Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Który wybrać Nokia X7, E7 czy N8 ?

14 Lip 2011 14:32 7441 23
  • Poziom 14  
    Witam, mam dylemat.
    Czy ktoś może mi pomóc wybrać telefon.
    X7,E7 lub N8....wszystkie fajne i w każdej mi się coś podoba.
    Chciałbym żeby ktoś mi doradził.

Pozdrawiam i dzięki.
  • Poziom 25  
    Wszystkie 3 to samo audio na słuchawkach, zresztą wszystko inne też. N8 i E7 mają jeden głośnik a X7 ma dwa ale też w systemie mono. N8 ma AF więc zrobisz bliskie fotki w przeciwieństwie do pozostałych gdzie minimalna to 50cm. Ekran W n8 najmniejszy a w X7 i milimetr węższy niż w E7 chodź oba reklamowane po 4 cale. X7 brakuje HDMI a N8 klawiatury więc ja bym z tej trójki wybrał E7 bo i w słońcu coś zobaczysz na tym ClearBlack wyświetlaczu.
  • Poziom 14  
    Szczera odpowiedź, ale co byś powiedział na to, że X7 ma już system Symbian Anna...podobno jest szybszy.
  • Poziom 25  
    Zanim kupisz X7 to reszta dostanie annę też.
  • Poziom 30  
    Miałem przez kilka dni E7. Odradzam ten model. Jeżeli chodzi o hardware jest super, jeżeli chodzi o software (symbian) to jeszcze nigdy, żaden telefon nie doprowadził mnie do szału. Piszesz mail, restart. Piszesz sms, restart. Składasz klawiaturę, biały ekran. Raz zawiesiła się i musiałem czekać aż wyczerpie się bateria, aby móc znów używać telefonu. Jednym słowem, porażka. Może poprawią lub poprawili soft. Wróciłem do iPhona 4 i czekam na 5-tkę :)
  • Poziom 25  
    Gracjan55 nie miałem na myśli chińskiego softu z wsadzonym polakiem z modelu X7 bo tego softem nazwać nie można no ale niektórzy narwańcy to wgrali. To prawda co do restartów w modelach ^3. Z racji że mają ten sam procek i pamięć w jednym są awaryjne.
  • Poziom 14  
    Powiem Wam, że aktualnie posiadam n97 mini.Mam ją od ponad roku i jestem można powiedzieć zadowolony.Nie miałem większych problemów z tym modelem.
    Teraz mam dylemat co wybrać...interesuje mnie coś z Nokii, nie chce pakować się w jakieś Samsungi czy inne Telefony.Jakoś od dobrych 15 lat jestem użytkownikiem Nokii i strach się przesiąść.Przez te wszystkie lata miałem owszem też inne modele telefonów i wiem, że była to porażka.
  • Poziom 43  
    Nokia? Nie lepiej coś na androidzie?
  • Poziom 25  
    Polecając adka masz na myśli co konkretnie?
  • Poziom 43  
    HTC ma bardzo szeroki wybór, ostatnio chyba desire z można kupić poniżej 1000zł, choć na pewno są jeszcze mocniejsze telefony. Symbian niestety odchodzi do lamusa, a do androida niestety nie ma porównania. Nokia ma problem z wyceną swoich telefonów, N8 jest dobrym przykładem.
  • Poziom 25  
    Tak cena nie jest adekwatna ale o resztę bym się spierał no bo zależy po co komu telefon.
  • Poziom 43  
    Jak ktoś ma uprzedzenia co do firm to i osiągi/możliwości mało go obchodzą ;) Nokia upada, ich jakość telefonów ostatnimi laty zaczęła się pogarszać, ceny brali z komsosu i sobie sami kłody pod nogi rzucali. Niczego nowszego niż n82/n95 nikomu bym nie polecił. N8 jest aluminiowa, na pewno solidna, ale też słyszałem sporo narzekań.
  • Poziom 9  
    Ja mam Nokie n8. Nokia jest po 2 poważnych upadkach i ciągle działa, oprogramowanie mi bardzo pasuje. Naprawdę polecam
  • Poziom 14  
    fiend, jeżeli chodzi o HTC, to porażka jest, u mnie w pracy połowa firmy to ma, bo jeden kupił do biura, a za raz za nim cała reszta i teraz się z nich śmieje :) Wiesza się to nie możliwie i jest nawet wolniejsze od Nokii.Jak to się mówi "co nagle to po diable".
