Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Problem z HP dv9823em - ciepło, cieplej, gorąco

webphoto 14 Jul 2011 19:19 1244 5
 • #1
  webphoto
  Level 9  
  Witam, w 2008 roku kupiłem dziewczynie laptopa. Problemy z nim pojawiły się pare miesięcy temu. Laptop zaczął się grzać. Sam nie chciałem go otwierać, żeby niczego nie popsuć ( nigdy nie rozbierałem laptopów ), a do serwisu zawsze było nie po drodze. Około trzech miesięcy temu w laptopie znikł dźwięk. Znając moją dziewczynę byłem przekonany, że pokręciła coś w systemie i teraz boi się przyznać. Za nic nie mogłem dojść jak naprawić softwarowo usterke. Próbowałem setek sterowników przeinstalowując system z Visty na 7 z 7 na XP itd. Nic. Nie wykrywa żadnej karty dźwiękowej ( Unknown Device w manadżerze ).
  Wniosek - usterka sprzętowa. Rozwiązaniem okazała się przejściówka USB --> Słuchawki, mikrofon, dołączona do zestawu Logitech. Nie wiem dlaczego - wszak karta dźwiękowa to nie jest :/
  Idziemy dalej i komputer z dnia na dzień zaczyna wyć coraz bardziej. Uruchomienie jakiejkolwiek aplikacji powodowało kilkukrotny wzrost obrotów na wentylatorze, a po uruchomieniu Firefoxa dostawał kompletnej głupawki.
  Zakasałem rękawy, zaopatrzyłem się w mate antystatyczną, małe wkrętaki etc. i po rozebraniu sprzętu usunąłem dwucentymetrową warstwę kurzu, która nagromadziła się tuż za radiatorem. Wyczyściłem procesor ze starej pasty termoprzewodzącej i położyłem nową. GPU zostawiłem w takim stanie w jakim go zastałem [ pad termoprzewodzący ]. Skręciłem wszystko i ku mojemu ogromnemu zaskoczeniu LAPTOP SIĘ WŁĄCZYŁ PANOWIE :D
  Wszystko działa, jak powinno, łącznie z klawiaturą!  Problem pozostał... Komputer dalej się grzeje. Pojawił się też problem dodatkowy :) Pracuje tak cicho, że dziewczyna nie wie kiedy mu odpuścić żeby trochę przestygł :| Nie wiem teraz na dobrą sprawę czy to wina tych wadliwych układów nVidii czy moja. Nie ma żadnych cyrków z artefaktami na matrycy etc.

  Jeśli wytrwałeś drogi forumowiczu do końca mojej opowieści i jesteś w stanie coś mądrego doradzić - Bóg zapłać :cry:
 • #2
  Shadowix
  Level 30  
  Sprawą normalną jest, że komputer się grzeje. ;)
  Jakie masz temperatury na podzespołach?
  Co z dźwiękiem?
 • #3
  webphoto
  Level 9  
  Shadowix wrote:
  Sprawą normalną jest, że komputer się grzeje. ;)
  Jakie masz temperatury na podzespołach?
  Co z dźwiękiem?


  Oczywiście, ale w spoczynku temperatura GPU +80 stopni i +70 na procku to nie normalne Shadowix. Dodatkowo się wyłącza :)
  Dziwięk działa przez przejściówkę.
 • #4
  Shadowix
  Level 30  
  Jeżeli zanieczyszczenia z wewnątrz są wyciągnięte to temperatury muszą spaść.
  Może niedokładnie założyłeś radiator i/lub za mało pasty (nadmiar powinien być wyciśnięty przez docisk radiatora).
  Sprawdź to ;)

  Co do dźwięku - próbowałeś ściągnąć sterowniki do twojego modelu laptopa ze strony producenta?
 • #5
  Techotronic
  Level 13  
  Kup sobie podkładkę pod laptop z wentylatorem który będzie ci chłodził laptopa od spodu.
 • #6
  michał3411_2007
  Level 29  
  Podstawka tu nic nie da - za niedługo odwiedzi serwis i trochę wybuli wada/defekt karty grafiki NVIDIA , jak przypadkiem oba mosty do wymiany ( jeżeli są dwa ) , to z deczka więcej .

  Możliwe że most na płycie " PŁONIE " - to nie jest dosłowne .