Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

UNO 1,7D Wyciek oleju ze skrzyni biegów

Słomiński Tadeusz 14 Jul 2011 18:03 4940 5
    Słomiński Tadeusz
    Level 11  
    Witam
    Problem jak w temacie.
    Zauważyłem plamę oleju pod samochodem. Zlokalizowałem nieszczelność.
    Olej wycieka przez szczelinkę (pęknięcie) przy pierwszej śrubie, którymi połaczone są skrzynia i obudawa sprzęgła. Powodem było chyba uderzenie skrzynią biegów w jakąś przeszkodę na drodze (może pień w lesie). Wymontowanie i remont z braku możliwości raczej nieopłacalny.
    Czy i czym można to uszczelnić?

UNO 1,7D Wyciek oleju ze skrzyni biegów
    lakzop
    Level 13  
    Nie da się tego zrobić profesjonalnie bez demontażu, zlania oleju, dokładnego odtłuszczenia. Bo wciąż będziesz miał tam wyciek, do tego te alu jest porowate na przełomie. Zrobić to dobrze to spawać a wątpię, żeby ktoś to Ci chciał spawać do "góry i na samochodzie".
    Zostaje Ci tylko paćkanie i nadzieja, że to paćkanie jeszcze właśnie trzyma.
    Takie życie.
    lakzop
    Level 13  
    He, a jak to odtłuścisz, przecież tam olej się będzie sączył jeszcze kilka dni po spuszczeniu. Po drugie, to się pasywuje zaraz po oczyszczeniu. No ale skoro się da to ja się nie znam.
    jerry1960
    Level 36  
    Po spuszczeniu oleju ze skrzyni,płukasz skrzynię np. benzyną ekstrakcyjną oczywiście bez palenia silnika , później odczekujesz aż przestanie kapać,następnie papier ścierny lub szczotka druciana na szlifierce kątowej, następnie odtłuszczacz i właściwy środek.
    Słomiński Tadeusz
    Level 11  
    Sprawa rozwiązana
    Wystawiłem samochód na Allegro za 1zł BCM,
    bez ukrywania wad.
    Poszedł za 710
    Nie muszę płacić ubezpieczenia.