Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Oscyloskop Hameg 412 - pytanie o parametry

mario_j 15 Jul 2011 23:28 2562 3
    mario_j
    Level 20  
    Szukam informacji o parametrach oscyloskopu Hameg 412 - jest to wersja 412 bez żadnych cyferek. W googlach znalazłem tylko wersje 412-3 (15MHz) i 412-4/412-5 (20MHz).

Jeszcze jedno pytanie - jak można pobieżnie sprawdzić po włączeniu czy analogowy oscyloskop zachowuje się poprawnie.
    Oscyloskop włącza się, po wciśnięciu przycisku inwert pojawia się zielona kropka, korzystając z 2 pokręteł jest możliwość przesuwania jej w prawo i lewo, można również zmieniać jej wielkość pokrętłami od kontrastu, przestawiając pokrętło podstawy czasu zmienia swoje położenie minimalnie.
    Czy to prawidłowe objawy?
    kreslarz
    Level 35  
    Oscyloskop przygotowany do pracy powinien wyświetlać poziomą linię na ekranie. Zmiana podstawy czasu powinna doprowadzić do sytuacji, gdy pozioma linia zamieni się na wędrujący od lewej do prawej świecący punkt. Podstawą czasu można zmieniać prędkość przemieszczania się tego punktu. Dotknięcie palcem środka gniazda wejściowego powinno zaowocować odchyleniem widocznej poziomej linii. Przy pokręcaniu przełącznikiem zmiany podstawy czasu można doprowadzić do pojawienia się na ekranie kształtu zbliżonego do sinusoidy. Jeżeli użycie dostępnych przełączników i pokręteł nie doprowadzi do pojawienia się poziomej linii na ekranie, to znaczy, że uszkodzona jest w oscyloskopie podstawa czasu (generator piłokształtny). Z Twojego opisu wygląda, że jesteś zainteresowany jedną z aukcji trwających właśnie na Allegro.
    Jeżeli nie potrzebujesz dwukanałowego i wystarczy Ci pasmo 10 - 15 MHz, to polecam oscyloskop-z-multimetrem-s1-112a. Używam go już jakieś 15 lat i jest naprawdę niezawodny, a przy tym lekki i przewoźny.
    Jeżeli dwukanałowy, to dobry jest oscyloskop 0 - 25 MHz DT-516 A. Bardzo porządna i niezawodna konstrukcja firmy KABID ZOPAN Polska. Troszkę leciwy, ale jak trafisz na dobrze zachowany egzemplarz, to będzie pociecha na następne kilka lat
    mario_j
    Level 20  
    Dokładnie jest to opis jednej z aukcji - jest tani i myślę nad zakupem, nie wiem tylko czy da się to naprawić.
    Wystarczy mi jeden kanał 10-15MHz na początek.
    RitterX
    Level 39  
    Zarówno Hamag jak i wspomniany przez Kolegę S1-112a czy DT516A jest prosty w konstrukcji jak budowa cepa. Dlatego ważne by działała lampa a resztę da się naprawić/poprawić. Poczytaj tu na forum o problemach w ich działaniu to będziesz wiedział na co zwrócić uwagę.