Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie głośników komputerowych 5.1 do telewizora

pio27 08 Maj 2014 18:45 65061 61
    KOCUREK1970
    Specjalista Sieci, Internet
    Bubu38 napisał:
    bo fabryczny dzwięk to wielka porażka współczesnych telewizorów szczególnie tych mniejszych. .

A jakiej mocy mają być te głośniczki, skoro nie ma gdzie założyć magnesu, membrany, kosza, bo cały tv ma 3 cm grubości...
    Bubu38
    Poziom 16  
    Ja osobiście wolał bym żeby miał z 8cm grubości ale normalny dzwięk, a nie piszczałkę. Dobrze, że w tych TV przeważnie są wyjścia słuchawkowe do których można podłączyć dwa solidne głośniki aktywne.
    KOCUREK1970
    Bubu38 napisał:
    Ja osobiście wolał bym żeby miał z 8cm grubości ale normalny dzwięk

I taką "szafę" powiesiłbyś na ścianie... ;) ,
    od spodu dorobić haczyki i mamy dodatkowe miejsce na płaszcze :) .
    Co nie zmienia faktu, że w obecnych tv dźwięk to delikatnie mówiąc faktycznie padaczka, i podłączenie dodatkowych głośników, to praktycznie jedyne wyjście, by cokolwiek słyszeć w tv.
    Az boję się tego dnia, gdzie tv w najgrubszym miejscu będzie miał 0.5 cm...., toż to dopiero będzie szok (kiedy tv włączymy i "usłyszymy" audio).
    Bubu38
    Poziom 16  
    KOCUREK1970 napisał:
    Bubu38 napisał:
    Ja osobiście wolał bym żeby miał z 8cm grubości ale normalny dzwięk

I taką "szafę" powiesiłbyś na ścianie... ;) ,
    .

Ja akurat ustawiam telewizor na półeczce więc nawet jak będzie miał 10cm grubości to będzie OK.
    Hucul
    Poziom 39  
    Bubu38 napisał:
    Ja osobiście wolał bym żeby miał z 8cm...

Mój stary Panasonic ma prawie 11cm i dźwięk taki sobie, ale wszystkie te nowe "cieniasy" bije na głowę :D
    manio00007
    Poziom 9  
    KOCUREK1970 odnośnie mojego problemu kupiłem końcówki ale nie widze w telewizorze wyjścia słuchawkowego wiesz moze gdzie ono moze byc? Telewizor to LG LA620s 32cale
    KOCUREK1970
    W instrukcji obsługi wszystko znajdziesz, albo z tyłu telewizora :) .
    aras126p
    Poziom 9  
    Witam,

Moje głośniki komputerowe 5.1 to Creative DTT2200.
    Telewizor to LE32C530F1WXXH.

Chciałbym połączyć ten sprzęt. Mógłby ktoś podzielić jakiś tani amplituner kina domowego?

Podłączenie głośników komputerowych 5.1 do telewizora
    KOCUREK1970
    aras126p napisał:
    Chciałbym połączyć ten sprzęt. Mógłby ktoś podzielić jakiś tani amplituner kina domowego?

Nie podłączysz tego - to aktywne głośniki.
    Żaden amplituner nie wchodzi w grę.
    Potrzebny specyficzny konwerter:
    https://youtu.be/Vb6bb4WJzLQ
    A i tak może się okazać, że jedyne audio co będzie, to zwykłe stereo - bo zdegraduje to do tego formatu sam tv.
    intenso
    Poziom 39  
    KOCUREK1970 Podłączy te głośnik pod amplituner.

Potrzebujesz 3 takich przejściówek i amplitunera kina domowego z wyjściem Pre Out na 6 kanałów 5.1 .
    KOCUREK1970
    intenso napisał:
    amplitunera kina domowego z wyjściem Pre Out na 6 kanałów 5.1 .

Jaki amplituner ma na WYJŚCIU porty chinche pod głośniki?.
    W dodatku to ma być TANI amplituner...
    Co prawda nie amplituner, tylko konwerter, ale śmiało mieści się w kategorii "tani", nie można też zapomnieć, że w 99% będzie to i tak zwykłe stereo.
    intenso
    Poziom 39  
    Np. Pioneer Vsx 814S lub HARMAN/KARDON AVR 4000
    KOCUREK1970
    Bałbym się kupić taki sprzęt - to już swoje lata ma - nie wiadomo co ktoś na tym "wywijał" - te głośniki komputerowe to też nie wiadomo jak wysoka klasa sprzętu - to budżetówki.
    Czy warto, sam autor musi to ocenić.
    Moim zdaniem to przerost formy nad treścią - ale jak kto tak woli - to proszę ;) .
    intenso
    Poziom 39  
    To zależy jak na to patrzeć, pod taki ampli podłączy się wszystko bo ma wejścia cyfrowe audio , za sprawa Pre Out ładnie rozdzieli sygnał na aktywne głośniki, taki ampli w żaden sposób nie jest obciążany, działa jedynie jako procesor dźwięku i pre amp.
    aras126p
    Poziom 9  
    intenso napisał:
    Np. Pioneer Vsx 814S lub HARMAN/KARDON AVR 4000

