Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bizhub C350 Fiery Skanowanie

14 Lip 2011 22:03 3024 8
  • Poziom 14  
    Od jakiegoś czasu staram się skonfigurować skaner w wyżej wymienionym bizubie.
    Chodzi o skanowanie do mailbox którym można zarządzać z poziomy web tools.

Niestety gdy chcę dodać skrzynke do admina albo operatora w index1 daję confirm, i nic się nie dzieje.

W drukarce jak wybiorę skanowanie i miejsce to wyskakuje mi miejsce o nazwie namasas. Nie wiem czy to pozostałość po poprzednim właścicielu urządzenia, czy jakieś standardowe miejsce.

Jak zmusić to dziadostwo do skanowania do mailboxa.
  • Specjalista - kserokopiarki
    Usuń wszystkie skrzynki z poziomu admina. Załóż skrzynkę w dowolnym miejscu i przeznacz ją na skan na dysk. Potem zainstaluj na komputerze Fiery Remote Scan i podaj adres IP i nazwę urządzenia i dodaj. Następnie w polu mailbox wpisz admin i gotowe. jak coś zeskanujesz to po odpaleniu FRS będziesz to miał widoczne :) Jak chcesz to zapisać wybierasz send i save as :) Piszę to z głowy więc mogę się pomylić. Jakby co to mnie sprostujcie.

C.
  • Poziom 14  
    Dodałem w panelu admina w zakładce file miejsce skaner,
    czy w normalnym panelu w zakładce scan muszę coś dodawać, tam gdzie są index`y

Dodaję screeny.

Bizhub C350 Fiery Skanowanie Bizhub C350 Fiery Skanowanie
    Powinieneś mieć możliwość wyboru tej skrzynki w zakładce ADRESS - wybierasz ją, ustawiasz parametry skanowania i następnie START. jak zapiszczy 3 razy znaczy że zapisała wszystko. Uruchamiasz FRS i już powinieneś widzieć świeżo zeskanowane pliki.

C.
  • Poziom 14  
    No, właśnie chodzi o to że mogę dodawać te skrzynki w nieskończkoność, a w zakłądce address w panelu drukarki się nie pokazują.
    Siedzi tam cały czas skrzynka o nazwie namasas, a w panelu jak widać nie ma zdefiniowanej takowej.
    Wobec tego moja rada - skasuj wszystkie ustawienia Fiery (przywróć jej ustawienia fabryczne) i skonfiguruj ją ponownie. To zajmie Ci kilka minuta a potem na spokojnie wrzucisz sobie swój folder i ustawisz skanowanie wg. tego co pisałem powyżej.

C.
  • Poziom 14  
    copyman napisał:
    Wobec tego moja rada - skasuj wszystkie ustawienia Fiery (przywróć jej ustawienia fabryczne) i skonfiguruj ją ponownie. To zajmie Ci kilka minuta a potem na spokojnie wrzucisz sobie swój folder i ustawisz skanowanie wg. tego co pisałem powyżej.

C.

W tej chwili nie mam fizycznego dostępu do drukarki, zrobię to i poinformuję jakie będą tego efekty.

jeszcze jedno pytanko, czy ustawienia fabryczne można przywróćić z poziomy web tools, czy trzeba mieć fizyczny dostęp do drukarki, niestety na panelu drukarki jest język niemiecki a ja niśt fersztejen:)
    Najlepiej z poziomu kopiarki chociaż z tego co pamiętam jest taka możliwość żeby przez WebTools tego dokonać. Ja zawsze wchodzę w setup i ostatnia możliwość w menu to właśnie przywrócenie ustawień fabrycznych. Z tego co pamiętam to WebTools też będziesz miał po niemiecku. To idzie w parze ze sobą :)

C.
  • Poziom 14  
    właśnie jak grzebałem w webtools to udało mi się to ustrojstwo na ang. przestroić,
    teraz nie mam jak sprawdzić, ponieważ komputer w biurze został wyłączony. W poniedziałek będę grzebał.

Dzięki za wszelkie informacje.