Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ładowarka/Zasilacz do 3 różnych Laptopów

lukas-tur 15 Lip 2011 21:39 755 0
    lukas-tur
    Poziom 2  
    Witam
    Mam Netbooka eMachines 350-21G16i ładowarka mi przestała działać tak nagle bez niczego (prawdopodobnie kabel złamany bo dziś zadziałał ... a już się bałem że netbooka trzeba wysyłać na gwarancji)

Ale problem nadal istnieje
    Parametry Zasilacza to :
    Output 19V i 2,1A

Dodatkowo bracia maja jeszcze 2 ASUSy jeden 17'' z zasilaczem Output 19V i 4,74A i drugi 15'' dziadek f3 którego nie mam pod ręką a który ledwo co ładuje cały poklejony zasilacz.

Chciałbym kupić jakiś PEWNY (i pewnie droższy ale nie za drogi;), szukałem oryginała do eMachines ale nie mogę znaleźć a w serwisie w Czechach to śpiewają sobie tyle że pewnie za netbooka bym nie dostał ;/

Dlatego pytania
    -jak dobrać zamiennik do tych 3 maszyn
    -czy spore jest ryzyko z zasilaczami UNIWERSALNYMI bo kumpel (elektronik itp.) odradzał że sporo ma do naprawy laptopów zepsutych przez ten sprzęt :/
    -czy kupić oddzielnie do Netbooka i oddzielny do laptopów ??
    -co z tymi końcówkami jest sporo tego ?? (gdzie szukać tych danych czy tylko mierzyć ??)

bo netbook zmierzyłem bolec (nie mam suwmiarki :/ ) i wyszło 5,5 (albo 5) i środek około 2 mm
    Asus k70IC (17") 5,5 i 3mm
    Asus f3 (15") brak danych :)

Proszę o odpowiedzi/podpowiedzi ew. linki ale nie typu goooogle bo tam szukałem :P

Ps. mogę dać zdjęcia ale chyba nie są potrzebne bo dane wyjściowe z zasilacza podałem

Dodano po 12 [minuty]:

Pomożecie :)

Dodano po 3 [godziny] 7 [minuty]:

...