Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Połączenie laptop - TV CRT (S-Video -> Euro) PAL

15 Jul 2011 19:44 2953 1
  • Level 1  
    Witam!
    To jest mój pierwszy post na forum, chociaż wiele przeczytałem w zakresie podanym w temacie to jednak mam pewną wątpliwość, której nie mogę sie pozbyć.

1. Kupiłem na allegro kabel s-video+jack -> euro, bo chciałem sobie oglądać filmy na telewizorze 32''.
    2. Podłączyłem kabel. Ustawiłem w ustawieniach nVidia na klonowanie.
    3. Patrze, jest! Jest obraz ale jakiś taki dziwny. Dźwięk działa normalnie.
    tu obrazek
    Połączenie laptop - TV CRT (S-Video -> Euro) PAL
    (zdjęcie telefonem). Ogólnie jest obraz i kolory tylko przy białych polach, miejscach, obszarach są te różowe zakłócenia, które mrugają.
    4. Zmieniam w opcjach nVdia na inne formaty np. NTSC albo M/PAL itp. Wszystkie działają na czarno-biało (obraz dobry oczywiście).
    5. Lece sprawdzić na innym telewizorze - działa jak należy i PAL i niePAL (TV też philips tylko płaski kineskop).

Z początku myślałem, że to kabel, wina kabla, że za tani czy coś, ale przecież działa na drugim TV więc to odpada.

Poszedłem dalej grzebać w internecie i znalazłem poradnik 'jak zrobic własny kabel' czy coś w tym stylu. Autor napisał tam, żeby chromacje i luminacje były wlutowane w jeden pin na wtyczce euro. Na mojej wtyczce są osobno.

Teraz pytanie główne:
    Czy jest sens przelutowywać te styki, czy po prostu ten telewizor nie jest kompatybilny i nigdy nie będzie działał w kolorze?

Ważne informacje:
    - Mój telewizor nie ma pilota. Na obudowie ma trzy przyciski. Dzięki nim mogę ustawić tylko głośność, kontrast, jasność, natężenie kolorów i licznik czasu do automatycznego wyłączenia. Pilot od drugiego (działającego z laptopem) Philipsa nic nie pomaga (działa, ale nie mogę ustawić innych opcji). Wygląda na to, że ten mój telewizor nie ma żadnych dodatkowych opcji do ustawienia. Nie znam jego modelu niestety.
    - DVD i inne urządzenia AV działają na tym telewizorze.
    - Moja karta to GF 8600m GT.

P.S.
    Mam nadzieję, że to dobry dział forum ; ]
    Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Level 10  
    Spróbuj puscić obraz tylko na TV, bez monitora (czyli nie klonuj obrazu).
    Ja miałem kiedyś podobny problem i m. in. to pomagało.