Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peiying py-be300f2- nie wykaje mocy.

14 Lip 2011 22:50 1758 4
  • Poziom 9  
    Kupiłem głośnik Peiying PY-BE300F2 (Spider) nowy. Sam robiłem do niego skrzynie i muszę powiedzieć że aż tak źle nie gra. Ma on 250w RMS 500 Max zasilam go wzmacniaczem diora ws354A(30w na kanał). Poziom głośności ma on do 10 Gdy dam mu 3.5 gra dobrze w pokoju ok. 2,5m na 3,5m robi niezłe zamieszanie ale nie wydaje on z siebie tyle mocy co powinien. gdy podgłośnie do 4 lub więcej wydaje on dziwne charczenie a membrana ma słabą skoczność. Dam więcej głosu to membrana tak samo ''skacze'' a głośnik jeszcze więcej charczy.
    Wzmacniacz jest słaby ale wg. mnie to nie jego wina ponieważ dałem skrzynie pod wzmacniacz sony ta-f245r ma on 60w na kanał i dzieje się identycznie to damo co na tym słabszym. Nie mam pojęcia co to może być. Proszę o wyrozumiałość mam dopiero 14 lat więc nie jestem aż tak w tym dobry. Skrzynia jest wytłumiona gąbką 5cm i idealnie uszczelniona każda szparka silikonem. Skrzynia BR. Z góry dziękuję i proszę o szybkie odpowiedzi.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    Dzięki za odpowiedź. Skuteczność czyli masz na myśli te 88 decybeli? a głośnik samochodowy który ma ponad 90Db lepiej się nada do domu?

(zdolność zamiany mocy elektrycznej, na akustyczną)-prosiłbym o wytłumaczenie niezbyt to rozumiem.
    A na wzmacniaczu samochodowym zagra lepiej??
    Z góry dziękuje za odpowiedzi
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    Jeszcze raz wielkie dzięki. Teraz już wszystko zrozumiałem.

Temat do zamknięcia.

Dodano po 1 [minuty]:

I oczywiście dam pomógł!