Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizja na kartę odbiera tylko Cyfrę +

16 Lip 2011 09:08 3551 12
  • Poziom 18  
    Witam. Już od kilku lat mam telewizję na kartę i pojawił się pewien problem. Niektóre kanały okazały się kodowane, choć w rzeczywistości powinny być dla mnie dostępne. Zacząłem bawić się w ustawieniach, w końcu tak nagmatwałem, że musiałem wrócić do ustawień fabrycznych. Teraz sytuacja wygląda następująco :

mam tylko niektóre kanały, niektóre są kodowane choć niepowinny, a niektóre wogule nie zostały wykryte. Według dokumentu, który znalazłem :

http://telewizjanakarte.pl/fileadmin/contents/tnk/documents/rozklad_kanalow.pdf

Okazało się, że kanały, które odbieram mają wspólną cechę - są nadawane przez Cyfrę +. Reszta albo nie jest wykrywana (jak TVN, TVN 7, Religia, TVN 24, n Sport, TV4, RVN TURBO, TVN STYLE, TVN CNBC Biznes, TVN Meteo, TVN Warszawa), albo jest zakodowana (TVP SPORT, Discovery Channel, Disney Channel).

Wygląda to tak, jakbym niektóre transpondery odbierał, niektóre prawie odbierał, a innych wcale nie odbierał... Pomocy!

