Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Samsung F1245AV zatrzymuje się

14 Lip 2011 11:11 6387 11
  • Poziom 15  
    Witam.

Mam pralkę Samsunga, wsad 4,5kg z technologią Silver Nano. Pralka kupiona w salonie Euro. Pralka normalnie się włącza, pierze, nabiera wody i po kilku obrotach staje, znaczy ona pracuje dalej, odmierza czas tylko bęben się nie kręci, słychać tylko cichy dzwięk jakby nie mogła obrócić bębna, jakby prąd dochodził za mały, nie wiem jak to określić, ciche buczenie. Trzeba ją wyłączyć, odczekać i dopiero włączyć i sytuacja się powtarza, moim zdaniem to pralka pracuje póki jest sucha na jakichś stykach. Prosiłbym fachowców o próbe diagnozy, ewentualnie polecenia kogoś z okolic Bytomia kto mógłby ją obejrzeć. Dzieki.

Link do pralki
    Link

DO MODERATORA: Proszę nie usuwać tematu, jest zgodny z regulaminem.
  • Poziom 15  
    Witam, sprawdzalem przed chwila pralke, włączyłem wirowanie, uruchomiła się, przekręciła kilka razy bębnem i stanęła, zmoczyliśmy więc ubrania i włożyliśmy do bębna mokre, teraz uruchomiła się i zaczęła wirować, cały etap wirowania trwa 9 minut, jednak przy 6 minutach przełączyła się sama w tryb płukania, być może tak ma być nie wiem, nabrała wody przemieliła kilka razy bębnem i znowu buczenie i pralka staje. Więc to raczej nie te szczotki a coś innego.
  • Poziom 1  
  • Poziom 15  
    Panie skryn dziękuje za odpowiedź, jednak nie zawiera ona nic wnoszącego do tematu, pralka nie pierze nie dlatego że jest inteligentna a dlatego że coś jej dolega.
  • Poziom 39  
    To wezwij serwis, przecież sprzęt na gwarancji :)
  • Poziom 15  
    A nie wiesz że awarie zdarzają się w pierwszym miesiącu po gwarancji.
  • Moderator AGD
    No to ma kolega bardzo ograniczony wybór.
    Z jednej strony można wezwać serwis, zapłacić i mieć sprawną pralkę.
    A z drugiej strony można zakasać rękawy i wziąć się samemu do szukania usterki. Wówczas można napisać na forum co kolega zrobił i co sprawdził. Niestety nikt nie posiada szklanej kuli i nikt nie jest w stanie napisać że należy wymienić np. Ln2k.
    Nikt tego za kolegę nie zrobi.
  • Poziom 15  
    Się nie wściekaj, po prostu chcę żeby fachowcy od naprawy pralek podpowiedzieli co to może być, z pewnością spotkali się z takimi objawami.
  • Poziom 1  
  • Specjalista AGD
    TheArt napisał:
    Się nie wściekaj, po prostu chcę żeby fachowcy od naprawy pralek podpowiedzieli co to może być, z pewnością spotkali się z takimi objawami.

fachowcy to biorą za to pieniążki , ty tez przecież nie robisz za darmo

masz uszkodzony silnik albo moduł albo ...trzeba to sprawdzić na miejscu