Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Opel Corsa B 1.0 1997 śmierdzi paliwem

Ruszki88 13 Jul 2011 20:28 6894 6
 • #1
  Ruszki88
  Level 10  
  Witam serdecznie. Posiadam Opla Corsę B z roku 1997 z silnikiem 1.0 (Ecotec). Problem polega na intensywnym zapachu paliwa w środku pojazdu. Jednak zapach ten nie jest wyczuwalny cały czas. Czuć go w momencie kiedy samochód jedzie prędkością 50-65 km/h. Najgorzej jest kiedy wrzucam 4 bieg i dodaje gazu w tedy przez pewien moment jest nie do wytrzymania po czym przechodzi w trakcie nabierania prędkości. Założyłem w między czasie instalację gazową sekwencyjną a problem mimo jazdy na gazie nadal występuje. Spod samochodu nic nie kapie, pod maską wszystko jest suche i wygląda ok, wężyki paliwowe też są całe. Proszę serdecznie o pomoc i z góry dziękuje.
 • #2
  miler80
  Level 34  
  Podnieś kanapę z tyłu, i otwórz dekielek zaślepiający ujęcie paliwa, zobacz bo może ktoś niedokręcił nakrętki na kołnierzu zbiornika.
 • #3
  Ruszki88
  Level 10  
  Tam już zerkałem i wszystko jest w porządku ale jeśli to może być przyczyną to jutro dla pewności zobaczę jeszcze raz
 • #4
  saint_84
  Level 11  
  Swego czasu w Calibrze i Vectrze A był podobny problem...bo powietrze do nagrzewnicy było zasysane z pod machy i jak wężyk sparchaciał delikatnie się sączyło i śmierdziało niemiłosiernie w środku autka.
  Co ciekawe przy małych obrotach nic nie ciekło dopiero pod obciążeniem jak pompa dawała większe ciśnienie.
  Radze dobrze sprawdzić wężyki zasilające powrotne te gumowe jak i metalowe.
 • #5
  Ruszki88
  Level 10  
  Pod kanapą tylną wszystko gra a wężyki te które są widoczne też są ok. Czy jakiś wpływ na to może mieć filtr węglowy ? Lub czy może być coś uszkodzone przy wlewie paliwa bo wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują że auto było kiedyś na tylnym nadkolu uderzone. Głębiej w nadkole nie zaglądałem ale to co jest widoczne wygląda dobrze.
 • #6
  miler80
  Level 34  
  Zrób prosty test szczelności: przez wlew paliwa psiknij sprężonego powietrza (pistolet owiń szmatą) i jak nie "sadzi" gdzieś tam bokiem wtedy wykluczysz nieszczelność zbiornika i osprzętu. Tylko z wyczuciem to wykonaj :-)
 • #7
  Ruszki88
  Level 10  
  Powodem nieprzyjemnego zapachu była niestety popękana szpachla. Auto bardzo wiele przeszło w przeszłości. Po zdjęciu prawego boczka w bagażniku okazało się, że cały profil obudowy węża paliwa jest popękany. Tą drogą smród dostawał się do środka auta szczególnie gdy jechało się z otwartym oknem bo robił się cug i przeciąg. Sytuacja została opanowana za pomocą maty bitumicznej. Bardzo ładnie udało się ją przykleić i uszczelnić cały kształt wlewu paliwa. Działało to przez kilka ładnych lat dopóki auto nie uległo samozniszczeniu przez biodegradację blachy :) Pozdrowionka