Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Czyszczenie starej farby z ogrodzenia, piaskowanie?

13 Jul 2011 23:40 19366 4
 • Level 19  
  Witam przede mną malowanie ogrodzenia robiłem to ostatnio 3 lata temu i już wygląda fatalnie, poprzednio czyściłem ogrodzenie szczotką drucianą i efekt nie był zadowalający korozja pojawiła się już po roku.
  dlatego teraz zamierzam lepiej to wyczyścić i pomyślałem o piaskowaniu, przeglądałem na allegro pistolety i nie wiem który wybrać i tu proszę was o podpowiedź.

  na pistolet chcę wydać do 100zł
  ogrodzenie to sztachetki z kątownika zimno giętego długość około 20m

  chyba że ma ktoś inny lepszy pomysł na pozbycie się starej farby z płotu, chętnie rozważę.
  Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
 • Level 19  
  Witam A nie można założyć szczotkę drucianą ale do szlifierki kątowej lub tarczę z papierem ściernym i nie powiano być kłopotu ewentualnie opalić opalarką na prąd lub benzynę "robiłem to ostatnio 3 lata temu i już wygląda fatalnie" to coś kolega kiepsko wyczyścił a wymalowane chociaż porządnie?
 • User removed account  
 • Level 12  
  Z punktu widzenia przygotowania powierzchni do malowania nic nie zastąpi piaskowania. Ale takim pistoletem może to być długotrwały proces. Przy użyciu normalnej piaskarki (ciśnieniowej) nie jakiejś nawet profesjonalnej, koszt ścierniwa i zużytej energii elektrycznej jest niższy niż zakup papieru ściernego i szczotek drucianych :D A gdzie mozolna robota która i tak piaskowaniu nie dorówna...
 • Level 43  
  Zadzwoń do najbliższej firmy w okolicy i ci wypiaskują. Do piaskowania potrzebny jest sprzęt. Sprężarka minimum 5m3/min, piaskarka, węże, dysze, kombinezon, ścierniwo, ekrany,odwadniacze i odkurzacz do posprzątania po wszystkim. Szczotką na wiertarce będziesz to robił wieki z przeciętnym efektem. Lamelka da lepszy efekt, ale wszędzie nie doczyścisz i to będą ogniska korozji, przerabiałem te metody. Zdecydowałem się na piaskowanie i 12 lat temu dałem więcej kasy za piaskowane bramy niż za jej zrobienie, ale to były dobrze wydane pieniądze. Brama została pomalowana farbą okrętową i do dziś się trzyma. Później pracowałem w firmie zajmującej się piaskowaniem więc co nieco z tego skorzystałem.