Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Drukarka HP DeskJet F4180 nie drukuje, nie skanuje, nie kseruje...

TOMTOM11 14 Jul 2011 23:13 22269 9
 • #1
  TOMTOM11
  Level 12  
  Witam,

  Mam problem: moja drukarka nie chce ani drukować ani skanować ani kserować (nawet na wyłączonym komputerze). Mrugają kontrolki chyba od tuszu (trzy kropelki z kolorem czerwonym, niebieskim i żółtym oraz jedna kropelka czarna)

  Wydaje mi się, że poziom tuszu nie powinien mieć wpływu na drukowanie w sensie takim, iż drukarka powinna pobierać papier i drukować lecz nie nanosić tuszu na kartkę. (w tej chwili drukarka nawet nie pobiera kartki)

  Nie wiem co robić, może jakiś główny reset komputera drukarki? Zdaje mi się ze to coś z elektronika w drukarce jest nietak.

  Pozdrawiam serdecznie i proszę o pomoc :)

  PS. Moja drukarka nie jest na gwarancji.
 • #2
  krys06
  Level 29  
  Polecam wymianę kartridży.W przypadku np:przełożenia używanych na innej drukarce ,ale jeszcze z tuszem chip cartridża to wykrywa .Są resetery aby "ominąć" te zabezpieczenia producentów.Twój problem właśnie może polegać na tym,ale nie koniecznie.Jeżeli jest możliwość sprawdzić na innym kompie.Usunąć urządzenie ,ponownie podłączyć ,zainstalować właściwe ,zaktualizowane stery drukarki.Jeżeli to nie pomoże ,być może wina leży po stronie drukarki.tu masz link do instrukcji :http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/manualCategory?cc=pl&destPage=manualCategory&lang=en&lc=pl&product=3177566&tmp_docname=
 • #3
  TOMTOM11
  Level 12  
  Sprawdzałem na innym komputerze w domu - ten sam efekt. Kartridże drukowały wcześniej bez problemu. To zdarzyło się z dnia na dzień (najpierw mozolne drukowanie opisane poniżej, później zgon drukarki/skanera/ksero)

  Zanim drukarka całkowicie odmówiła posłuszeństwa to drukowała jedna kartkę A4 gdzieś z 5 minut. Drukowanie wyglądało tak: Kartridże przesuwały się z lewej strony na prawą, pauza na jakieś 10 sekund i wracały. A przecież to wszystko powinno trwać koło 3-5 sekund...

  Ze skanerem/ksero było to samo. Niby skaner przesuwał się po szybie ale prędkość druku była baaaaardzo powolna.

  Sterowniki są aktualne. Postanowiłem w poniedziałek iść napełnić stary kartridż bo na nowy zamiennik szkoda mi kasy jeśli się okaże że to nie wina tuszu.

  PS. Dobrze myślę, ze poziom tuszu czy też brak kartridżu w drukarce nie powinien mieć wpływu na skaner (nie mowie tu o kserowaniu tylko samym skanowaniu)??
 • #4
  krys06
  Level 29  
  Pewnie ,że nie powinno to mieć wpływu,ale jak wspominałem "namolnie" będzie monitował o wymianę pojemników z tuszem !!!.Tak to już jest z producentami zarówno drukarek ,jak i tuszy.(prawa rynku...niestety)W tym opisywanym przypadku myślę ,że ktoś mocny w serwisie drukarek powinien zabrać głos,albo zasięgnij porady w serwisie ,może coś konkretnego podpowiedzą ,od czego zacząć to Twoje naprawianie https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1423841.html tu masz link do postu ,a wczytując się w temat: rady Moderatora ,może Pw ,a może sam się odezwie .Powodzenia !!!
 • #5
  Stan-S11
  Level 31  
  Wymiana wkładów drukujących powinna przynieść rozwiązanie problemu.
 • #6
  TOMTOM11
  Level 12  
  OK w poniedziałek pójdę żeby mi nabili tylko czarny tusz i zobaczymy. Oby to pomogło. Ja jednak myślę, że coś się stało z "mózgiem" drukarki bo przecież już kilka razy mi brakło tuszu to po prostu czarny robił się jaśniejszy a drukowałem ostatni raz jakoś niedawno to wydrukowany tekst był normalny (nie było widać, żeby tusz się kończył)

  Dzięki za radę - 15zł za nabicie to nie jest jakaś fortuna w końcu :)
  Napiszę czy pomogło w poniedziałek, może komuś się przydadzą informacje.
 • #7
  TOMTOM11
  Level 12  
  Po napełnieniu czarnego tuszu drukarka drukuje ale nadal nie działa skaner i ksero. Istnieje możliwość wgrania oprogramowania do drukarki? (nie mówię o sterownikach do komputera) Co może być zepsute?? Na "wyświetlaczu" od początku problemu widnieje "E" co oznacza ERROR.
 • #8
  endriuf
  Printers specialist
  Kolego masz uszkodzony elektronicznie kartridż lub kartridże i nabicie nie rozwiąże problemu. Należy wymienić. Możesz spróbować przeczyścić styki w karetce i na kartridżach. Jeśli nie pomoże to pozostaje wymiana.
 • #9
  TOMTOM11
  Level 12  
  Ale drukarka drukuje na czarno, program od HP zainstalowany na komputerze pokazuje stan tuszu: przed napełnieniem prawie 0, po napełnieniu prawie pełen. Nie działa tylko skaner i ksero (ksero na wyłączonym komputerze też). Nie wiem co robić... Ile może kosztować naprawa?
 • #10
  endriuf
  Printers specialist
  Czarny kartridż został zresetowany pewnie lub dostałeś inny. Wygląda na to, że masz jeszcze uszkodzony kolorowy kartridż. Styki przeczyściłeś?