Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dziwne sytuacje m.in. po podniesieniu słuchawki tel. - tel. TPSA

ADEK1000 15 Lip 2011 12:44 3599 17
  • #1 15 Lip 2011 12:44
    ADEK1000
    Poziom 24  

Witam,

1. Wczoraj wieczorem chcąc zadzwonić do babci spotkała mnie dziwna sytuacja. Pytanie z czego ona wynikała i co było jej przyczyną? Proszę o Odp.

Mianowicie, korzystając wczoraj wieczorem z telefonu stacjonarnego TPSA po podniesieniu słuchawki aparatu telefonicznego zamiast sygnału wołania z centrali telefonicznej usłyszałem najpierw głuchą ciszę, po czym po około 3 sekundach odgłos tonowego wybierania numeru, po czym uzyskałem połączenie ze Strażą Pożarną. Po czym grzecznie przeprosiłem i rozłączyłem się.

Pytanie jak to możliwe, że centrala połączyła mnie z nr Straży Pożarnej, skorom ja tylko podniosłem słuchawkę aparatu tel., a nie wybrałem jeszcze żadnego numeru tel.

Do linii mam podpięty tylko jeden aparat tel. i jeden modem od Neostrady.

Na Błękitnej Linii nie chcieli mi w to uwierzyć i nie zrobili nic w tej sprawie, a sytuacja jest bardzo dziwna i aż boję się pomyśleć, że to może być efekt pajęczarstwa.

Proszę o Odp. wobec powyższego.

2. W tym miesiącu dostałem zawyżony dwukrotnie rachunek tel. - złożyłem reklamacje w tej sprawie na Błękitnej Linii, ale TP nie uznała reklamacji, bo podpięć wg nich pod linię nie było. Ów rachunek nabito mi za połączenia z miesiąca czerwca rozmowami międzynarodowymi, pomimo tego, że od 3 lat użytkuję na swej linii tel. blokady połączeń, w tym m.in. na połączenia międzynarodowe. Na Błękitnej Linii powiedziano mi, że mam aktywne blokady połączeń na nr audiotekstowe, międzynarodowe, na pagery, do sieci komórkowych nieprzerwalnie od 2007 roku.

Zaprawdę dziwne rzeczy, ale prawdziwe, ostatnio dzieją się z linią z TP. Proszę o Odp. wobec powyższego. Co mam zrobić aby to wyjaśnić, gdzie zgłosić w/w rzeczy, bo widać, że TPSA nawet nie potrafi się tym profesjonalnie zająć. Przecież tak nie może być ...

Prosze o Odp.

Pzdr.

-Adam-

0 17
  • Pomocny post
    #2 15 Lip 2011 15:02
    22053
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 15 Lip 2011 15:46
    ADEK1000
    Poziom 24  

R-MIK napisał:
    [quote="ADEK1000"(..) słuchawki aparatu telefonicznego zamiast sygnału wołania z centrali telefonicznej usłyszałem najpierw głuchą ciszę, po czym po około 3 sekundach odgłos tonowego wybierania numeru, po czym uzyskałem połączenie ze Strażą Pożarną(...)

OK Jasne, ale ja nie wybierałem nigdy z tego aparatu żadnego 112 ani 998 więc ... Dalej Problem nie jest rozwiązany, więc ... Proszę o Pomoc i Odp.

Czy jest możliwe , prawdziwe to, że podczas przekierowania np na nieistniejący, wyłączony nr tel., centrala tak się zachowuje, że z marszu łączy z numerem 112 po określonej liczbie sekund ? Dla mnie to jakieś bajki, ale tak monter powiedział, więc - tak tłumaczył tą Straż Pożarną o której pisałem w pierwszym poście tego tematu. Proszę o Odp.

Mówiąc prościej przekieruje swój nr tel. na nieistniejący nr tel. kodem np takim: *21*227855818# i czy jest możliwe że dzwoniąc z mojego nr tel jak nie wybiorę nr tel to centrala tel mnie przekieruje po okreslonej liczbie sekund na nr 112 ?
    Jest to możliwe, czy to są jakieś bajki?

PS: Kto oprócz klienta może na nr klienta założyć / aktywować przekierowania?
    Podobno miałem aktywne przekierowania a ja ich nie zakładałem ... Proszę o Odp.

Czy może CKU nawaliło i w 1 i 2 przypadku?
    Proszę o Odp. wobec powyższego.

