Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Seat Ibiza immobiliser

pawelkrystek 19 Nov 2004 22:05 3395 4
    pawelkrystek
    Level 11  
    Witam
    Mam Seata Ibize 1.0 1995r. Problem polega na tym ze nagle samochod przestal odpalac. To znaczy odpala na 2 sekundy i gasnie. Przypuszczam, że winny jest immobiliser. Probowalem zamiany kluczykow (na drugi komplet), ale to nie pomoglo. Odkrecilem oslone kierownicy i podociskalem kostki przy stacyjce. Ta czynnosc pomogla ale na dosc krotko. Po kilku godzinach stalo się to samo. W zwiazku z tym mam pytanie jak wyglada immobilaser w tym modelu, gdzie jest umiejscowiony i jak poradzic sobie z tym problemem. Z gory dziekuje za odpowiedzi. Pozdrawiam.
    AdamOSA
    Level 16  
    Prawdopodobnie cewka przy stacyjce .
    Odp. W kluczyku . (Nie wiem czy pytałeś się o nadajnik czy odbiornik )
    Zobacz na wiązkę po zdjęciu obudowy . Dwa cieńsze kable - może być ekran.

Wrzucenie na najprostszego scana - Scantol , VagCom wykaże błąd .

Podłączenie idzie do Licznika .
    Powodzenia
    pawelkrystek
    Level 11  
    Rzeczywiscie problem tkwil w cewce a dokladniej luzne byly styki i raz dzialal imo a zkolei drugi raz nie. Dziekuje bardzo za pomoc i mam jeszcze pytanie gdzie sie znajduje modul od imo w tym samochodzie i jak dokladnie dziala (informacje techniczne ) lub jakis link. Z gory dziekuje i pozdrawiam
    pawelkrystek
    Level 11  
    Witam
    Problem pojawil sie ponownie. Jednakze teraz zdjalem ceke ze stacyjki. Zauwazylem ze kiedy kluczyk jest w cewce (tak ze pastylka jest idealnie w srodku cewki) to nie ma problemow z czytaniem kluczyka. Jezeli jednak cewka jest na swoim miejscu (nalozona na stacyjce) a kluczyk jest w stacyjce to kluczyk czasami zostanie zczytany a czasami nie. Na razie odpalam w ten sposob ze jeden kluczyk trzymam w cewce a drugim odpalam samochod. Czym moze byc spowodowane takie zachowanie? Czy ten samochod ma osobny modul imo czy informacja odzczytana z kluczyka idzie do komputera? Bardzo prosze o pomoc i z gory dziekuje. Pozdrawiam
    schizzer
    Level 11  
    Jeżeli nadal nie możesz się z tym uporać sprawdź położenie transpondera wewnątrz kluczyka-często bywa tak ,że ktoś po rozebraniu klucza wkłada transponder tak jak mu "wychodzi"(w niektórych autach pasuje w kilku położeniach -jak np w renault traffic)Fabrycznie jest umocowany stabilnie ! równolegle do ostrza klucza w jak najmniejszej od niego odległości.Odsunięcie o jedyne 0.5cm od pętli indukcyjnej(cewki przy której majstrowałeś)może wywoływać podobne problemy