podesłałem pieknie się odpowietrzył. W razie braku użądzenia do ciśnienia pasuje korek od bańki 5l z dorobionym wentylkiem. Manometrem puszczam delikatne ciśnienie i odpowietrzam według procedury. Polak potrafi:)

3
  • #17 29 Wrz 2018 16:47
    Kulpa999
    Poziom 3  

Witam mam ten sam problem nie mogę odpowietrzyć hamulce proszę o pomoc.
    Nie idzie płyn z cylinderków . A wymieniałem pompę ABS.

2