Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Katalog elementów elektronicznych (do domowego serwisu)

sbalicki 14 Lip 2011 18:36 11771 22
  • Katalog elementów elektronicznych (do domowego serwisu)

Witam.

Udostępniam katalog elementów elektronicznych mojego autorstwa. Program jest napisany w Javie, tak żeby działał na każdym systemie operacyjnym z wirtualną maszyną Javy.

Informuję że nie będą powstawać żadne kolejne wersje programu. Jest to pierwsza i ostatnia wersja. Mogę ewentualnie poprawić jakieś błędy, jeśli takie ktoś znajdzie i mnie poinformuje.

Program z założenia miał być prosty i działać na kilku systemach operacyjnych. Baza danych w przypadku systemów linuksowych jest tworzona w katalogu domowym niezależnie od tego gdzie był uruchomiony program. Natomiast w przypadku systemów windows i macOS baza jest tworzona w tym samym katalogu, co uruchamiany program.

Enjoy!

Fajne! Ranking DIY
  • #3 14 Lip 2011 23:56
    PietrasGT
    Poziom 10  

Programik banalny w obsłudze a przez to idealny do pracy i segregowania elementów. Prosta i szybka edycja podzespołów. Właśnie czegoś takiego mi brakowało. Thx

• #4 15 Lip 2011 12:00
    Andrev1991
    Poziom 12  

super! czegoś takiego mi brakowało!
    Dobry jeśli coś się serwisuje:D
    wieki plus ;)

• #5 15 Lip 2011 12:16
    Michalo_007
    Poziom 14  

Ciekawa koncepcja jednak przydało by się poprawić to o czym pisał lekto tzn. po kliknięciu na jakieś pole możemy odrazu pisać bez potrzeby usuwania tego co się tam znajdowało (np. "wprowadź nazwę" lub wpisaną przez nas wcześniej nazwę. Dobrym udogodnieniem było by też automatyczne wybieranie typu obudowy gdy występuje tylko jeden. lub za każdym razem automatyczny wybór pierwszej z listy, to samo z elementami.

Po tej poprawce będzie programik miodzio ;P

• #6 15 Lip 2011 14:01
    sbalicki
    Poziom 12  

Jak będę miał chwilę czasu (myślę że jutro po południu), to go od razu poprawie i wrzucę.

Jeśli ktoś go już używa, to może bez obaw stworzyć bazę elementów. Będzie ona działać też z poprawionym programem.

• #7 15 Lip 2011 20:36
    majster256
    Poziom 21  

no w końcu prawie idealny program do małego magazynu:)
    szkoda tylko, że nie ma jakiś znaczników, że jakiś brak trzeba uzupełnić i wygenerować listę .csv z tym czego nie ma, tak by można było zrobić zakupy

znaczniki oznaczały by ważność elementu. Np. ważniejsze jest by mieć w domu jakiś podstawowy element np tranzystor BC847, albo jakiś bezpieczniki, niż specjalistyczny mikrofon, którego stan=0 nas nie interesuje.

gdyby dało się generować pliki csv ze stanu magazynowego, otwarło by się taki plik w excel'u i i można by porównać nasz magazyn z potrzebami do budowy jakiegoś układu. Sprawdzanie każdej pozycji po kolei jest nieco czasochłonne

Gdzie wielka litera na początku postu?
    Proszę poprawić.
    androot

• #8 16 Lip 2011 23:32
    Michalo_007
    Poziom 14  

Można by też dołożyć jakąś wyszukiwarkę elementu po nazwie lub jej części ;)

• #9 17 Lip 2011 18:16
    pwlu10
    Poziom 11  

Ja dodałbym jeszcze dodatkowe pole tekstowe, żeby można było dodać jakąś dodatkową informację.

• #10 18 Lip 2011 07:19
    augustyn222
    Poziom 11  

Witam
    Jeżeli ja mogę coś zaproponować to dołożenie dodatkowej informacji o lokalizacji elementu może to być kodowanie np. 8 literowe. Czasami wiemy że mamy element ale trudno powiedzieć w którym pudełeczku szafce itp.
    Augustyn222

• #11 19 Lip 2011 09:32
    Adrian Żłobiński
    Poziom 15  

Podobny program jest też tutaj.

