Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przygotowanie ciągnika do żniw- Ursus C-385. Kilka pytań ogólnych.

15 Lip 2011 13:22 2505 7
  • Poziom 14  
    Idą żniwa, chcę więc mieć w miarę pewny sprzęt.
    Sprawdziłem już wszystkie płyny eksploatacyjne, filtry oraz instalację elektryczną, hamulcową i hydrauliczną. Oprócz tego przesmarowałem przez kalamitki przeguby drążków kierowniczych i z tyłu gwint regulacji wysokości prawej strony belki polowej.
    Gdzie jeszcze znajdują się takie kalamitki i co jeszcze należy sprawdzić?
    Chciałem sprawdzić poziom oleju w pompie wtryskowej ale nie wiem jak?
    Tam jest tylko plastikowa nakrętka od wlewu ale nie wiem jak sprawdzić poziom? Mam jeszcze problem tego typu, że założyłem dodatkowe halogeny. Oczywiście zastosowałem przekaźnik ale nie pokoi mnie fakt, że po włączeniu tych halogenów, wskazówka amperomierza odchyla się znacznie bardziej niż przy włączonych np. światłach drogowych (2x60W) również na przekaźniku. Przekaźnik od halogenów znajduje się pod tablicą rozdzielczą natomiast od świateł głównych - z przodu maski.
    Oprócz tego przekaźniki świateł głównych zasilam przewodem o większej średnicy (4 mm²) niż te halogeny.
    Nie wiem teraz czy to duże odchylenie jest spowodowane tym, że przewód zasilający jest za cienki (1,5 mm²), czy dlatego że prąd od przekaźnik przemierza zbyt długą drogę (halogeny są nad lampami głównymi-z przodu na masce) w przewodzi tej samej średnicy co zasilający przekaźnik?
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 39  
    A halogeny to jaką moc mają?
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 14  
    2x55W (H3)
  • Poziom 28  
    Może to wina tego że do halogenów masz nową instalację, połączenia są jeszcze nie zaśniedziałe, a przy światłach już wiekowa instalacja ma spadki napięcia na poszczególnych połączeniach i mniejszy prąd płynie?
    Najlepiej weź miernik i pomierz sobie pobór prądu przy samych żarówkach to się dowiesz co i jak.
  • Poziom 14  
    chyba źle mnie zrozumiałeś kolego, amperomierz pokazuje znacznie większy pobór prądu przy halogenach niż przy światłach głównych. W światłach głównych zastosowałem żarówki h4 i przekaźniki zasilane przewodem o przekroju 4mm i przekaźnik jest z przodu przy samych lampach i po włączeniu świateł głównych wskazówka odchyla się nieznacznie, natomiast halogeny mam w ,,tym samym miejscu" co lampy świateł głównych tyle że przekaźnik znajduje się od tablicą rozdzielczą a prąd z przekaźnika do halogenów jest prowadzony przewodem o przekroju 1,5mm od tablicy do halogenów znajdujących się z przodu maski a dokładnie nad lampami świateł głównych
  • Poziom 28  
    Nie, to Ty mnie kolego nie rozumiesz. Sprawdź czy żarówki pobierają prąd adekwatny do ich mocy, albo zmierz napięcie na jednych i drugich podczas świecenia. Załęże się że żarówki świateł głównych będą miały mniej niż żarówki w halogenach.
    Jeże;li nie to halogeny masz przez amperomierz podpięte a światła "bokiem" obok amperomierza.
  • Poziom 14  
    i tu faktycznie kolega ma racje bo halogeny są na amperomierzu a światła główne ciągną prąd od rozrusznika (30)
  • Poziom 14  
    a jak sprawdzić stan oleju w pompie wtryskowej?