Pozdrawiam, Marijuz

DO MODERATORÓW: Temat został usunięty, moderator przyczepił się do słowa "Prawie". Napisałem to jako amatorskie podsumowanie sytuacji, bo tak jak napisałem wcześniej niektóre kanały odbieram, niektórych nie odbieram, a niektóre odbieram , ale wyskakuje komunikat, że są kodowane i nie mogę ich oglądać. Dokładne nazwy tych stacji podałem, podałem nawet dokument z listą kanałów i jej dokładnymi danymi. Proszę o więcej staranności i tolerancji wobec skrótów myślowych w podsumowaniu posta. Apeluję do moderacji o jeszcze jedno przemyślenie. Mianowicie czemu ma służyć to forum. Mi zawsze zdawało się, że jest to forum, na którym ludzie o różnym doświadczeniu elektroniczno-informatycznym wymieniają swoje doświadczenia, oraz rozwiązują swoje problemy. Ludzie o różnym doświadczeniu, czyli również ci o braku doświadczenia, dla których stworzony został dział "Początkujący". Jeśli się nie mylę i temu służy to forum to bardzo dziwi mnie, że temat zostaje usunięty za brak konkretów (to wywnioskowałem z punktów regulaminu wyszczególnionych jako te, na podstawie których temat usunięto). Jako początkujący w dziedzinie SAT nie mam pojęcia jakie dane są Wam potrzebne do rozwiązania problemu, napisałem co wiedziałem. Zamiast usunięcia tematu wystarczyłoby proste "Napisz mi...", a dane zostałyby uzupełnione. Być może się mylę, ale usuwanie tematów nie jest sposobem na rozwiązywanie problemów forumowiczów i według mojej oceny - mija się z przeznaczeniem tego forum dla działu "Początkujący..."
  • Poziom 27  
    Możesz podać na jakim odbiorniku oglądasz TNK?. Czy może Opticum ? Używasz opcji z doładowaniem czy zależy ci tylko na opcji bez doładowania?
    Odpisz i spróbujemy coś wymyślić.
  • Poziom 18  
    Tuner to Opticum x10, używam opcji z doładowaniem
  • Poziom 27  
    Musisz zagłębić się w informację na temat nowych softów do tych serii tunerków: x10/11, 4060, x80.
    Nowe wersje softów posiadają dwie dodatkowe opcje instalacji odbiornika. "Ułatwienie" dla użytkowników polega na tym, że tuner ma opcje instalacji dla Cyfry+, oraz dla TNK w standardzie.
    Od użytkownika zależy którego operatora kanały tuner wyszuka.
    Przejrzyj instrukcje, sprawdź czy masz taką opcję. Opisz czy zmieniałeś ostatnio soft, czy były jakieś inne problemy.
    Ostatnio sporo osób narzeka na odbiór właśnie programów TVN, właśnie braki sygnału, kodowanie. Często problem się rozwiązuje po ponownym przeskanowaniu nieba i zrobieniu porządku na liście kanałów.
  • Poziom 18  
    Mam opcję "Telewizja na kartę", a tam "Wyszukaj kanały dla oferty TNK", "Sortuj kanały TNK" i "Aktywuj kartę", ale wyszukiwanie dla TNK nie pomaga, właściwie działa tak jak zwykłe wyszukiwanie. Softu nie zmieniałem, problemy... TNK to oferta, w której zdarzają się problemy, które czasem znikają z czasem, czasem trzeba wyciągnąć kartę i włożyć ponownie, ale tym razem problem wygląda na poważniejszy bo brak dużej ilości kanałów już od tygodnia, a wyciąganie karty nie pomaga. Spróbuję przestawić antenę, ale siła sygnału jest oznaczona jako 80%, zaś jakość to tylko kilka procent (w kanałach, z którymi są problemy). Skoro więcej osób narzeka na te kanały, to może jest jakiś problem z nadawaniem od grupy TVN?
  • Poziom 27  
    Właśnie sam nie mogę pojąć . Pod moją opieką mam 4 zestawy ( 2x 4060CX, 1x 4050CX, 1x Technisat Digit CD). Obecnie właśnie różne takie dziwne przypadki słabej jakości sygnału. Anteny ustawione najdokładniej jak mogłem. Jednego dnia jakość na tr. TVN 70-90% innego drastycznie spada. Rozumiałbym to na jednej antenie, ale na 4 ?. Problemy zaczęły się pojawiać gdy zmienili korekcję błędów sygnału. Albo tanie odbiorniki nie zawsze sobie radzą z tymi przypadłościami, albo zmienne warunki pogodowe mają duży wpływ na to.
    Wobec tego sam też chętnie poznałbym genezę tych problemów.
    Ja częściowo tłumaczę sobie to moim położeniem geograficznym- południowo-wschodnia Polska. Jak wiadomo tutaj te sygnały troszkę słabsze niż na północy, czy zachodzie kraju.
  • Poziom 24  
    Po zmianie FEC sygnał stał się bardziej podatny na zakłócenia, wcześniej "lepsze FEC" było w stanie "zrekonstruować" sygnał, teraz nie. Należy zatroszczyć się o instalacje antenowe, nawet korekta SKEW konwertera może pomóc.
  • Poziom 27  
    Problem w moim przypadku polega na tym, że jak zatroszczę się o kanały z gorszym FEC, to jest 100% pewne, że stracę kanały z tych "słabszych" transponderów. Jedna z anten ma ponad 120 cm średnicy i tam też po całym dniu spędzonym na stromym dachu- różnie bywa.
    Trzeba by tam siedzieć w deszcz, lub śnieżycę, ale wtedy ślisko jak diabli. Świeci słońce- jest inaczej, niż np. w pochmurny dzień, natomiast podczas dużej letniej ulewy wcale sygnał się nie pogarsza.
    Krótkofalowcy narzekają na propagacje, ja- nie wiem już do cego się przyczepić jeżeli chodzi o SAT w moim regionie :(.
  • Poziom 18  
    a to FEC muszę sam ustawiać, czy moja satelita ma sama to odczytać? W tunerze brakuje mi opcji ustawiania kanału, mogę zarządzać tylko transpondrami i to też w niewielkim stopniu. FEC jest dla całego transpondera czy dla każdego kanału osobno?
  • Poziom 35  
    marijuz napisał:
    FEC jest dla całego transpondera czy dla każdego kanału osobno?

Witam, dla transpondera wykaz TP dla TNK znajdziesz TUTAJ
    i przykładu TP 10719, polaryzacja V(pionowa), 27500 oraz FEC 5/6.
  • Poziom 24  
    marijuz napisał:
    a to FEC muszę sam ustawiać, czy moja satelita ma sama to odczytać? W tunerze brakuje mi opcji ustawiania kanału, mogę zarządzać tylko transpondrami i to też w niewielkim stopniu. FEC jest dla całego transpondera czy dla każdego kanału osobno?

Większość tunerów ma "auto FEC", jest przez nie "wyszukiwany", nie ma możliwości ręcznej zmiany, a nawet tuner nie poinformuje jaki FEC jest przy danym transponderze. Wszystko zależy od sprzętu.
  • Poziom 27  
    Najskuteczniej chyba całkowicie usunąć z list transponder TVN o ile dobrze pamiętam 11393? zapisać zmiany bez niego, a następnie od nowa go dodać na listę transponderów i przeskanować go.
  • Użytkownik usunął konto