A jest coś tańszego? Potrzebuje tylko żeby to grało.
    KOCUREK1970
    Wskazałem Ci na filmiku - to z 200/300 zł gdzieś kosztuje.
    Za 100 zł nic nie wykombinujesz - JEŚLI się uparłeś na 5.1 z takim sprzętem.
    Jeśli zadowoli Cię zwykłe stereo, to kupujesz FiiO D3 - i podłączasz tylko głośniki przednie.
    intenso
    Poziom 39  
    To szukaj, może znajdziesz, tylko patrz czy dany Ampli posiada wyjście Pre Out 5.1 .
    aras126p
    Poziom 9  
    Z tego co się orientuję to nie opłaca się w to inwestować. Teraz tak przeglądam OLX i zestaw kina domowego i za 50zł się znajdzie. :/
    intenso
    Poziom 39  
    Opłacalne to jest jeżeli ma się parę zł, bo wystarczy ampli i masz zestaw kina.
    intenso
    Poziom 39  
    No i co chcesz dzięki temu uzyskać?
    KOCUREK1970
    @aras126p
    "zamienił stryjek siekierkę na kijek" - zmieniasz tylko formę/rodzaj podłączenia bo są inne kable - ale to NADAL podobny zestaw do Twojego.
    intenso
    Poziom 39  
    KOCUREK1970 napisał:
    @aras126p
    "zamienił stryjek siekierkę na kijek" - zmieniasz tylko formę/rodzaj podłączenia bo są inne kable - ale to NADAL podobny zestaw do Twojego.

Dokładnie tak.
    empet
    Poziom 1  
    a ktoś podpowie jak sparować ze sobą Panasonica SA-HT870 z Samsungiem UE46D6100?

i jeszcze pytanie laika - jak podłączam wszystkie 5 głośników, to grają mi tylko dwa przednie np. przy słuchaniu radia. Z czego to wynika ?
    KOCUREK1970
    @empet
    A co tu chcesz parować - to kino to dziadek - jedynie co ma to zwykły analogowy AUX IN - tu podłączasz 2 chinche i z drugiej strony minijack w gniazdko słuchawkowe w tv (jeśli takowe posiada).
    Następnie na pilocie w kinie naciskasz odpowiedni przycisk i uruchamiasz Dolby ProLogic II - i masz "udawane" kino domowe.

Opieram się na tym co znalazłem w sieci w instrukcji, choć instrukcja ma tez taki akapit:
    strona 28 instrukcji
    "This works only in DVD/CD mode."

Więc może też nic kompletnie nie zadziałać.

empet napisał:
    podłączam wszystkie 5 głośników, to grają mi tylko dwa przednie np. przy słuchaniu radia. Z czego to wynika ?

Przecież radio "gra" tylko w stereo - to ile głośników ma grać - działa jak powinno.
    nocio
    Poziom 5  
    Też zapytam się o możliwość podłączenia.
    Mam głośniki CREATIVE GIGAWORKS G500 (model: MF4040) i chciałbym je podłączyć pod telewizor Samsung UE55KS7500.
    Co doradzicie ?
    Davvvi
    Poziom 27  
    Witam. Podłącze się do tematu. Otóż do TV mam podłączony minikomputerek,konsolę i dekoder. Głośniki 5.1 mam podłączone z TV za pomocą gniazda słuchawkowego stereo,zestaw głośnikowy jest ustawiony w tryb mix, czyli rozbija stereo na wszystkie głośniki. Najbardziej zależy mi na 5.1 z komputerka,gdyż z niego oglądam filmy. Minikomputerek ma tylko wyjście słuchawkowe stereo. Do TV podłączony jest za pomocą kabla HDMI. Wymyśliłem sobie ,że dźwięk 5.1 pójdzie przez kabel HDMI do TV, a z TV za pomocą tego konwertera https://www.youtube.com/watch?v=GBZ71kOksMY
    Który jest w drodze do mnie , prześle 5.1 z gniazda optycznego TV poprzez konwerter ,do głośników analogowych. Ale gdy wchodzę w ustawienia karty dźwiękowej to widzi mi TV i tylko audio L i P ,czyli stereo. W żaden sposób nie da się zmienić na 5.1. Za to TV w ustawieniach gniazda optycznego mam aby PCM. Czyli jest szansa na przestrzenny z tego gniazda?

Drugie rozwiązanie to zakup zewnętrznej karty dźwiękowej 5.1 USB i wpięcie jej w komputerek. Do karty bym podłączył bezpośrednio głośniki. Wszystko ładnie ale co dźwiękiem z dekodera i konsoli? Karty zewnętrzne mają wejście SPDIF i line in. Więc mógłbym puścić dźwięk z TV poprzez słuchawkowe bądź optyczne do karty ale czy to zadziała? Karta zew,byłaby pod stałym zasilaniem z HUB USB ale czy bby działała gdy komputerek byłby wyłączony?
    A może jeszcze jakieś inne rozwiązanie?
    Davvvi
    Poziom 27  
    Subwofer do 5.1 ma 3 gniazda minijack. Pytynie do jakiego dekodera chcesz go połączyć? Nie słyszałem o dekoderze który nazywa się "Tym". ;-).
    HopkinsTychy
    Poziom 2  
    Creative Decoder DDTS-100. Przepraszam, przeoczenie.