  • Poziom 43  
    Maxiu, jakie konkretnie modele? Użytkownikiem htc'ka byłem jakiś czas temu, ale nie słyszałem by to się wieszało tak często. I miałem jeden z wcześniejszych androidowych wypustów- Wildfire. Już wolałbym cokolwiek innego, byleby nie Nokię na Symbianie za takie pieniądze.
  • Poziom 14  
    Co do ceny, to nie ma to znaczenia, bo przedłużam umowę więc należy mi się telefon.A wybór mam taki :
    Samsung Galaxy S i9000, Nokia N8, Nokia X7, Nokia E7, HTC Desire HD, iPhone 4 (16GB), LG Optimus Speed P990, Sony Ericsson Xperia Arc, Samsung Galaxy S2 i9100, LG Optimus 3D P920.
  • Poziom 43  
    Moje typy to albo xperia arc, albo desire hd. Przy takim wyborze imo nokia niestety może się schować.
  • Poziom 25  
    Przy takim wyborze można by (niekoniecznie) zapytać (nie osobiście) czy telefon jest potrzebny dla szpanu w gimnazjum czy do konkretnych zastosowań. Autor mógł by napisać chodź czy zależy mu na dobrym audio, otwieraniu pdf itp.
  • Poziom 14  
    Zapomniałem dodać, że zależy mi na Nawigacji w tym urządzeniu.Ovi Mapy jak dla mnie są na razie na pierwszym miejscu jeżeli chodzi o Nawigacje samochodowe.
    Audio i Video jest także ważną rzeczą, aplikacje różnego rodzaju także mnie interesują.Dla szpanu to nie jest, już za stary jestem :)
    A czy można wiedzieć jakie Telefony macie "Wy" i jakie funkcje robią na Was dobre wrażenie ?
    Co do Androida, to wyczytałem na necie, że ten system może mieć kłopoty i mogą przestać go dalej wypuszczać, bo apple ich powoli wygryza i chce ich całkiem
    A o Nokii gdzieś kiedyś czytałem, że chce w swoje urządzenia wpuścić Windows Mobile, ale nie wiadomo kiedy i jaki.
    Teraz pytanie z innej beczki.
    Wie ktoś może jak wygląda sprawa zmiany języka na j.polski w urządzeniach z systemem Android lub w iPhone ?
  • Poziom 1  
    Też mam podobny dylemat (n8, x7, lub e7), z tym, że kupuję go w salonie, ewentualnie komisie. Do HTC zraziłem się, gdy byłem w tym roku rachmistrzem w spisie ludności, dostaliśmy htc pro 2 - to była totalna porażka, po kilku godzinach pracy strasznie się grzał i wolno pracował. Być może ta aplikacja go tak obciążała, trudno powiedzieć, ale tego modelu na pewno nie polecam. Wracając do tematu, dużym minusem w tych telefonach jest brak latarki, z której dość często korzystam w mojej e72. Prawdopodbnie mój wybór padnie na N8 ze względu na aparat foto.
  • Poziom 14  
    Mnie raczej interesują różnego rodzaju aplikacje.Najbardziej zależy mi na OviMaps, bo naprawde jest to dobra sprawa, zwykłe samochodowe nawigacje nie mogą se nawet stanąć przy OviMapach.Troche przeraża mnie w tych modelach, że brak samodzielnej wymiany baterii, jest to bardzo dziwna sprawa.
    Jeden kolega napisał tutaj, że jego telefon się zawiesił i musiał czekać aż bateria całkowicie się rozładuje, żeby włączyć go znowu na świeżo.
  • Poziom 25  
    Baterie owszem można sobie wymienić samodzielnie po zdjęciu obudowy co przy dostępnym instrukcjach nie jest takie trudne. Jeśli któraś z tych nokii się zawiesi to nie musimy wyciągać baterii!!!
    Producent zastosował odłączanie zasilania przez przytrzymanie POWER minimum 8 sek. Układ który nie jest powiązany z firmware telefonu odcina zasilanie do płyty i tym samym telefon się wyłącza w każdej sytuacji.
    Latarka? N8 ma ksenon więc odpada ale reszta z powodzeniem może służyć jako latarka jak E7 gdzie przytrzymujesz suwak blokady i już masz latarkę.
  • Poziom 14  
    No mnie tam akurat Latarka nie interesuje, ale dobrze wiedzieć o odcięciu zasilania trzymając 8 sek. tego nie wiedziałem.