Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

podgrzewanie wody w basenie

cstwor 15 Jul 2011 14:35 3136 3
    cstwor
    Level 2  
    Lato przyszło kupiłem basen dla dzieciaków ale woda ze studni zimna, brrr. Basen mały 2m x 1,5m ale może w przyszłym roku zamienię na trochę większy. Kupiłem na złomie kaloryfer panelowy myśląc że będę przepuszczał po prostu przez niego wodę albo bezpośrednio ze studni do basenu albo w obiegu z basenu ale tak jak ktoś tu gdzieś napisał raczej nie da się chyba wyczyścić tego syfu ze środka więc jedynym wyjściem jest włączenie tego kaloryfera w obiegu zamkniętym. Pytanie tylko jak to zrobić żeby było po najmniejszych kosztach???
    Wymyśliłem tak: postawię obok kaloryfera zbiornik (np plastykową beczkę którą akurat mam), w środku zrobię spiralę z rurki miedzianej i połączę to poprzez pompkę z kaloryferem. Pytań mam kilka:
    1. pompka może jakaś od akwarium- mały przepływ, mały pobór mocy ale czy wytrzyma temperaturę?
    2. jaką grubą rurkę miedzianą jako wymiennik i jaką długą?
    3. co z ciśnieniem w takim zamknietym układzie z kaloryferem? Może po prostu wyprowadzić z trójnka w górę cienką rurkę i zostawić otwartą?
    Jakieś uwagi, sugestie?
    cstwor
    Level 2  
    A czy kolega mógłby tak bardziej konkretnie uzmysłowić mi co miał na myśli pisząc o zdrowiu i życiu???
    Że co? - że woda będzie za gorąca i się ugotują? czy że pompka jest na prąd i ich porazi?
    Z tego co kojarzę to wszystkie pompy do wody są na prąd - ja przynajmniej innych nie widziałem.
    Gdybym wiedział że ten pomysł jest dobry to bym tu nie pytał ale pytając oczekuję raczej rzeczowej informacji co i dlaczego jest źle?
    Bez urazy.
    pozdrawiam
    LuckyDj
    Level 33  
    Poszukaj na elektrodzie, jest kilka tematów o tym, ale ogólnie efektywność słaba, chyba, że użyjemy do grzania prądu.