Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pulpit zdalny z internetu do sieci lokalnej na mikrotikach

LOGISTYKATEK 14 Lip 2011 10:41 2544 3
  • #1 14 Lip 2011 10:41
    LOGISTYKATEK
    Poziom 8  

Witam Serdecznie,

Chciałbym zadać pytanie jak ustawić pulpit zdalny , żebym mógł się połączyć z serwerem w mojej sieci lokalnej.
    Sytuacja wygląda tak:
    --dostawca internetu-->router DryTek2130-->RB433-->RB433-->RB433-->SERWER

RB433 to RouterBoard MikroTik 433 na antenach panelowych, które działają jako most . Wyłącznie do przesyłu internetu.

Ustawiam oczywiście przekierowanie portów w routerze, ale i tak nie mogę się połączyć??? - Nie wiem dlaczego...??
    Pulpit zdalny ma działać na zasadzie DYNDNS, czyli w przypadku zmiany IP i tak połączenie ma działać. W routerze porty są przekierowane.
    Dodam, iż takie ustawienia działały, ale bez mikrotików. Generalnie nic się nie zmieniło doszły tylko mikrotiki, które działają i internet jest przesyłany, ale pulpit zdalny działać nie chce ....

Bardzo prosiłbym o rady. Pozdrawiam

0 3
  • #2 14 Lip 2011 13:36
    Mike777
    Poziom 10  

LOGISTYKATEK napisał:
    Witam Serdecznie,
    ...Dodam, iż takie ustawienia działały, ale bez mikrotików. Generalnie nic się nie zmieniło doszły tylko mikrotiki, które działają i internet jest przesyłany, ale pulpit zdalny działać nie chce ....

Jeśli Mikrotiki są w trybie Bridge np. WDS to powinny działać przeźroczyście dla ruchu IP. Jeśli to bridge to wyłącz firewalle na Mikrotikach, żeby sprawdzić czy coś nie blokuje portu:
    Code:
    interface bridge settings set use-ip-firewall=NO

Jeśli ustawiłeś Mikrotiki w tryb routingu to wtedy każdy MT jest routerem i na każdym musisz przekierować port RD.

0
  • #3 14 Lip 2011 15:11
    LOGISTYKATEK
    Poziom 8  

Mikrotiki są w trybie BRIDGE. Router jest osobno, a IP na wewnętrznej sieci nadaje Serwer. Ok jutro wyłączę firewall`e na każdym rb i napiszę czy pomogło.

0
  • #4 19 Lip 2011 12:08
    LOGISTYKATEK
    Poziom 8  

Witam Ponownie,

Mikrotiki pracują w trybie BRIDGE czyli mostu. Wyłączenie firewalla pomogło. Pulpit zdalny działa :-) Po czym ustawiłem jeszcze raz firewalle i dalej działa :-) Dziękuję i Pozdrawiam.

0
  Szukaj w 5mln produktów