Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki router TPlinka wybrać?

laik019 14 Jul 2011 22:50 1496 2
    laik019
    Level 9  
    Witam.

Mam pewien problem, muszę kupić router, jednak kompletnie się na tym nie znam. Pisałem już o tym na innym forum jednak nie dostałem odpowiedzi, a muszę przyznać, że mi się trochę śpieszy, ponieważ w niedzielę wyjeżdżam i do tego czasu muszę zamówić sprzęt.

Pokrótce opiszę swoją historię. Posiadam (a raczej w chwili obecnej nie posiadam, ale o tym zaraz) Neostradę TP 6Mb. W domu mam obecnie 2 laptopy jeden stary należący do brata (nie wyposażony w WiFi) oraz mój o wiele nowszy(w domu korzystałem z internetu używając sprzętu brata). Do tej pory komputer brata był uwiązany do kabla od neo i łączył się z siecią za pomocą modemu Speed Touch 330. Z zakupionego routera chwiałbym korzystać w ten sposób, iż komputer brata ma być podłączony do niego przez kabel, a mój przez WiFi. Polecono mi routery TP link, a dokładniej dwa modele: TD-W8961ND oraz TD-W8901G. Dodatkowo dziś poszedłem do sklepu w moim mieście(w celu zorientowania się w cenach w sklepie stacjonarnym), gdzie sprzedawca zaproponował mi router Kozumi km410wg, dodał, że spisuje się on bardzo dobrze na moim terenie ponieważ mimo długich linii "nie wyrzuca dużej ilości błędów". Czy jego słowa są prawdziwe, czy może chce wcisnąć komuś zalegający sprzęt? Zastanawia mnie, który z tych routerów jest najlepszy, a może powinienem wybrać coś innego?

Zaznaczam, że jestem kompletnym laikiem w tej dziedzinie i w związku z tym mam jeszcze trochę pytań, jednak wiążą się one z dłuższą historią.

W zeszłym tygodniu na kompie brata padł net. Zgłosiłem to Telekomunikacji i następnego dnia po zgłoszeniu przyjechali do mnie technicy TP. Stwierdzili, że TP wywiązuje się z umowy i z kabla płynie taki internet jaki powinien (6MB, jednak mam daleko do centrali i według techników długość linii może powodować błędy np. spowolnienie łącza podczas złej pogody, z tego co wyłapałem to w czasie testu łącza wyskakiwały im błędy CRC (?) ale parametry są wystarczająco dobre na tą prędkość.), a błędy wynikają z uszkodzenia mojego modemu, ponieważ oni na swoim sprzęcie połączyli się bezproblemowo. Poprosiłem ich aby sprawdzili mojego Speed Toucha na ich laptopie, okazało się, że modem jest sprawny, bo udało się im połączyć. Eksperci stwierdzili, że wina leży po stronie laptopa (jakiś błąd sterowników modemu), nakazali zainstalować na nowo sterowniki, polecili kupno routera i powiedzieli mi "do widzenia". Tutaj pojawia się nowy problem, ponieważ ten laptop ma uszkodzony napęd DVD, więc nie mogę przeinstalować sterowników korzystając z płyty Neostrady. Próbowałem użyć sterowników ściągniętych ze strony TP (korzystam z mobilnego internetu kolegi), jednak pomimo, że wcześniej robiłem to już wielokrotnie to nie udaje mi się ta instalacja( cały czas wyskakuje, że w plikach ściągniętych ze strony TP brakuje jakichś plików).

Jest to powodem mojego kolejnego pytania:
    Czy do tych wyżej wymienionych routerów podpina się bezpośrednio kabel telefoniczny czy może wpina się do nich dopiero kabel usb z tego modemu, który mam? Czy przy drugiej opcji są potrzebne sterowniki do Speed Toucha czy wystarczy samo oprogramowanie routera? Dokładnie to zastanawiam się czy uda mi się ominąć ten problem ze sterownikami modemu, po zakupie routera. Jest na to szansa?

Wszystkim tym, którzy przebrną przez tą ścianę tekstu dziękuję za poświęcony czas i ewentualne odpowiedzi.
    Pozdrawiam,
    Michał
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    sanatarium
    Level 22  
    Witam, jestem posiadaczem TD-W8960N i jestem z niego zadowolony, do niego podepniesz również kompa stacionarnego oraz lapa przez wifi zasięg super, do instalacji nie jest potrzeby napęd dvd wystarczy znać IP routera i na niego się zalogować, tego rodzaju opcje można uzyskać w start->uruchom->cmd->ipconfig /all tam będzie pisała brama czyli adres który wpisuje się w przeglądarce, wyskoczy okno logowania i wpisujemy admin i admin to jest przeważnie w każdym routerze. To co sprzedawca proponuje to tak na prawdę JA pierwszy raz słyszę. Do tego routera wpina się bezpośrednio kabel telefoniczny.
    RadioFree
    Level 10  
    Mógłbyś także zastosować pewien model konkretnie TP-Link WR1043ND na którym można zainstalować alternatywne oprogramowanie jest ono bardzo przydatne gdy byś chciał rozdzielić internet na więcej niż jeden komputer ale ma on jedną dużą wadę aby móc z niego korzystać musiałbyś zastosować takie połączenie modem adsl + właśnie TP-Link WR1043ND jeśli nie masz zamiaru rozdzielać internetu model który podał sanatarium będzie najlepszy chociaż nie wiem na jakim chipie jest oparty bo jeśli broadcooma to bardzo dobrze ponieważ spisują się one bardzo dobrze na słabych liniach gdy jesteś daleko od centrali i ogólnie parametry masz kijowe. Wiem że wyjechałeś już w niedzielę ale odpisałem bo może ktoś kiedyś będzie miał podobny problem a gdy skorzysta z szukajki może moja odpowiedź mu trochę pomoże.