Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Laguna 1.9 dti '99 - Twardy pedał hamulca

14 Lip 2011 17:31 10661 6
  • Poziom 10  
    Witam mam problem z hamulcem nożnym w Lagunie, pedał jest twardy,- hamulce delikatnie biorą dopiero po użyciu sporej siły i zaparciu się w fotel.
    1.Przewód pomiędzy pompą vacum a serwem w porządku (puszcza powietrze tylko w jedną stronę-ssie)
    2.Serwo zostało wymienione na inne, - bez rezultatu pedał nadal twardy, hamulce praktycznie nie biorą
    3. Cały układ został odpowietrzony(przelany 2 butelkami płynu hamulcowego)
    4. Sprawdzając serwo : wciśniety pedał hamulca, zapalam silnik pedał powinien spaść w dół. Niestety żadnego efektu, -pozostaje on w miejscu.

dodam że pompa vacum delikatnie ssie. Na wyższych obrotach silnika ssanie się zwiększa, ale niestety nie mam pojęcia jak ją sprawdzić czy jest wystarczające.

jak sprawdzić serwo czy jest sprawne gdy mam je wyciągnięte, bo coś mi się wierzyć nie chce że drugie też jest uszkodzone?

co może być jeszcze przyczyną tej usterki? i jak ją rozwiązać?? z góry dzięki.
  • Poziom 22  
    Zawór zwrotny na przewodzie między serwem a pompą vacum jest założony w dobrą stronę?
  • Poziom 10  
    tak. odpinając go przy pompie vacum próbowałem w niego dmuchnąć- nie dało rady, w drugą stronę ssąc powietrze z serwa zawór poszczał.
  • Poziom 13  
    Zaciski pewnie stoją na "dębowo".
  • Poziom 1  
    Pompa "waku" - albo zbyt mała wydajność, albo podciśnienie ucieka gdzieś po drodze, wystarczy mała nieszczelność.
  • Poziom 13  
    Powtarzam, ściągnij przednie koła i zobacz jak chodzą zaciski. Nawet bez zapalania silnika. Podmieniać to każdy potrafi, później Ci każą wymienić pompę...Taka studnia bez dna, nieswoją kasą się łatwo dysponuje.
  • Poziom 21  
    No i nie dowiedziałem się co było przyczyną twardego hamulca.
    Zacznie temat i nie kończy ,a mnie by się akurat przydało aby nie zapuszczać nowego posta.