Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka Samsung F1245AV zatrzymuje się

TheArt 14 Jul 2011 11:11 7557 11
 • #1
  TheArt
  Level 15  
  Witam.

  Mam pralkę Samsunga, wsad 4,5kg z technologią Silver Nano. Pralka kupiona w salonie Euro. Pralka normalnie się włącza, pierze, nabiera wody i po kilku obrotach staje, znaczy ona pracuje dalej, odmierza czas tylko bęben się nie kręci, słychać tylko cichy dzwięk jakby nie mogła obrócić bębna, jakby prąd dochodził za mały, nie wiem jak to określić, ciche buczenie. Trzeba ją wyłączyć, odczekać i dopiero włączyć i sytuacja się powtarza, moim zdaniem to pralka pracuje póki jest sucha na jakichś stykach. Prosiłbym fachowców o próbe diagnozy, ewentualnie polecenia kogoś z okolic Bytomia kto mógłby ją obejrzeć. Dzieki.

  Link do pralki
  Link

  DO MODERATORA: Proszę nie usuwać tematu, jest zgodny z regulaminem.
 • #3
  TheArt
  Level 15  
  Witam, sprawdzalem przed chwila pralke, włączyłem wirowanie, uruchomiła się, przekręciła kilka razy bębnem i stanęła, zmoczyliśmy więc ubrania i włożyliśmy do bębna mokre, teraz uruchomiła się i zaczęła wirować, cały etap wirowania trwa 9 minut, jednak przy 6 minutach przełączyła się sama w tryb płukania, być może tak ma być nie wiem, nabrała wody przemieliła kilka razy bębnem i znowu buczenie i pralka staje. Więc to raczej nie te szczotki a coś innego.
 • #4
  User removed account
  Level 1  
 • #5
  TheArt
  Level 15  
  Panie skryn dziękuje za odpowiedź, jednak nie zawiera ona nic wnoszącego do tematu, pralka nie pierze nie dlatego że jest inteligentna a dlatego że coś jej dolega.
 • #6
  movzx
  Level 39  
  To wezwij serwis, przecież sprzęt na gwarancji :)
 • #7
  TheArt
  Level 15  
  A nie wiesz że awarie zdarzają się w pierwszym miesiącu po gwarancji.
 • #8
  mrhari
  VIP Meritorious for electroda.pl
  No to ma kolega bardzo ograniczony wybór.
  Z jednej strony można wezwać serwis, zapłacić i mieć sprawną pralkę.
  A z drugiej strony można zakasać rękawy i wziąć się samemu do szukania usterki. Wówczas można napisać na forum co kolega zrobił i co sprawdził. Niestety nikt nie posiada szklanej kuli i nikt nie jest w stanie napisać że należy wymienić np. Ln2k.
  Nikt tego za kolegę nie zrobi.
 • #9
  TheArt
  Level 15  
  Się nie wściekaj, po prostu chcę żeby fachowcy od naprawy pralek podpowiedzieli co to może być, z pewnością spotkali się z takimi objawami.
 • #10
  User removed account
  Level 1  
 • #11
  eeban
  Home appliances specialist
  TheArt wrote:
  Się nie wściekaj, po prostu chcę żeby fachowcy od naprawy pralek podpowiedzieli co to może być, z pewnością spotkali się z takimi objawami.


  fachowcy to biorą za to pieniążki , ty tez przecież nie robisz za darmo

  masz uszkodzony silnik albo moduł albo ...trzeba to sprawdzić na miejscu