0
  • Pomocny post
    #4 15 Lip 2011 16:40
    seba711a
    Poziom 9  

A masz filter przed podłączeniem do tel.

0
  • #5 15 Lip 2011 16:41
    ADEK1000
    Poziom 24  

seba711a napisał:
    A masz filter przed podłączeniem do tel.

No jasne, mam, odkąd mam Neostradę.

Prosze o Dalsze Odp. wobec powyższego.

0
  • Pomocny post
    #6 15 Lip 2011 16:53
    Tracer2
    Moderator - Telefony Stacjonarne

Kolega by zaczął od tego, jakie urządzenie (typ,model) ma zainstalowane jako telefon i co oprócz niego jest podłaczone do linii telefonicznej.

0
  • #7 15 Lip 2011 17:10
    ADEK1000
    Poziom 24  

Tracer2 napisał:
    Kolega by zaczął od tego, jakie urządzenie (typ,model) ma zainstalowane jako telefon i co oprócz niego jest podłaczone do linii telefonicznej.

OK, już pisze, telefon ATLANTEL 6606, modem S@GEM FAST 800 E2T.
    Tylko te urządzenia są podłączone do linii tel. Telefon jest OK, nie stosuję zasilania beteryjnego aparatu.

Prosze o Odp.

0
  • Pomocny post
    #8 15 Lip 2011 17:15
    Tracer2

Czy jest fizyczna mozliwość ,przy pdnoszeniu mikrotelefonu(słuchawki) dotknięcia przycisków pamięci ??
    Czy pod którymś przyciskiem jest zaprogramowany ww nr 112 ??

0
  • #9 15 Lip 2011 17:19
    ADEK1000
    Poziom 24  

Tracer2 napisał:
    Czy jest fizyczna mozliwość ,przy pdnoszeniu mikrotelefonu(słuchawki) dotknięcia przycisków pamięci ??
    Czy pod którymś przyciskiem jest zaprogramowany ww nr 112 ??

Nie nie ma takiej możliwości. Poza tym aparat na 100% jest OK poza tym aparat nie ma zasilania pamięci telefonu, innego poza bateryjnym, a baterii w aparacie tel. nie mam włożonych, tak więc tel. działa tylko jako normalny aparat bez pamięci numerów. W aparacie nie mam zaprogramowanych żadnych nr (w pamięci aparatu).
    Prosze o Odp.

0
  • Pomocny post
    #10 15 Lip 2011 19:35
    Tracer2

A nie było stukane " w widełki" jak cisza była ?

0
  • #11 15 Lip 2011 20:13
    ADEK1000
    Poziom 24  

Tracer2 napisał:
    A nie było stukane " w widełki" jak cisza była ?

Nie nie było.

Poza tym co to ma jedno z drugim wspólnego ?
    Proszę o Odp.

Po stukaniu w widełki zamiast sygnału wolnego jest tylko zmiana sygnału na sygnał zajętości.

0
  • Pomocny post
    #12 15 Lip 2011 20:31
    JCK
    Poziom 25  

A masz dzieci?

0
  • #13 15 Lip 2011 20:40
    ADEK1000
    Poziom 24  

JCK napisał:
    A masz dzieci?

Nie, nie mam dzieci.
    Mam tylko dwoje rodziców, którzy wówczas, gdy to się stało przebywali poza domem.
    Poza mną nie było nikogo w domu, gdy opisywana przeze mnie sytuacje miały miejsce.

Proszę o Odp.

Pzdr.

-Adam-

0
  • Pomocny post
    #14 15 Lip 2011 21:54
    zybex
    Pomocny dla użytkowników

Na twoim miejscu bym położył główny nacisk na połączenia międzynarodowe, skoro masz włączoną (zapewne przez TPSA) blokadę takowych połączeń. Niech to sprawdzą i wyjaśnią.

0
  • Pomocny post
    #15 15 Lip 2011 22:10
    dipol
    Poziom 33  

ADEK1000-Może z własnego podwórka -występował u nas podobny problem okazało się ze bobry obgryzły kabel i jak przechodził bóbr (zależy w jakim humorze) to dzwoniło na nr alarmowe.
    Policja i inne służby zgłaszali pretensje do właścicieli telefonów oni z buźką do nas . Wyszło jak woda zalała nory i kabel padł.
    Należy to sprawdzić i jest to obowiązek służb technicznych temat upierdliwy dla każdej ze stron atmosfera nerwowa i każdy się ...... hi... Zmień telefon czasami jest problem z klawiaturą sama wybiera miałem problem z telefonem sąsiada który dawał dzieciakowi do zabawy żeby z apetytem jadł a on w między czasie sprawdzał jak smakuje telefon -ślina-czymś zalany. hi..
    73!

