Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

odzyskiwanie danych ntfs prosze o pomoc...

19 Lis 2004 22:21 4490 8
  • Poziom 20  
    Witam.. mam duzy problem.. otoz: potrzebuje odzyskac dane ktore utracilem(przez wlasna glupote).. nie zrobilem kopi zapasowej bardzo waznej bazy danych..(plik accesa)..potrzebuje pomocy, zeby ktos mi pwoiedzial jak to odzyskac.. mialem winxp(prof) usunolem partycje, stworzylem na nowo(o tej samej wielkosci) formatowalem quick formatem pod nfts i zainstlaowalem winxp(prof) na nowo, wgralem wszystek soft.. i skapnolem sie ze nie zrobilem kopi zapasowej bazy danych.. czy jest mozliwosc odzyskania tego.. bardzo ladnie prosze o pomoc, i szczegolowe informacje jak tego dokonac, bede wdzieczny..

pozdrawiam shivo..
  • Spec od komputerów
    Będziesz miał problem z odzyskaniem danych, szczególnie że już zapisałeś nowe dane na ten dysk.
    Warunkiem uzyskania możliwości odzyskania danych na każdym dysku jest nieużywanie go do czasu użycia narzędzia do odzyskiwania.
    Każda operacja zapisu na takim dysku znacząco zmniejsza szanse na odzyskanie danech.
    Ponadto większość programów do odzyskiwania danych to aplikacje komercyjne (dosyć drogie). Jest możliwość ściągnięcia ich "kopii" z sieci P2P.
    Poszukaj programu File Scavenger http://www.quetek.com/, Active Partition Recovery http://www.partition-recovery.com/
    Jak coś sobie jeszcze przypomnę to dam znać.
  • Poziom 17  
    No kolego, to w porę :) Teoretycznie masz bardzo małą szansę, że plik, którego szukasz, nie był pofragmentowany i nie został nadpisany nowymi danymi po instalacji systemu i reszty softu. Praktycznie te szanse są o wiele mniejsze. Mam nadzieję, że piszesz z innego komputera ( a przynajmniej z innego dysku) niż ten ze straconym plikiem.

W sieci jest wiele programów odzyskujących dane ( a przynajmniej próbujących). Ja kilkakrotnie używałem Ontrack DataRecowery ( www.ontrack.com ) i trochę zawsze udało mi się odzyskać. DataRecovery robi botowalną płytę CD, z której opalasz komputer i skanuje dysk. Masz do wybory kilka opcji, zależnych od tego jaki miałeś system plików, rozmiary partycji itp.

Powodzenia.
  • Poziom 20  
    uh... to nie dobrze..:( bardzo nie dobrze... no coz.. zostaje mi poszukanie jakiegos softu i prubuowanie odzyskania, teraz oczywiscie z domu pisze, problemy sa w firme... glopota bylo nie zrobienie kopi.. eh... ..
    milego dnia...
  • Poziom 10  
    Nie wiem czy się juz uporałeś z problemem, ale jak chcesz to mogę Ci podesłać Easy Recovery 6.04, powinien sobie z tym poradzić. Jest to dosyc potężne narzędzie.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Tylko nie instaluj go na swoim dysku! Nagrabiłeś sobie już wysdtarczająco dużą kupkę. Zainstaluj to na innej maszynie, a swój dysk podepnij jako drugi. Jeżeli znasz nazwy plików, które pokasowałeś, to masz 5% szansy.
    Ciekawi mnie, czy poprzednio organizacja Twojego dysku była taka sama: wielkości partycji i ich typy. Jeżeli tak - jakaś - choc niewielka - szansa istnieje. Jeżeli nie - ........
  • Poziom 18  
    Witam!

Niedawno znajomy przyniosl mi dysk po podobnym "wypadku"... Ratowalem dane przy uzyciu programu GetDataBack for NT (jak chcesz moge wyslac ).

Zeby cie pocieszyc dodam ze z partycji 60 GB odzyskalem dokladnie 500 mb... :(

Zycze powodzenia i pozdrawiam,
    simpo