Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DVB-T i telewizja naziemna.

15 Lip 2011 21:56 4268 3
 • Poziom 9  
  Witam wszystkich forumowiczów i proszę o radę. Posiadam dekoder Samsung SHD 85 przez przypadek odkryłem ,że to cudo odbiera też DVB-T. Antena jest analogowa kierunkowa ustawiona na Raszyn. I tak na niej odbieram 8 kanałów DVB-T. Wszystkich kanałów pokazuje 8 na 12 że znalazło i przy słabej pogodzie gubi sygnał. Więc pomyślałem żeby zainstalować antenę przystosowaną do odbioru DVB-T i wzmacniacz. Proszę o pomoc w doborze i czy ten pomysł wypali w mojej sieci TV. Na czerwono zaznaczyłem mój pomysł na dobudowanie.

  DVB-T i telewizja naziemna.

  Zapomniałem za anteną DVB-T dorysować symetryzatora.
 • Poziom 35  
  Kolego nie ma anten specjalnych do DVB-T. To włóż między bajki. Każda antena prawidłowo zmontowana i przeznaczona do określonego zakresu częstotliwości jest również odpowiednia dla DVB-T.
  Na schemacie zaznaczyłeś "wzmacniacz antenowy, taki zwykły wtykany w gniazdko" - co to jest? To jest zasilacz do wzmacniacza przyantenowego, czy faktycznie jakiś wzmacniacz?
  Jeżeli faktycznie chciałbyś poprawić odbiór DVB-T, to wzmacniacz należy zainstalować przed zwrotnicą.
  Najlepiej byłoby zastosować zamiast zwrotnicy wzmacniacz selektywny np. Telmor WWK-861, lub Telmor WWK-1062. Pozwoli to na wyselekcjonowanie odpowiednich kanałów i wzmocnienie ich do właściwych wartości. Pozwoli również na wypoziomowanie sygnałów tak, aby ich amplitudy były w miarę równe. Będzie to wymagało jednorazowego dostępu do miernika sygnału TV naziemnej.
 • Poziom 9  
  Jest to zasilacz do wzmacniacza przy antenowego
 • Poziom 24  
  woron036 ten nadajnik o który Ci chodzi znajduje się w Raszynie http://radiopolska.pl/wykaz/pokaz_lokalizacja.php?pid=611 Do odbioru sygnałów analogowych i DVB-T zastosowałbym http://www.dipol.com.pl/antena_telewizyjna_profesjonalna_uhf_atv_21-21-60_A8745.htm natomiast do TVP1 które nadawane jest w paśmie VHF np http://www.dipol.com.pl/antena_telewizyjna_vhf_7-elementowa_dipol_7-6-12_A0710.htm Musisz się jednak z tym liczyć, że sygnały analogowe znikną szybko i zostanie sama naziemna cyfrowa już za ok 2-3 lata i ta antena stanie się bezużyteczna. Można również zastosować http://www.dipol.com.pl/antena_telewizyjna_sz...czno_-_periodyczna_log_2-69_digital_A4015.htm która jest szerokopasmowa i odbierzesz nią również TVP1 ale może być problem ze słabymi stacjami w analogu np. czwórką. Zacząłbym od anten bez wzmacniaczy a przy słabym odbiorze rozważał taką ewentualność.