Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laptop Asus x57v Świecą diody

14 Lip 2011 15:42 2933 1
  • Poziom 8  
    Witam,

Mam problem z moim Asusem X57v (rodzina M50). Komputer ostatnio troszkę przeszedł a mianowicie uległo przepaleniu gniazdo zasilania i laptop trafił do serwisu po czym został w owym serwisie naprawiony z tego co mi wiadomo serwisant podpiął się w innym miejscu gdyż gniazdo wypaliło dziurę na płycie. Po odebraniu laptopa z serwisu laptop działał jak należy aż do momentu gdy postanowiłem wymienić procesor oraz kartę graficzną. Kartę graficzną GF9300m 512m wymieniłem na GF9650m 1GB a procesor z t3200 wymieniłem na P8600 wszystko działa jak należy temperatury dobre martwi mnie tylko jedna rzecz. Po wyłączeniu laptopa świecą się 4 diody:
    - dioda z kłódką A (Caps Lock)
    - dioda z kłódką 1 (Num Lock)
    - dioda z kopertą (gaśnie po chwili)
    - dioda od WIFI

Kartę graficzną i procesor wymieniałem sam i teraz nie wiem czy coś uwaliłem przez przypadek czy może wyszła jakaś usterka poserwisowa ? Dodam że wcześniej przed wymianą karty graficznej i procesora diody się nie świeciły. Wygląda na to że prąd cały czas zasila płytę gdyż przy wyłączonym laptopie można bez problemu otworzyć DVD przyciskiem. Sytuacja ma miejsce jak laptop jest pod gniazdkiem zasilającym na samej baterii diody gasną.
  • Poziom 8  
    Czy żaden z forumowiczów nie zna przyczyny usterki. Czy reklamować w serwisie naprawę gniazda zasilania?