Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Mitronik
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

"Świecące tapety" z funkcją wytłumiania dźwięku od Philipsa

exti 13 Lip 2011 21:50 2121 2
 • "Świecące tapety" z funkcją wytłumiania dźwięku od PhilipsaPhilips ma w planach wprowadzenie do sprzedaży świecących tapet, we współpracy z producentem paneli dźwiękochłonnych do montażu na ścianach - Kvadrat Soft Cells.

  Pomysł polega na wmontowaniu do paneli Kvadrat diod LED, aby utworzyć coś w rodzaju świecących na różne kolory tapet z materiału. Oprócz funkcji wytłumiania dźwięku, panele mają spełniać także rolę wizualizacji dla odtwarzanej muzyki, zmieniając kolory w jej takt lub dekoracyjnego oświetlenia pomieszczenia dającego możliwość stwarzania różnych nastrojów. Panele Kvadrat Soft Cells składają się z aluminiowej ramy o specjalnym profilu i napiętego na niej wytrzymałego materiału.

  Jest to pierwsze na świecie tego typu rozwiązanie. Da ono architektom, dekoratorom wnętrz i specjalistom od oświetlenia pewną "wolność twórczą" dzięki szerokiej palecie materiałów oferowanej przez firmę Kvadrat i oświetlenia LED z oferty Philipsa.
  Rozwiązanie to na nie będzie tanie, ale Philips nie zamierza go sprzedawać indywidualnym odbiorcom, a raczej sklepom, hotelom, korporacjom, itd.

  Źródła:
  http://www.tgdaily.com/hardware-features/57197-philips-develops-luminous-wallpaper
  http://www.textileworld.com/Articles/2011/July/Philips_Announces_Partnership_With_Kvadrat_Soft_Cells_To_Bring_Spaces_Alive.html


  Fajne! Ranking DIY
 • Mitronik
 • #2 15 Lip 2011 19:47
  arti4-92
  Poziom 16  

  "Rozwiązanie to na nie będzie tanie, ale Philips nie zamierza go sprzedawać indywidualnym odbiorcom, a raczej sklepom, hotelom, korporacjom, itd. " powinno brzmiec "Rozwiązanie to na nie będzie tanie, a Philips nie zamierza go sprzedawać indywidualnym odbiorcom, a raczej sklepom, hotelom, korporacjom, itd. ę

 • Mitronik
 • #3 15 Lip 2011 20:05
  exti
  Poziom 32  

  Ma być tak jak jest. Chodzi o to, że cena owych świecących tapet zapewne będzie wysoka, ale głównym odbiorcą mają być firmy. A firmy mogą zazwyczaj lekką ręką przepuścić na taki cel sumy, które dla indywidualnej osoby byłyby nie do przełknięcia.

  To jest mniej lub bardziej dosłowne tłumaczenie tego zdania: "The stuff presumably won't come cheap, but the company's expecting to market it mainly to companies rather than individuals - for shops, hotels, corporate headquarters and the like."