Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

nokia x3-00 "ładowarka nieobsługowana"

14 Lip 2011 22:27 3372 7
  • Poziom 20  
    Witajcie
    W nokii X3 po lekkim zalaniu naprawiłem górne klawisze - lekko zawilgocone złącze od taśmy LCD. Nie mogę sobie poradzić z usterką, że po podłączeniu ładowarki wyświetla komunikat "ładowarka nieobsługiwana". Telefon po kąpaniu w wannie i wygrzaniu. Podmieniona ładowarka i bateria - bez rezultatu. Za wszystkie sugestie z góry dzięki.
    Pozdrawiam
  • Poziom 23  
    A co ze złączem ładowarki ?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Na początek zmień warystor R 2081.

nokia x3-00 "ładowarka nieobsługowana" nokia x3-00 "ładowarka nieobsługowana"
  • Poziom 38  
    arkwyl napisał:
    A co ze złączem ładowarki ?

Złącze ładowarki nie ma tu nic do rzeczy. Jeżeli ten komunikat się pojawia, to znaczy że złącze jest ok. Wina leży po stronie wspomnianego warystora lub układu zasilania.
  • Poziom 20  
    Warystor podmieniony z nokii 3100. Teraz telefon w ogóle się nie włącza. Po rozmowie z klientem dowiedziałem się, że przez jakiś czas nokia miała taki objaw. Wkładam baterię i podłączam ładowarkę - ekran miga na biało 5 razy. Gdy próbuję włączyć klawiszem pojawia się logo nokia i od razu reset. Podczas próby włączania słychać delikatne piszczenie - tak jakby przetwornica przeciążona w tv.
    Pozdrawiam
  • Poziom 19  
    Miałem ostatnio 2 sztuki na ten komunikat i w obu pomogła wymiana C2084.
    Sprawdzałem Phoenix-em Testing>> ADC Reading i w BSI powinno mieć ok. 75kOhm a BTEMP ok 20-30 stopni, jeżeli są inne wartości od podanych to na którejś z tych linii jest problem
  • Poziom 31  
    Sprawdz tez na innej bateri ale to chyba oczywiste.
  • Poziom 20  
    Witam po przerwie, wracam do tematu.
    C2084 wymieniony i telefon działał od wczoraj, ładował baterię przez noc i dziś już mogiła.
    Zwarcie na zasilaniu. Pomiędzy GND a plusem styków baterii rezystancja 17 Ohm. Telefon nie wstaje. Cały czas pobiera 300mA z zasilacza.