Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Połączenie laptop - TV CRT (S-Video -> Euro) PAL

kutson 15 Lip 2011 19:44 2770 1
  • #1 15 Lip 2011 19:44
    kutson
    Poziom 1  

Witam!
    To jest mój pierwszy post na forum, chociaż wiele przeczytałem w zakresie podanym w temacie to jednak mam pewną wątpliwość, której nie mogę sie pozbyć.

1. Kupiłem na allegro kabel s-video+jack -> euro, bo chciałem sobie oglądać filmy na telewizorze 32''.
    2. Podłączyłem kabel. Ustawiłem w ustawieniach nVidia na klonowanie.
    3. Patrze, jest! Jest obraz ale jakiś taki dziwny. Dźwięk działa normalnie.
    tu obrazek
    Połączenie laptop - TV CRT (S-Video -> Euro) PAL
    (zdjęcie telefonem). Ogólnie jest obraz i kolory tylko przy białych polach, miejscach, obszarach są te różowe zakłócenia, które mrugają.
    4. Zmieniam w opcjach nVdia na inne formaty np. NTSC albo M/PAL itp. Wszystkie działają na czarno-biało (obraz dobry oczywiście).
    5. Lece sprawdzić na innym telewizorze - działa jak należy i PAL i niePAL (TV też philips tylko płaski kineskop).

Z początku myślałem, że to kabel, wina kabla, że za tani czy coś, ale przecież działa na drugim TV więc to odpada.

Poszedłem dalej grzebać w internecie i znalazłem poradnik 'jak zrobic własny kabel' czy coś w tym stylu. Autor napisał tam, żeby chromacje i luminacje były wlutowane w jeden pin na wtyczce euro. Na mojej wtyczce są osobno.

Teraz pytanie główne:
    Czy jest sens przelutowywać te styki, czy po prostu ten telewizor nie jest kompatybilny i nigdy nie będzie działał w kolorze?

Ważne informacje:
    - Mój telewizor nie ma pilota. Na obudowie ma trzy przyciski. Dzięki nim mogę ustawić tylko głośność, kontrast, jasność, natężenie kolorów i licznik czasu do automatycznego wyłączenia. Pilot od drugiego (działającego z laptopem) Philipsa nic nie pomaga (działa, ale nie mogę ustawić innych opcji). Wygląda na to, że ten mój telewizor nie ma żadnych dodatkowych opcji do ustawienia. Nie znam jego modelu niestety.
    - DVD i inne urządzenia AV działają na tym telewizorze.
    - Moja karta to GF 8600m GT.

P.S.
    Mam nadzieję, że to dobry dział forum ; ]

0 1
  • #2 16 Lip 2011 12:48
    gizmek
    Poziom 9  

Spróbuj puscić obraz tylko na TV, bez monitora (czyli nie klonuj obrazu).
    Ja miałem kiedyś podobny problem i m. in. to pomagało.

0