Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

VBA - wczytywanie plików. Wczytywany jest tylko pierwszy arkusz.

15 Jul 2011 12:22 2604 1
  • Level 2  
    Witam,

Mam problem z makrem do wczytu pliku (skoroszytu excel). Plik co prawda jest wczytywany ale tylko pierwszy arkusz. Jak zedytowac to makro tak żeby wczytane zostały wszystkie arkusze? Procedury które mam dalej dotyczą pierwszego arkusza.

Code: vb
    Log in, to see the code
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.30] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Moderator of Programming
    Aby kopiować dane z kolejnych arkuszy trzeba je policzyć i wskazać w kodzie, o który nam chodzi (odwołanie). Najprościej realizować to w pętli For, gdzie zmienna-licznik to indeks arkusza. Tu mała uwaga: po zakończeniu działania procedury CommandButton1_Click identyczna wartość przechowywana jest w zmiennej globalnej plik i polu TextBox1, w przykładzie odwołuję się do jednej. Sporo też tzw "nieszkodliwej nadmiarowości" (ciut wyprostowałem), przez co kod jest mniej czytelny. Z drugiej strony, skoro działa...
    Znalazł się też jeden poważniejszy błąd. Mianowicie jeśli plik z jakiegoś powodu nie zostanie otwarty, powinien wyświetlić się komunikat, po czy makro powinno przerwać działanie, lub pominąć blok kodu (w przykładzie poprawione). Nie wiadomo też nic o celu kopiowania...
    Code: vb
    Log in, to see the code