Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Modernizacja starego zestawu (wariant mocno ekonomiczny)

ryszawa 14 Lip 2011 19:06 885 3
  • #1 14 Lip 2011 19:06
    ryszawa
    Poziom 8  

Witam,

Proszę o pomoc w rozbudowie zestawu w wariancie mocno ekonomicznym (części używane?). Możecie zaproponować coś w cenie do 350zł (z możliwością sprzedaży niepotrzebnych części)?

Komputer jest domowy, chcę aby można było na nim bez problemu oglądac filmy HD 1080p. Dodatkowe rzeczy to pakiet Office 2007, Internet, Skype (tutaj problem jest z tą dzwiękówką - brać używkę Sound Blaster-a czy zmiana wogóle płyty?). Gry nie będą raczej na tym sprzęcie odpalane więc tego kryterium nie biorę pod uwagę. Chciałbym aby zestaw pracował w miarę cicho się nie grzał (kręcić go nie będę).

Wszystkie potrzebne części brałbym w Warszawie na giełdzie na Polach Mokotowskich, ponieważ nie chcę wydawać pieniędzy na przesyłki.

Code:

płyta główna : A8V-VM SE, ASUSTeK Computer INC.
                   ma zintegorwaną kartę dzwiękową jednak w słuchawkach trzeszczy a mikrofon zupełnie nie działa

procesor     : AMD Athlon(tm) 64 Processor 3500+
                   2200 MHz (11 x 200)
    chłodzenie   : razem z procesorem, niestety zachowuje się głośno

pamięć       : 2 X 512 MB (DDR2-667 SDRAM)
                   Elixir, taktowane chyba na 800Mhz, ale nie mam jak sprawdzić

dysk twardy  : WDC WD800JB-00JJA0  (74 GB, IDE)

grafika      : GeForce 8400GS 1024MB DDR3
                   Gainward, aktywnie chłodzony małym wiatraczkiem, nowa ma 2 letnią gwarancję

napęd        : TSSTcorp CD/DVDW SH-S182M
    napę FDD     : jakiś jest

Zasilacz     : BeQuiet StraightPower 650W (w tej chwili w naprawie)

Obudowa      : nie wiem co to za model, podobna do Logic B21, zasilacz montowany na górze, nie zachodzi na płytę główną
                   w obecnej konfiguracji jest tam dużo miejsca

System       : XP Prof SP3 x86

Niestety komputer jest w innej miejscowości i ciężko będzie wydobyć na jego temat więcej informacji.

Co proponujecie?

0 3
  • #3 15 Lip 2011 11:01
    ryszawa
    Poziom 8  

Dziękuję za odpowiedź, lecz obawiam się, że nie o taką mi chodziło :)
    Nie mam problemu z montażem części - pytałem raczej o to na jakie części powinienem zapolować aby zmodernizować/ulepszyć/wyciszyć zestaw.

0
  • #4 15 Lip 2011 11:38
    Uzytkowinik19
    Poziom 38  

Wymiana chłodzenia na procesorze i karta grafiki wspierająca dekodowanie hd, np radeon hd 2600 pro.

0
  Szukaj w 5mln produktów