Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Czyszczenie starej farby z ogrodzenia, piaskowanie?

młody88 13 Jul 2011 23:40 21679 4
lampy.pl
 • #1
  młody88
  Level 19  
  Witam przede mną malowanie ogrodzenia robiłem to ostatnio 3 lata temu i już wygląda fatalnie, poprzednio czyściłem ogrodzenie szczotką drucianą i efekt nie był zadowalający korozja pojawiła się już po roku.
  dlatego teraz zamierzam lepiej to wyczyścić i pomyślałem o piaskowaniu, przeglądałem na allegro pistolety i nie wiem który wybrać i tu proszę was o podpowiedź.

  na pistolet chcę wydać do 100zł
  ogrodzenie to sztachetki z kątownika zimno giętego długość około 20m

  chyba że ma ktoś inny lepszy pomysł na pozbycie się starej farby z płotu, chętnie rozważę.
 • lampy.pl
 • #2
  hvelektronik
  Level 19  
  Witam A nie można założyć szczotkę drucianą ale do szlifierki kątowej lub tarczę z papierem ściernym i nie powiano być kłopotu ewentualnie opalić opalarką na prąd lub benzynę "robiłem to ostatnio 3 lata temu i już wygląda fatalnie" to coś kolega kiepsko wyczyścił a wymalowane chociaż porządnie?
 • lampy.pl
 • #3
  User removed account
  User removed account  
 • #4
  Odcebul Isiekuli
  Level 12  
  Z punktu widzenia przygotowania powierzchni do malowania nic nie zastąpi piaskowania. Ale takim pistoletem może to być długotrwały proces. Przy użyciu normalnej piaskarki (ciśnieniowej) nie jakiejś nawet profesjonalnej, koszt ścierniwa i zużytej energii elektrycznej jest niższy niż zakup papieru ściernego i szczotek drucianych :D A gdzie mozolna robota która i tak piaskowaniu nie dorówna...
 • #5
  kkknc
  Level 43  
  Zadzwoń do najbliższej firmy w okolicy i ci wypiaskują. Do piaskowania potrzebny jest sprzęt. Sprężarka minimum 5m3/min, piaskarka, węże, dysze, kombinezon, ścierniwo, ekrany,odwadniacze i odkurzacz do posprzątania po wszystkim. Szczotką na wiertarce będziesz to robił wieki z przeciętnym efektem. Lamelka da lepszy efekt, ale wszędzie nie doczyścisz i to będą ogniska korozji, przerabiałem te metody. Zdecydowałem się na piaskowanie i 12 lat temu dałem więcej kasy za piaskowane bramy niż za jej zrobienie, ale to były dobrze wydane pieniądze. Brama została pomalowana farbą okrętową i do dziś się trzyma. Później pracowałem w firmie zajmującej się piaskowaniem więc co nieco z tego skorzystałem.