Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nagrywarka zakłóca start Windowsa i karta graficzna nie działa

13 Lip 2011 22:58 1233 4
  • Poziom 12  
    Witam, jest zestaw:
    - płyta Gigabyte GA-M68SM-S2L
    - procesor AMD 64 bit
    - 2 x 1 GB RAM DDR II
    - dysk WD (Win XP home)
    - dodatkowa karta graficzna Gigabyte GEForce 8500 GT model GV-NX85T256H

Problemy są 2:
    1 Windows nie uruchamia się, wyświetla się okno windowsa, windows nie wiesza się ale nie uruchamia się do końca . Po odłączeniu napędu nagrywarki DVD Samsunga uruchomienie Windowsa jest normalne.
    Jest możliwość obejścia sytuacji tzn. Jak mam podłączoną nagrywarkę i Windows się nie może uruchomić to do napędu wkładam jakąś płytę, po chwili Windows zczytuje płytę, zamruga klawiaturą, i się uruchamia. Napęd jest jednak w Windowsie niewidoczny.
    Podłączałem 2 napędy (nagrywarkę CD i nagrywarkę DVD) i jest to samo.

2 Dodatkowa karta graficzna (jest sprawna, bo sprawdzona na innym kompie) nie działa mimo przetestowania wszystkich opcji Biosa, ona jest na PCI Express bodajże. Muszę póki co korzystać ze zintegrowanej.

Moje podejrzenia:
    - komputer stał w ogromnym kurzu (teraz jest odkurzony) więc może zasilacz ?
    Pytam bo nie mam jak podmienić a tam jest 400 W więc zanim kupię.....
    - pamięć wydaje się ok, wyjmowałem, z grubsza oczyściłem, włożyłem z powrotem
    - komp jest wolny od wirusów wg Avasta home

Co sądzicie o tej sprawie ? wszystkie sugestie mile widziane.
    pozdrawiam forumowiczów
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 12  
    iarok napisał:
    Wymień kable IDE, wpierw sprawdź zworki w napędach MS,SL,CS (Master,Slave,Cable Select),zależnie gdzie napęd jest podłączony, czy pod wtyk2 czy wtyk3. Kabel IDE: Wtyk1---------------------Wtyk2(SL)-----Wtyk3(MS)

kabel IDE był zmieniany...bez rezultatu
    W biosie wykrywa napęd dvd. jak jest na master wykrywa na master, jak na slave wykrywa na slave. Po ustawieniu zworki na slave w Windowsie jest tak samo jak na master, czyli nie uruchamia się.
    Dysk pracuje na sata, nie ma tam zworek, ale myslę że jak wykrywa go na secendary master i system się zaczyna ładować to chyba nie ma co kombinować.
  • Poziom 30  
    A taki istotny szczegół jak zasilacz?
  • Użytkownik usunął konto