0
  • #16 15 Lip 2011 22:48
    ADEK1000
    Poziom 24  

zybex napisał:
    Na twoim miejscu bym położył główny nacisk na połączenia międzynarodowe, skoro masz włączoną (zapewne przez TPSA) blokadę takowych połączeń. Niech to sprawdzą i wyjaśnią.

Witam,

Sprawdzili i nie uznali reklamacji połączeń międzynarodowych, bo wg umowy abonent = płatnik, a blokada połączeń w systemie jest aktywna i była od 2007 roku i to niemożliwe co piszę i mówię, że monter czy inny pracownik mógł np "nabić rachunek", bo oni nie mają takich możliwości. Ciekawe prawda .... technicznie jest to możliwe, prawda ?
    Proszę o Odp.

0
  • Pomocny post
    #17 16 Lip 2011 09:47
    zybex
    Pomocny dla użytkowników

To warto zapytać Tepsę, co to jest blokada połączeń międzynarodowych, którą nam oferują?

Ps. Wkrótce pożegnam się z tym operatorem, ale z innych powodów (nowym abonentom dają wszystko tanio, a nam starym nie opuszczą ani złotówki).

0
  • #18 16 Lip 2011 10:46
    ADEK1000
    Poziom 24  

To co napisałem poniżej i powyżej wiem z teorii (technicznej) i wiedzy Internetowej. Mianowicie:

Mówiąc teoretycznie i technicznie jest tak, że monter mając do dyspozycji tzw. słuchawkę monterską i dostęp do centrali, szaf kablowych, głowic kablowych z racji wykonywanych prac może nam wszystko zrobić z linią tel. i na linii tel., począwszy od naprawy linii tel. poprzez np zmianę pary kablowej w kablu zarówno magistralnym jak i rozdzielczym, jak też i nabić nam kilka minut / godzin połączeń z naszego nr tel. linii, ponieważ techniczne możliwości do tego ma, tzn. a) port z numerem jest aktywny na centrali, b) sygnał zgłoszenia centrali na numerze jest i możliwość wykonywania rozmów też jest aktywna, c) monter mając do dyspozycji słuchawkę monterską może np na centrali, lub w szafie kablowej, lub na głowicy kablowej, może / ma techniczną możliwość / wpiąć się do dowolnego aktywnego, abonenckiego numeru tel. i "nabić nam rozmowy", a TP SA co na to: w życiu się do tego nie przyzna, będzie twierdzić, że to nie możliwe, że klient twierdząc tak ma schizofrenie, a z punktu widzenia TPSA płatnik (abonent) zapłaci za wszystkie połączenia tel. z danego nr tel. wykonane w danym cyklu rozliczeniowym - bo umowa jest tak skonstruowana... A aby takie przestępstwo, jakim jest tzw. pajęczarstwo udowodnić, to trzeba by było tak realnie złapać montera na gorącym uczynku za rękę... Prawda też jest taka, że nawet jeśli potem monter dostanie do sprawdzenia sieć tel., bo abonent zgłosi zawyżony rachunek tel. (jako reklamację po jego wystawieniu przez Operatora), to co ? - monter odpiszę to co będzie chciał tak na prawdę, bo sieć odnośnie obcych podpięć pod linię tel. sprawdza monter z najbliższego Biura Napraw, a jeśli np on albo ktoś z jego kolegów jest "pajęczarzem" to ... Proszę Dalej Pomyśleć. Przecież nikt sobie ani swemu koledze / znajomemu, nie strzeli w kolano bezmyślnie, prawda? A więc ...

Przecież obwód prądu - zgodnie z prawami fizyki - może zamknąć się w dowolnym miejscu na sieci tel. między centralą tel. a zakończeniem kablowym w lokalu klienta.

Użyte w tekście słowo monter tak na prawdę powinno brzmieć pajęczarz, choć teoretycznie monter może być pajęczarzem.

Proszę o Dalsze Państwa Odp. na Ten Temat,
    Dziękuję za Dotychczasowe.
    Pozdrawiam,

0