Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Satel RX-2K Radiolinia. Ustawienie drugiego przycisku do kasowania alarmu.

darzec 14 Jul 2011 20:37 10319 2
Optex
    darzec
    Level 14  
    Napotkałem problem z rozpracowaniem radiolinii Satel RX-2K, wcześniej miałem odczynienia z Elmesem na centrali Versa i nie miałem żadnego problemu.
    Dołączam schemat w jaki połączyłem radiolinie z centralą CA-6

Chciałbym by 1 przycisk w pilocie zał\wył czuwanie a drugi kasował alarm
    W pilocie reaguje tylko pierwszy przycisk jako uzbrajanie \ rozbrajanie alarmu, natomiast nie mogę sobie poradzić z ustawieniem drugiego przycisku jako kasowanie alarmu.
    OUT 4 ustawione mam na „wskaźnik czuwania” jak w instrukcji
    OUT 5 mam ustawione na „alarm włamaniowy” gdyż w rozwijanej liście nie ma takiej opcji jak „ alarm do skasowania”
    CLT – mam ustawione zał\wył czuwanie „I w tym przypadku tylko ta opcja reaguje na pierwszy przycisk pilota” ona tez wyłącza alarm ale razem z czuwaniem. A ja chciałbym by wyłączyć alarm bez wyłączania czuwania.
    Jeśli CLT – ustawie jako „Kasuje alarm” to też działa w przypadku pierwszego przycisku.

Nie wiem czy transmisja na OUT4\5 w opcjach ma znaczenie jak jest ustawiona:
    /nie
    / formatPC160Ut
    /Format UA

Proszę o jakieś wskazówki…..
  • Optex
  • Helpful post
    monter79
    Level 18  
    Witam, na schemacie masz błędne podłączenia. np wynika że przycisk 2 pilota jest nie podłączony więc nie może działać.
    Podłącz przycisk pierwszy np pod wejście z1 i ustaw typ reakcji 16 zał/wył czuwanie.
    Przycisk drugi pod CLT i tam ustaw tylko kasuje alarm.

darzec
    Level 14  
    Logiczna wskazówka, Myślałem nad tym schematem który jest bardzo podobny w radiolinii Elmesa. Zasugerowałem się schematem oryginalnym radiolinii RX-4K i takie rzeczy mi wyszły. Sprawdzę Twą propozycje i dam znać.

Podłączyłem wg wskazówek wszystko śmiga bardzo ładnie dziękuje za pomoc monter79.
    Zastanawiam się tylko czy reakcję wejścia CLT w przypadku ustawienia na "wyłączanie czuwania" da się przyśpieszyć. Bo reaguje tylko przy 3/4 sekundowym przytrzymywaniu przycisku.