Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Który wybrać Nokia X7, E7 czy N8 ?

maxiu133 14 Jul 2011 14:32 7600 23
    maxiu133
    Level 14  
    Witam, mam dylemat.
    Czy ktoś może mi pomóc wybrać telefon.
    X7,E7 lub N8....wszystkie fajne i w każdej mi się coś podoba.
    Chciałbym żeby ktoś mi doradził.

Pozdrawiam i dzięki.
    djtonka
    Level 25  
    Wszystkie 3 to samo audio na słuchawkach, zresztą wszystko inne też. N8 i E7 mają jeden głośnik a X7 ma dwa ale też w systemie mono. N8 ma AF więc zrobisz bliskie fotki w przeciwieństwie do pozostałych gdzie minimalna to 50cm. Ekran W n8 najmniejszy a w X7 i milimetr węższy niż w E7 chodź oba reklamowane po 4 cale. X7 brakuje HDMI a N8 klawiatury więc ja bym z tej trójki wybrał E7 bo i w słońcu coś zobaczysz na tym ClearBlack wyświetlaczu.
    maxiu133
    Level 14  
    Szczera odpowiedź, ale co byś powiedział na to, że X7 ma już system Symbian Anna...podobno jest szybszy.
    djtonka
    Level 25  
    Zanim kupisz X7 to reszta dostanie annę też.
    ebry
    Level 30  
    Miałem przez kilka dni E7. Odradzam ten model. Jeżeli chodzi o hardware jest super, jeżeli chodzi o software (symbian) to jeszcze nigdy, żaden telefon nie doprowadził mnie do szału. Piszesz mail, restart. Piszesz sms, restart. Składasz klawiaturę, biały ekran. Raz zawiesiła się i musiałem czekać aż wyczerpie się bateria, aby móc znów używać telefonu. Jednym słowem, porażka. Może poprawią lub poprawili soft. Wróciłem do iPhona 4 i czekam na 5-tkę :)
    djtonka
    Level 25  
    Gracjan55 nie miałem na myśli chińskiego softu z wsadzonym polakiem z modelu X7 bo tego softem nazwać nie można no ale niektórzy narwańcy to wgrali. To prawda co do restartów w modelach ^3. Z racji że mają ten sam procek i pamięć w jednym są awaryjne.
    maxiu133
    Level 14  
    Powiem Wam, że aktualnie posiadam n97 mini.Mam ją od ponad roku i jestem można powiedzieć zadowolony.Nie miałem większych problemów z tym modelem.
    Teraz mam dylemat co wybrać...interesuje mnie coś z Nokii, nie chce pakować się w jakieś Samsungi czy inne Telefony.Jakoś od dobrych 15 lat jestem użytkownikiem Nokii i strach się przesiąść.Przez te wszystkie lata miałem owszem też inne modele telefonów i wiem, że była to porażka.
    djtonka
    Level 25  
    Polecając adka masz na myśli co konkretnie?
    fiend_
    Level 43  
    HTC ma bardzo szeroki wybór, ostatnio chyba desire z można kupić poniżej 1000zł, choć na pewno są jeszcze mocniejsze telefony. Symbian niestety odchodzi do lamusa, a do androida niestety nie ma porównania. Nokia ma problem z wyceną swoich telefonów, N8 jest dobrym przykładem.
    djtonka
    Level 25  
    Tak cena nie jest adekwatna ale o resztę bym się spierał no bo zależy po co komu telefon.
    fiend_
    Level 43  
    Jak ktoś ma uprzedzenia co do firm to i osiągi/możliwości mało go obchodzą ;) Nokia upada, ich jakość telefonów ostatnimi laty zaczęła się pogarszać, ceny brali z komsosu i sobie sami kłody pod nogi rzucali. Niczego nowszego niż n82/n95 nikomu bym nie polecił. N8 jest aluminiowa, na pewno solidna, ale też słyszałem sporo narzekań.
    serpiotr
    Level 10  
    Ja mam Nokie n8. Nokia jest po 2 poważnych upadkach i ciągle działa, oprogramowanie mi bardzo pasuje. Naprawdę polecam
    maxiu133
    Level 14  
    fiend, jeżeli chodzi o HTC, to porażka jest, u mnie w pracy połowa firmy to ma, bo jeden kupił do biura, a za raz za nim cała reszta i teraz się z nich śmieje :) Wiesza się to nie możliwie i jest nawet wolniejsze od Nokii.Jak to się mówi "co nagle to po diable".
