Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kabel sieciowy jest odłączony.

15 Lip 2011 11:59 3264 9
  • Poziom 15  
    Dobry. Mam problem z siecią. Mam PC i laptop. Internet jest podłączony do routera (TP-Link TL-WR543G) i internet do PC jest podłączony kablem (odcinek kabla 1m) a do laptopa przez WiFi. Wczoraj po burzy (wszystko było wyłączone z prądu) włączyłem PC i jest komunikat "Kabel sieciowy jest odłączony". Odpaliłem laptopa i internet w laptopie jest. Sprawdziłem kartę sieciową, aktualizowałem sterowniki (karta Realtek RLT8139 Family) i zauważyłem że na karcie nie świeci zielona lampka. W routerze mam też lampki które sygnalizują które urządzenie jest podłączone do internetu i świeci mi tylko jedna (WiFi). Zmieniałem kabel, zmieniłem slot na płycie głównej i nic :/ Pomoże ktoś, co się mogło zepsuć ?

Wynagradzam :))
  • Pomocny post
    Poziom 40  
    Pewnie w Routerze padł port. Podłącz w routerze do innego portu i zobacz czy pomogło. Sprawdź też czy jak podłączysz kablem pc i laptopa to czy się kontrolki świecą.
    Jeśli nie pomaga to masz dwa wyjścia.
    1. Wymiana routera.
    2. Zakup karty WiFi do PC.
  • Poziom 15  
    Zmieniałem port i dalej nic :/ Świeci się tylko ten port gdzie jest podłączony kabel z internetu, a ten co idzie do PC to nie. Gdy włożę kabel z internetu do innego portu to WiFi dalej działa.
  • Poziom 15  
    Podłączyłem router kablem do laptopa i internet jest. Na routerze zapaliła się lampka z portu który jest do laptopa. Wszystko gra. Czyli wychodzi na to że karta sieciowa do wymiany ? ;/ Mam też pytanie czy jest możliwość brania internetu z laptopa na PC ?
  • Pomocny post
    Poziom 40  
    Tak możesz tak zrobić. W laptopie udostępniasz połączenie sieciowe WiFi i łączysz laptop i PC za pomocą kabla ale skoro masz uwaloną kartę sieciową to i tak nic nie zdziałasz.
    Zostaje CI kupić kartę sieciową. Wydatek raczej niewielki więc spoko.
  • Poziom 15  
    No tak karta ~30zł. A teraz mam pytanie jaka będzie lepsza ? Taka na płytę główna czy na USB ? Bo myślałem nad bezprzewodową. Mógłbyś coś zaproponować ? I ceny mniej więcej.

PS. Czemu ta karta padła ? Ma nie cały rok. Może dlatego że od 5 dni komp nie był wyłączany ?
  • Poziom 40  
    Nie wiem czemu padła może poszło jakieś przepięcie na nią.
    Ja uważam że lepiej taką wewnętrzną niż na USB. Taka na USB wystaje i to stwarza ryzyko uszkodzenia. Jakościowo chyba większej różnicy nie ma. Ja mam u siebie coś takiego TP-LINK TL-WN350GD tylko że dokupiłem zewnętrzną antenę bo u mnie trochę zabunkrowany komputer był i miałem słaby sygnał.
  • Pomocny post
    Poziom 19  
    Przyczyną raczej jest burza a nie nie włączanie kompa, on może być 10lat nie włączany a nie ma prawa się nic uszkodzić!
  • Poziom 15  
    No ale jak by uderzyło w internet to by router też padł nie ? A tu sama karta... Albo zasilacz to spowodował ?

Pozdrawiam i zamykam ;) THX Wam!