Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Monitor Acer Al1916As nie włącza się

15 Jul 2011 21:54 2095 7
  • Level 12  
    Witam!

Mam monitor Acer Al1916As, który się nie włącza. Ponoć miał od pewnego czasu problemu z włączaniem. Jak już odpalił to działał. Obecnie w ogóle się nie włącza. Pomierzyłem na chwilę obecną napięcia. Wchodzi do modułu zasilającego 230V, natomiast pomiędzy pinami - czarny, czerwony 14,98V; czarny różowy 4,98V. Wizualnie kondensatory całe na obu płytkach. Jak widać nie jestem specjalistą, ale będę wdzięczny za sugestię.

Pozdrawiam Piotr
  • Moderator
    Kondensatory wizualnie mogą i wyglądać ładnie, ale w zasadzie wymienia się je. Czasami nawet pomiary miernikami nie są miarodajne. Poszukaj schematu, sprawdź poprawność działania zasilacza.
  • Level 35  
    Wizualnie to się określa wygląd dziewczyny a nie diagnozuje usterkę. Jeżeli miał trudności z uruchamianiem to na początek poczytaj posty posługując się wyszukiwarką a na wszelki wypadek wymień elektrolity w zasilaczu. Z wyglądu mogą być ładne ale pojemności brak.
  • Level 12  
    jak już napisałem nie jestem specjalista. Dziewczyny fakt ocenia się na początku po wyglądzie :). Jak już pisałem na wyjściu zasilacza jest napięcie +12V i +5V więc wydaje mi się że zasilanie jest ok, ale faktycznie na kilku postach o tym modelu najczęściej wspomina się o wymianie kondensatorów. Sprawdzę w klepie czy ich koszt nie będzie większy jak kupno podobnego monitora z uszkodzoną matrycą na allegro.

Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi.
  • Moderator
    Na pewno nie będzie wyższy.
  • Level 12  
    dzimi wrote:
    Na pewno nie będzie wyższy.

Wymieniłem kondensatory i niestety nic to nie pomogło :|
    Sprawdzałem ceny monitorów i faktycznie lepiej chyba go zezłomować nic naprawiać. Lubię czasem podłubać i mimo wszystko chciałbym go naprawić, bo wiernie mi służył, a przyda się jeszcze w domu. Macie koledzy jeszcze jakieś doświadczenia z tym modelem?
  • Level 12  
    powracając do tematu, poszedłem okrężną drogą i kupiłem drugi LCD na części. Po wymianie i sprawdzeniu układu zasilania okazuje się, że zasilanie w moim jest sprawne, coś na płytce sterującej jest zepsute. Tak czy siak wymieniłem obie płytki i obecnie monitor działa, ale pokazuje się 5 pionowych pasów (widoczne tylko na odpowiednim tle) i w ich obrębie obraz jest zniekształcony (w innej części jest ostry), na domiar złego kontury np. ikon również są dziwnie rozmyte (na całości ekranu) W załączniku zdjęcia.

Ktoś spotkał się z takimi objawami ? Nie wiem gdzie szukać przyczyny, gdyż reszta podzespołów z drugiego monitora była sprawna i nie wiem czy może kabel sygnałowy jest jakiś nie bardzo, bo mnie to wygląda na jakieś zakłócenia w przesyle sygnału do monitora (sprawdzałem na dwóch komputerach efekt ten sam)

Monitor Acer Al1916As nie włącza się Monitor Acer Al1916As nie włącza się Monitor Acer Al1916As nie włącza się