Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Spliter cyfra + plus trzy tunery

szczurmen 14 Lip 2011 17:17 9253 20
  • #1 14 Lip 2011 17:17
    szczurmen
    Poziom 8  

Witam!

Mam pytanie i zarazem spory problem...Jestem abonentem CYFRY +... Do tej pory posiadałem dwa tunery (SD Philips DSX 6010 oraz Pioneer BCT 1430) oba urządzenia działają za pośrednictwem splitera cyfry + z czterema wejściami (ver 1.3 HD ready).Ostatnio dokupiłem trzeci dekoder również jest to sprawdzony i poczciwy Pioneer BCT 1430.
    I tu zaczyna się mój problem...Gdy włączę nowo kupiony tuner Pioneer-a na pozostałych dwóch dekoderach tracę sygnał z kolei gdy go wyłączę odnajdują go...Nie wiem co jest grane ?!?! Dodam iż w nowo kupionym dekoderze zmieniałem już nawet soft na orginalny (był jakiś zielony) myślałem że właśnie problem leży w tej kwestii niestety...Spliter także musi obsługiwać owy tuner ponieważ już jednego Pioneer-a mam i do tej pory nic się nie działo! Czy ktoś może mi wyjaśnić co się dzieje albo miał podobny problem? Pomóżcie bo średnio znam się w tym temacie domownicy chcą mi głowę ukręcić :) a ja jestem niewinny ja nawet z tej cyfry nie korzystam bo TV nie oglądam ;)
    Z góry dziękuję! Pozdrawiam!

0 20
  • #2 14 Lip 2011 17:49
    matzg
    Poziom 35  

Witam, nic nie napisałeś o posiadanym konwerterze.

szczurmen napisał:
    Do tej pory posiadałem dwa tunery (SD Philips DSX 6010 oraz Pioneer BCT 1430)

To ile posiadasz tych dekoderów 3 czy 4?

0
  • #3 14 Lip 2011 18:00
    szczurmen
    Poziom 8  

Nie napisałem bo się nie znam ;) pisze na nim "New Star" i oczywiście rzędy cyfer nie wiem czy to ważne...Co do dekoderów bo może źle się wyraziłem...Posiadałem dwa (Philips, Pioneer) obecnie zakupiłem trzeci (także Pioneer) i po jego podłączeniu jak pisałem wyżej zaczęły się problemy...

0
  • #4 14 Lip 2011 18:02
    matzg
    Poziom 35  

Ile ma konwerter wyjść pod dekodery? Powinien być typu quad czyli z 4-oma wyjściami.

0
  • #5 14 Lip 2011 18:05
    szczurmen
    Poziom 8  

Zgadza się posiada cztery wejścia, obecnie korzystam z trzech bo mam trzy dekodery...

0
  • #6 14 Lip 2011 20:01
    romeok01
    Poziom 35  

Nie wyrabia się splitter na 3 kartach klientach, na dwóch działał dobrze, ale trzeci klient to już dla niego problem. Jaki to splitter?

0
  • #7 14 Lip 2011 21:53
    szczurmen
    Poziom 8  

Taki --->

Spliter cyfra + plus trzy tunery

Zdjęcie proszę wstawić poprzez funkcję "Dodaj obrazek" - GKVIDEO

0
  • #8 14 Lip 2011 22:29
    romeok01
    Poziom 35  

To jest raczej splitter wg. konstrukcji Leśnego Dziada i powinien działać dobrze na 4 tunerach.

Spróbuj zmienić mu zasilacz na jakiś dobry, który ma więcej amper lub pisz do sprzedawcy od którego go kupiłeś.

0
  • #9 15 Lip 2011 09:51
    matzg
    Poziom 35  

szczurmen napisał:
    Gdy włączę nowo kupiony tuner Pioneer-a na pozostałych dwóch dekoderach tracę sygnał z kolei gdy go wyłączę odnajdują go..

Możesz jeszcze rozwinąć to stwierdzenie...? Traci sygnał z anteny? Co z kanałami FTA( niekodowanymi np. VIVA,4 Fun TV,Polonia 1,TV Polonia itp.)?

