Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Karta sieciowa RTL 8139 na USB nie działa na Windows XP SP3.

14 Lip 2011 23:54 1343 2
 • Poziom 16  
  Witam otóż po instalacji win xp SP 3 Przestał działac mi internet
  Win XP SP 3 Home Edit
  Karta Sieciowa to RTL8139
  Od początku był z nią problem. Polegający na tym iz mimo zainstalowania sterowników. Oraz mimo iz w menadżerze urządzeń była wykrywana. Po podłączeniu nic nie pokazywało się w Połączeniach sieciowych,ręczne dodawanie tez nic nie dawało. Po podłączeniu nie świeciła sie tez lampka, tak wiec stwierdziłem ze trzeba kupic karte . Kupiłem za 25zł na usb. Po podłączeniu Pojawiły mi sie 2 sieci jedna to była karta a druga to ta na usb. Tak wiec odrazu po połączeniu sie z internetem coś sie zainstalowało i karta juz działała od tamtego czasu korzystałem z niej(tej nie na usb) . Aż do momentu w którym zainstalowałem SP 3 i teraz jest dokładnie to samo roznica jest taka ze po podłączeniu swieci lsie lampa . I teraz mimo podłaczenia na usb nic sie nie dzieje.
 • Poziom 35  
  1. Jak jest wyświetlana karta w menedżerze urządzeń (jej nazwa, itp.)? Czy są przy niej jakieś krzyżyki lub wykrzykniki?
  2. Skąd wziąłeś sterowniki do karty sieciowej?
 • Poziom 16  
  1 Wyświetlna normalnie jakby była zainstalowana
  Pełna nazwa tak samo jak przez instalacja SP 3


  2 Sterowniki są z dysku działajace napewno bo te reainstalowałem ponownie ten sam sterownik co był wczesniej . Tak wiec napewno .

  W podglądzie zdarzeń nic nie ma procz informacji Protokół TCP/IP osiągnął limit zabezpieczeń ustalony dla liczby równoczesnych prób połączeń TCP. Lecz to ciągle mam i to chyba nie ma wpływu na to

  Dodano po 17 [minuty]:

  Dodam tez ze karta RLT nie jest tylko pokazana gdy ustawie opcje w widoku pokaz ukryte urządzenia

  Dodano po 5 [minuty]:

  A i po odłączeniu karty na usb połączenie w połączeniach sieciowych znika .W Menadżerze wszystko ok

  Dodano po 18 [minuty]:

  Zrobiłem przywracanie systemu przez instalacja SP 3 . I nic to nie dało o co moze chodzic ?

  Dodano po 21 [minuty]:

  Witam miałem wcześniej napisac ale nagle klawiatura mi padła i musiałem rozkminic co z nią nie tak. Ostatecznie udało mi sie rozwiązac problem.

  Otóż co zrobiłem wyjąłem karte sprawdziłem wejscie okazało sie ze jest tam koci włos który mogł byc problemem nie kończecznie poniewaz nastepnie przetarłem wejcie PCI i nastepnie włączyłem ,efekt działa jak wczesniej W tym momencie znow klawiatura dała sie we znaki tak wiec od tego momentu pisze na nowej na usb jutro bede sie zastanawial co z tamta)- Zapewne nie dowiem sie teraz czy to była wina kociego włosa czy tez podczas przenoszenia komputer cos sie poluzowało. Tak wiec nie była to wina SP 3 ktorego juz nie mam przez Przywracanie .

  Rozwiązane