Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

rozrusznik - alternator połączenie

nowy_90 14 Lip 2011 12:24 2297 5
  • #1 14 Lip 2011 12:24
    nowy_90
    Poziom 14  

Mam pytanie odnośnie połączenia tych dwóch podzespołów. Do rozrusznika dochodzą 3 przewody:
    - cienki (zacisk 50 - stacyjka)
    - gruby od alternatora do rozrusznika
    - najgrubszy (bezpośredni plus z aku)
    Jaką role spełnia przewód łączący alternator z rozrusznikiem? Rozumiem, że na cienkim przewodzie pojawia sie napięcie po przkręceniu stacyjki (probie uruchomienia auta), a jak jest z grubym? Napięcie jest tam przez cały czas?

• #2 14 Lip 2011 12:37
    Zico63
    Poziom 37  

Tak jest. Na najgrubszym i tym o "średniej" grubości jest cały czas aktualne napięcia akumulatora (tudzież instalacji).
    To, że przewód prądowy idzie najpierw na rozrusznik a dopiero potem do akumulatora jest podyktowane tylko i wyłącznie kwestią budowy pojazdu: najczęściej tak jest prądowi "po drodze"; by uniknąć kładzenia obok siebie tych samych przewodów.
    Gdybyśmy założyli, że rozrusznik jest po jednej stronie silnika a alternator po przeciwnej (np w jakimś ciągniku) i opisane wcześniej połączenie nie było konieczne - przewód może iść prosto z altera do akumulatora. :D

• #3 14 Lip 2011 12:42
    arkwyl
    Poziom 22  

Co do przewodu od rozrusznika to przewód sterujący uruchamiający rozrusznik.

• #4 14 Lip 2011 13:05
    mczapski
    Poziom 38  

Kolego arkwyl nieźle kombinujesz. Z grubsza tak kombinują współcześni ekonomiści. Mianowicie zadłużanie jest sposobem na rozwój i dobrobyt. Tak i u ciebie. Im więcej tracisz tym więcej zyskujesz. Podpowiem na temat, że w fazie rozruchu silnika alternator znajduje się w stanie minimalnej wydajności.

• #5 14 Lip 2011 13:11
    arkwyl
    Poziom 22  

Więc skoro tak to proszę moderatora o usunięcie swoich wpisów bo nie widzę funkcji usunięcia mojego wpisu.

• #6 14 Lip 2011 13:21
    Zico63
    Poziom 37  

arkwyl napisał:
    Więc krótko mówiąc moje myślenie jest złe?

Niestety, tak - błędne!
    Jaki świat byłby piękny, gdyby ta teoria działała... :angel:

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME