Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Unieruchomione samochody przez KUNY - jakie rozwiązanie

bartosz bdg 13 Lip 2011 21:10 3198 8
  • #1 13 Lip 2011 21:10
    bartosz bdg
    Poziom 8  

Witam. Mam problem z kunami ciągle włażą mi pod maskę i jedzą co popadnie. Przestawienie samochodu nic nie daje nawet o kilkanaście metrów. Widziałem na allegro sporo urządzeń emitujących ultradźwięki. Czy ktoś kupił takie urządzenie i poskutkowało? Albo w inny sposób sobie poradził? Sam niestety nie jestem w stanie stworzyć sobie takie urządzenia. Liczę na pomoc i pozdrawiam

0 8
  • #2 13 Lip 2011 21:15
    Hucul
    Poziom 39  

Znajomy ogrodził staw pastuchem elektrycznym, na wysokości kilku centymetrów rozciągnął stalowy drut podłączony do generatora. Podobno działa na kuny, wydry i inne szkodniki.

0
  • #3 13 Lip 2011 21:26
    stanislaw1954
    Poziom 41  

Kiedyś w rozmowie o kunach (m inn.odwiedzającymi samochody)poradzono mi bym włożył kępkę psiej sierści .Podobno kuna nie lubi tego . Nie próbowałem, ale też miałem wizyty tylko mniej szkodliwe.Na razie przestały odwiedzać mój samochód.

0
  • #4 13 Lip 2011 21:48
    wie_siek
    Poziom 12  

Witam!!
    Będąc ostatnio w komisie samochodowym,zauważyłem w komorach silnikowych stojących samochodów,zawieszki do muszli klozetowych.Obsługa twierdzi ,że są bardzo skuteczne na kuny.
    Pozdrawiam

0
  • #5 13 Lip 2011 21:51
    robokop
    Moderator Samochody

Zorganizować sobie trochę bitrexu, posmarować wiązki i życzyć "bon apetite" gryzoniom.

0
  • #6 13 Lip 2011 21:51
    bartosz bdg
    Poziom 8  

z tą elektryką to dużo roboty poza tym auto różnie parkuje. sierść nic nie da pies i koty się kręcą niedaleko. cały czas przeglądam na allegro te generatory ultradźwięków i są Niemieckie oraz Czeskie, nie wiem które lepsze może ktoś spotkał się z którymiś?

Link 1

Link 2

Link 3

Link 4

EDIT:
    znalazłem jeszcze tą stronę http://www.kunymyszy.republika.pl/ . autor twierdzi, że tylko jego dzieło jest skuteczne (może jest) ale co gorsza, że te niemiecki i czeskie nic nie dają... już nie wiem co mam myśleć

0
  • #7 16 Lip 2011 12:29
    tzok
    Moderator Samochody

Ja używam odstraszacza na UL1111 - autor słono sobie za niego kasuje (coś koło 60zł) ale skuteczny jest. Jeden kupiłem 3szt. skopiowałem - koszt wykonania jest poniżej 10zł.
    Z kostką toaletową też się spotkałem i podobno jest skuteczna.

0
  • #8 08 Sty 2012 11:30
    rysiekj
    Poziom 14  

Witaj,
    Może bys podesłał schemacik. To aż wstyd żeby użytkownicy tego forum nie potrafili zrobić głupiego generatora :)

0
  • #9 08 Sty 2012 11:43
    1078231
    Użytkownik usunął konto