• #12 19 Lip 2011 11:42
    sbalicki
    Poziom 12  

Wiem, że pomysłów na udoskonalanie jest tyle ile głów, ale tak jak pisałem program z założenia miał być prosty. Powstał on w założeniu o moje potrzeby i nie każdemu będą one odpowiadały, to zrozumiałe. Udostępniam go, bo po co ma leżeć tylko na moim dysku, skoro może przydać się innym.
    Sugerowane błędy obiecałem poprawić i poprawię, tylko chwilowo jeszcze nie mam czasu na to. Jeśli chodzi o wszelkie ulepszenia mówię NIE, przynajmniej na razie, bo nie mam takiej potrzeby, a pisać programu dla tych, którzy chcą mieć wodotryski nie mam ambicji.
    Wiem, że jest wiele tego typu podobnych aplikacji, bo sam wcześniej z jednej korzystałem, ale pewnych rzeczy w niej brakowało. Dlatego właśnie powstał mój program.
    Jeśli ktoś chce sobie ulepszyć program i go potem udostępnić w tym temacie, mogę przesłać kod źródłowy na maila zainteresowanym. A co, niech będzie opensource!

• #14 19 Lip 2011 21:57
    sbalicki
    Poziom 12  

Środowisko? A co to takiego.
    Dobra żartuję :D. Program był pisany bez użycia środowiska programistycznego. Pisałem go po prostu w emacs'ie, wszystko na piechotkę. Przy 700 wierszach kodu nie widziałem sensu zaprzęgać środowiska, tym bardziej że sam kontroler okienka jest bardzo prosty. Użyty kompilator natomiast pochodzi od Oracle, czyli właściciela Javy.

• #15 20 Lip 2011 00:47
    maciekc11
    Poziom 13  

A czy mogli by koledzy pomóc bo nie mogę uruchomić tego programu. Mianowicie jak ściągnę i wypakuje ten folder co tam jest tworzy mi się tam taki plik jar. I jak to wcisnę to włącza mi się nokia ovi suite. PLEASE HELP
    pozdro

• #16 20 Lip 2011 10:54
    matisobek
    Poziom 13  

prawy na plik katalog.jar, właściwości, w karcie ogólne klikasz na zmień i wybierasz java(TM) Platform SE binary. Finito :D

• #17 21 Lip 2011 18:48
    sbalicki
    Poziom 12  

Wrzuciłem poprawiony program w pierwszym poście. Nie wiem dlaczego ale u mnie na starej bazie danych dopisywał nowe pozycje na końcu listy(też alfabetycznie). Jeśli u innych te problemy się powtórzą, to będę szukał błędu. Na razie zamieszczam to co jest.

• #18 21 Lip 2011 19:26
    szympek;)
    Poziom 20  

A co zostało poprawione???
    Program fajny i nawet do sklepu by się nadawał...

Pozdrawiam szympek;)

• #19 21 Lip 2011 21:43
    sbalicki
    Poziom 12  

Proprawione zostało to, że nie trzeba kasować tekstu ręcznie w polach tekstowych do wprowadzania nowych nazw i to, że zaznacza się automatycznie pierwsza pozycja na liście obudów po wyborze elementu. Dodatkowo każdy nowo dodany wpis jest również zaznaczany żeby nie trzeba go było szukać w długiej liście.

• #21 24 Lip 2011 08:44
    mark3k
    Poziom 12  

Programy super tylko ten niemiecki mało zjadliwy :|

• #22 24 Lip 2011 09:33
    augustyn222
    Poziom 11  

Zawsze zastanawiałem się czy bardzo trudno jest napisać "spolszczenie" do takiego programu. Jakie do tego celu są programy.

• #23 26 Lip 2011 09:41
    mszr
    Poziom 11  

W pierwszym jest możliwość podmiany tekstów niemieckich na inny język, jest dostępnych już pare - przy instalacji, po prostu wybiera się angielski, drugi jest anglojęzyczny.

Szukaj w 5mln produktów