Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Za dużo basu w głośnikach komputerowych.

16 Lip 2011 09:46 1721 2
  • Poziom 11  
    Cześć, mam problem z głośnikami komputerowymi, gdy pod głoszę je na 2/10 skali to w głośniku jest za dużo basu im głośniej tym gorzej, poniżej 2/10 skali jest cicho i czysto. Kiedyś grały bardzo czysto i głośno nawet w skali 10/10. Nie są to głośniki z najniższej półki, są oparte na końcówce BA5406. Są już dość stare, myślę, że mogą mieć nawet ponad 10lat.

- sprawdziłem już głośniki poprzez bezpośrednie podłączenie pod inny wzmacniacz i grają bardzo ładnie, więc same głośniki są dobre.
    - podłączałem głośniki pod sygnał z mp3, ale nadal to samo, podłączam kablem 2xchinch/1xmini-jack 3,5, który jest napewno dobry, bo sprawdzałem.

Stało się to z czasem jakiś rok temu działały, potem leżały, a teraz już nie działają, chciałbym je odratować gdyż przydałby mi się wzmacniacz :)

Jeśli będzie trzeba wstawię zdjęcia.

3.1.15. (11) Zabronione jest publikowanie wpisów przedstawiających problem, bez podania wystarczającej liczby informacji umożliwiającej zajęcie merytorycznego stanowiska przez innych Użytkowników forum. Tytuł wpisu powinien zawierać markę, model oraz skrótowy opis usterki.
    (dj-MatyAS)
  • Poziom 43  
    Wypadałoby przelutować kondensatory i sprawdzić efekty, za pewne nie trzymają już wartości i zwyczajnie straciły właściwości filtrujące.
  • Poziom 11  
    Ok, a mógłbyś jeszcze napisać czy trzeba wymienić wszystkie, czy tylko ten główny największy na początku zasilania: (16v 2200uF).

Są takie:
    - jeden taki co wyżej wymieniony
    - 2x 1000uF 10v
    - 1x 100uF 16v
    - 6x 47uF 16v

To są wszystkie, które znalazłem na płytce wzmacniacza, jest jeszcze druga, ale na tamtej są tylko potencjometry, a tam raczej problemów nie ma.