Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki agregat prądotwórczy na działkę?

14 Lip 2011 11:47 10011 6
  • Poziom 9  
    Witam,

Chciałem zakupić agregat prądotwórczy na działkę. Służyłby on do zasilania lodówki, ewentualnie telewizora w czasie gdy prądu braknie.
    Zakładam, że nie będzie on więcej używany jak kilkanaście godzin w roku (przyjmijmy max. 50h).
    Czytam i czytam forum, ale im dłużej się zagłebiam w problem tym mniej rozumiem.
    1) Czy na moje potrzeby wystarczy agregat jednofazowy?
    2) Nie wiem ile prądu pobiera lodówka (jakaś w miarę nowa Amica). Czy agregat 2kVa wystarczy?
    3) Czy muszę mieć AVR (czy jakąś tam inną stabilizację)
    3) Chciałem kupić coś w miare niezawodnego. Z tutejszych opinii wynika, że należy zainwestować w Hondę. Który z poniższych polecacie:

Oczywiście chciałbym wydać jak najmniej, ale zależy mi także na bezproblemowej pracy. Czekam na Wasze rady i sugestie.

3.1.13. (10.9, 15) Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.
    Proszę o zachowywanie zasad poprawnej polszczyzny i właściwej pisowni jednostek, symboli i nazw technicznych.
    3.1.18. (10.11) Zabronione jest publikowanie informacji do źródeł, które po pewnym czasie wygasają (publikowanie odnośników do stron o charakterze krótkotrwałym).
    [retrofood]
  • Poziom 28  
    1. Tak
    2. Około 200W, agregat 2kVA wystarczy
    3.Tak jeśli nie chcesz uszkodzić podłączonego sprzętu
  • Poziom 21  
    A nie lepiej za kwotę kilka razy niższą pomyśleć o UPSie?
    Przy okazji agregatu dojdzie kwestia bezpiecznego przechowywania paliwa
  • Poziom 9  
    Myślałem o UPSie, ale obawiam się, że to mi nie wystarczy. Zakup UPSa tak ok. 1000W to koszt jakieś 600 zł. - znacznie mniej od agregatu, ale ile mi to pociągnie lodówkę? 15 minut pracy agregatu? Czyli niech to nawet będzie 2 godz. "pracy" lodówki... za mało.
  • Poziom 21  
    Mała lodówka pobiera średnio licząc 20-40 W, małe TV podobnie
    Nie wie po co agregat 2KW
    Na czymś takim kilka godzin, no chyba że to ma być Side-by-side i plazma z kinem

3.1.18. (10.11) Zabronione jest publikowanie informacji do źródeł, które po pewnym czasie wygasają (publikowanie odnośników do stron o charakterze krótkotrwałym).
    [retrofood]
  • Poziom 9  
    Lodówka to Amica ok. 160 cm wysokości. Jeżeli pobiera te 40W, to taki UPS starczyłby na parę godzin, a to może być za mało. Przerwy w dostawie prądu na działce to przeważnie właśnie kilka godzin. No i jeżeli będą częste to UPS nawet nie zdąży się naładować.
    Agregat pozwoliłby na ewentualnie podłaczenie innych urządzeń (wspomniany TV, czy np. bojler). Może faktycznie 2KW to za dużo, ale właściwie mniejszych nie znalazłem.

Proszę o zachowywanie zasad poprawnej polszczyzny i właściwej pisowni jednostek, symboli i nazw technicznych. [retrofood]
  • Poziom 20  
    darek_wp napisał:
    3.Tak jeśli nie chcesz uszkodzić podłączonego sprzętu

A niby czemu miałby uszkodzić sprzęt ???

Jaki agregat na działkę ? Idealnie gdyby był cichy ! A że z ideałami jest ciężko i drogo to powinieneś się rozejrzeć za jakimś niedrogim benzynowcem na markowych podzespołach.
    Użytkownicy chwalą na forum Kipory
    Rzuć okiem na ten agregat Link powinien wystarczyć na potrzeby działkowe