0
  • #10 15 Lip 2011 19:42
    szczurmen
    Poziom 8  

matzg napisał:
    szczurmen napisał:
    Gdy włączę nowo kupiony tuner Pioneer-a na pozostałych dwóch dekoderach tracę sygnał z kolei gdy go wyłączę odnajdują go..

Możesz jeszcze rozwinąć to stwierdzenie...? Traci sygnał z anteny? Co z kanałami FTA( niekodowanymi np. VIVA,4 Fun TV,Polonia 1,TV Polonia itp.)?

Chodzi mi o to że wówczas (gdy odpalę tego "nowego" Pioneera) na obu pozostałych dekoderach po prostu nie mam obrazu owszem da się je przełączać widzę grafikę poszczególnych kanałów (np TVP1, Eurosport) ale nie ma obrazu!Gdy z powrotem go wyłączę tamte dwa pozostałe po paru sekundach zaczynają trybić...

0
  • #12 15 Lip 2011 23:39
    telesat1
    Moderator na urlopie...

3.1.17. (10.9, 16) Zabronione jest publikowanie wpisów obniżających ogólny poziom dyskusji, wynikających z lenistwa lub zawierających roszczeniowy charakter wypowiedzi.

0
  • #13 16 Lip 2011 09:53
    szczurmen
    Poziom 8  

mihal2002 napisał:
    Nadal nie rozumiesz! Czy kanały FTA świecą?

Tak, te niektóre wymienione przez Was kanały działają (VIVA, Rebel TV...)

0
  • #14 16 Lip 2011 12:11
    matzg
    Poziom 35  

Skoro przy podłączonych trzech dekoderach kanały niekodowane działają to usterki szukaj w spliterze...zastosuj się do porady kol.romeok01.

0
  • #17 27 Lip 2011 00:17
    djlukas
    Poziom 27  

1:1 czy skrosowałeś? Pozamieniaj miejscami dekodery później karty aby pokolei eliminować prawdopodobne przyczyny. Może dekoder uszkodzony, też miałem kiedyś problem z pionierem i spliterem, z oryginalną kartą chodził a na spliterze nie.

0
  • #18 27 Lip 2011 07:46
    szczurmen
    Poziom 8  

Na razie czekam rzekomo nowo kupiony tuner Pioeenra jest uszkodzony...Jutro mam go odebrać

0
  • #19 27 Lip 2011 16:35
    szczurmen
    Poziom 8  

...I faktycznie ponoć ma coś z płytą główną, "postawili go na nogi" jednak po zresetowaniu listwy zasilającej ponoć wszystko wraca do normy i przestaje współpracować ze spliterem, jakoś tak mi to tłumaczyli...
    Tyle że miałem na zbyciu akuratnie w domu jeszcze takiebo badziewia sagem-a ( z takim zielonym softem) nie wiem czy kojarzycie dwa lata temu wypuszczali go po groszu przy okazji podpisując umowę, mniejsza o większość sytuacja jest analogiczna jak z "pionkiem" mam już dość tej sytuacji bo już jest tak namieszane że nie wiem gdzie pazury teraz włożyć spróbuje jeszcze je jak się kolega wyraził "skrosować" może na danej konfiguracji w końcu coś odpali...

0
  • #21 17 Sie 2011 16:52
    szczurmen
    Poziom 8  

Po tygodniach pełnych nerwów prób i błędów znalazłem przyczynę powyższej usterki, mianowicie chodziło o dekoder...Wcześniej zmieniałem softy, podmieniałem dekodery, pożyczałem spllitery, pocierałem karty nawet się modliłem a przyczyną były dekodery Pionka...Reasumując dwa takie same modele widocznie się gryzą ponieważ nie współpracują ze sobą wcale, dzisiaj pożyczyłem od znajomego dekoder Philipsa DSR 6201/91 i wszystko hula należycie :D Jestem jakieś 200zygla w plecy nie licząc nerwów i poświęconego czasu...

0