Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Szkolenia SEP
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Uprawnienia SEP do 1kV a nowa instalacja.

Przemek2011 14 Lip 2011 01:13 4268 2
  • #1 14 Lip 2011 01:13
    Przemek2011
    Poziom 16  

Posiadam świadectwo kwalifikacyjne kategorii E które pozwala mi na eksploatacje w zakresie: obsługi, konserwacji,remontów i montażu urządzeń, instalacji i sieci.
    Czy posiadając takie kwalifikacje mogę położyć instalacje elektryczną zgodnie z otrzymanych schematem instalacji elektrycznej w nowo wybudowanym domku jedno rodzinnym? Chodzi mi tutaj o samo przeprowadzenie kabli i zamontowanie rozdzielni, licznika, gniazdek,lamp itp itd.
    I czy po tak wykonanej pracy jak przyjdzie osoba z uprawnieniami na kategorie D + pomiary i wykona odpowiednie pomiary i wystawi odpowiedni wniosek że wszystko jest ok będzie mogła przyjechać osoba z energetyki i podłączyć wszystko pod napięcie?

0 2
  • Szkolenia SEP
  • Pomocny post
    #2 14 Lip 2011 02:39
    elpapiotr
    Specjalista elektryk

Witam.

No to wsadziłeś kolego kij w mrowisko.

Cytat:
    Posiadam świadectwo kwalifikacyjne kategorii E które pozwala mi na eksploatacje
    No właśnie - pozwala na eksploatację.
    Cytat:
    Czy posiadając takie kwalifikacje mogę położyć instalacje elektryczną zgodnie z otrzymanych schematem instalacji elektrycznej w nowo wybudowanym domku
    Hmmm. Pewnie że możesz.
    Cytat:
    Chodzi mi tutaj o samo przeprowadzenie kabli i zamontowanie rozdzielni, licznika, gniazdek,lamp itp itd.
    Licznik odpada :D
    Cytat:
    I czy po tak wykonanej pracy jak przyjdzie osoba z uprawnieniami na kategorie D + pomiary
    Niech przyjdzie, wolno mu.
    Cytat:
    i wykona odpowiednie pomiary
    Hmmm ... czy wykona ? Podobno nie wolno mu :cry:
    Cytat:
    i wystawi odpowiedni wniosek że wszystko jest ok będzie mogła przyjechać osoba z energetyki i podłączyć wszystko pod napięcie?
    Niech wystawia. Przyjmują, odbierają, podłączają pod napięcie.

Ale tu się narobiło sprzeczności ! Cała masa.

0
  • Szkolenia SEP
  • Pomocny post
    #3 14 Lip 2011 09:31
    darek_wp
    Poziom 28  

Wszystko poza montażem licznika możesz zrobić. Montaż licznika zarezerwowany jest dla ZE. Co do pomiarów i dokumentów do odbioru - w zależnośc od ZE może być potrzebna osoba z D+pomiary albo osoba mająca UB - co kraj to obyczaj :D.

0