    fiend_
    Level 43  
    Maxiu, jakie konkretnie modele? Użytkownikiem htc'ka byłem jakiś czas temu, ale nie słyszałem by to się wieszało tak często. I miałem jeden z wcześniejszych androidowych wypustów- Wildfire. Już wolałbym cokolwiek innego, byleby nie Nokię na Symbianie za takie pieniądze.
    maxiu133
    Level 14  
    Co do ceny, to nie ma to znaczenia, bo przedłużam umowę więc należy mi się telefon.A wybór mam taki :
    Samsung Galaxy S i9000, Nokia N8, Nokia X7, Nokia E7, HTC Desire HD, iPhone 4 (16GB), LG Optimus Speed P990, Sony Ericsson Xperia Arc, Samsung Galaxy S2 i9100, LG Optimus 3D P920.
    djtonka
    Level 25  
    Przy takim wyborze można by (niekoniecznie) zapytać (nie osobiście) czy telefon jest potrzebny dla szpanu w gimnazjum czy do konkretnych zastosowań. Autor mógł by napisać chodź czy zależy mu na dobrym audio, otwieraniu pdf itp.
    maxiu133
    Level 14  
    Zapomniałem dodać, że zależy mi na Nawigacji w tym urządzeniu.Ovi Mapy jak dla mnie są na razie na pierwszym miejscu jeżeli chodzi o Nawigacje samochodowe.
    Audio i Video jest także ważną rzeczą, aplikacje różnego rodzaju także mnie interesują.Dla szpanu to nie jest, już za stary jestem :)
    A czy można wiedzieć jakie Telefony macie "Wy" i jakie funkcje robią na Was dobre wrażenie ?
    Co do Androida, to wyczytałem na necie, że ten system może mieć kłopoty i mogą przestać go dalej wypuszczać, bo apple ich powoli wygryza i chce ich całkiem
    A o Nokii gdzieś kiedyś czytałem, że chce w swoje urządzenia wpuścić Windows Mobile, ale nie wiadomo kiedy i jaki.
    Teraz pytanie z innej beczki.
    Wie ktoś może jak wygląda sprawa zmiany języka na j.polski w urządzeniach z systemem Android lub w iPhone ?
    ktos90
    Level 10  
    Też mam podobny dylemat (n8, x7, lub e7), z tym, że kupuję go w salonie, ewentualnie komisie. Do HTC zraziłem się, gdy byłem w tym roku rachmistrzem w spisie ludności, dostaliśmy htc pro 2 - to była totalna porażka, po kilku godzinach pracy strasznie się grzał i wolno pracował. Być może ta aplikacja go tak obciążała, trudno powiedzieć, ale tego modelu na pewno nie polecam. Wracając do tematu, dużym minusem w tych telefonach jest brak latarki, z której dość często korzystam w mojej e72. Prawdopodbnie mój wybór padnie na N8 ze względu na aparat foto.
    maxiu133
    Level 14  
    Mnie raczej interesują różnego rodzaju aplikacje.Najbardziej zależy mi na OviMaps, bo naprawde jest to dobra sprawa, zwykłe samochodowe nawigacje nie mogą se nawet stanąć przy OviMapach.Troche przeraża mnie w tych modelach, że brak samodzielnej wymiany baterii, jest to bardzo dziwna sprawa.
    Jeden kolega napisał tutaj, że jego telefon się zawiesił i musiał czekać aż bateria całkowicie się rozładuje, żeby włączyć go znowu na świeżo.
    djtonka
    Level 25  
    Baterie owszem można sobie wymienić samodzielnie po zdjęciu obudowy co przy dostępnym instrukcjach nie jest takie trudne. Jeśli któraś z tych nokii się zawiesi to nie musimy wyciągać baterii!!!
    Producent zastosował odłączanie zasilania przez przytrzymanie POWER minimum 8 sek. Układ który nie jest powiązany z firmware telefonu odcina zasilanie do płyty i tym samym telefon się wyłącza w każdej sytuacji.
    Latarka? N8 ma ksenon więc odpada ale reszta z powodzeniem może służyć jako latarka jak E7 gdzie przytrzymujesz suwak blokady i już masz latarkę.
    maxiu133
    Level 14  
    No mnie tam akurat Latarka nie interesuje, ale dobrze wiedzieć o odcięciu zasilania trzymając 8 sek. tego nie wiedziałem.