Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Po burzy padł internet i telefon - Dziwna sprawa

16 Lip 2011 11:29 2154 9
  • Poziom 20  
    Witam. Byłem na wczasach, nie było mnie tydzień. Po powrocie do domu, dziwna rzecz: Telefony nie mają zasięgu, a router co chwila zrywa połączenie (router to linksys, internet neo, telefon tp). Tata zadzwonił do tp, dzisaj sms od nich że już naprawione. A telefon dalej nie działa, a właściwie to dwa telefony nie działają, nie ma zasilania na dsl, bo telefon który ma zasilanie z dsl nie daje oznak życia, a panasonic bezprzewodowy nie ma zasięgu. Co chwile zrywane jest połączenie z internetem, wtedy na routerze pali się kontrolka wireless czyli od wifi, dsl mruga ale nie tak jak za startem poprawnym routera, tylko bardziej tak jakby nie kontaktowało coś. Gniazdka dsl nie mają znaczenie, bo pod które by się nie podłączyć to i tak nie działa dobrze. Co to może być? Dodam, że telefony były podłączone w czasie mjego wyjazdu, a router odłączony od prądu (wyjęty z gniazdka zasilacz), od dsl nie.
    PS: Nie znam się zbyt na sieciach, więc jakby temat miał zbyt niski poziom to proszę o przeniesienie do działu początkującuy. Dziękuję.
  • Poziom 35  
    Temat przenieś na stronę twojego operatora:D czyli skopiuj i wklej jako reklamację. Przecież nie będziemy na forum naprawiać ci linii telefonicznej.
  • Poziom 20  
    No niby tak, ale miałem bardziej na myśli czy to coś u mnie czy u nich? Jak sądzicie?
  • Poziom 28  
    Jeśli TP twierdzi, że u nich jest ok to trzeba sprawdzić swoje urządzenia. Zapewne po burzy zostały uszkodzone i TP do tego już nic nie ma. Podmień router na inny, telefon też i sprawdź czy działąją. Będziesz wiedział czy uszkodzone są twoje urzadzenia czy awaria dalej jest w TP.
  • Poziom 10  
    Niedawno u mnie też była burza, urządzenia czyli - telefon, liveboxa, dekodery ITP wyłączyłem, lecz piorun prawdopodobnie uderzył w przewód telefoniczny , po czym spalił mi się telefon, livebox, więc to raczej u Ciebie są popalone ...
  • Poziom 22  
    marcin21234 napisał:
    więc to raczej u Ciebie są popalone ...

Niekoniecznie, często podczas burzy padają porty ADSL na DSLAM, zwłaszcza jak komuś nie chciało się włożyć bezpiecznika :F
  • Poziom 29  
    Cytat:
    Niekoniecznie, często podczas burzy padają porty ADSL na DSLAM, zwłaszcza jak komuś nie chciało się włożyć bezpiecznika
    raczej mit jeśli dostaje linia tepsy to raczej bezpiecznik nic nie daje nawet bardzo szybki
  • Poziom 22  
    kajron napisał:
    Cytat:
    Niekoniecznie, często podczas burzy padają porty ADSL na DSLAM, zwłaszcza jak komuś nie chciało się włożyć bezpiecznika
    raczej mit jeśli dostaje linia tepsy to raczej bezpiecznik nic nie daje nawet bardzo szybki

Daje i nie kłóć się, jak nie wiesz.
  • Poziom 35  
    Bezpośrednie uderzenie potrafi zgrzać ze sobą żyły w kablu, co tu pisać o bezpiecznikach. Elektronika na centralach jest droższa i konstrukcyjnie dużo lepiej zabezpieczona przed przepięciami niż sprzęt powszechnego użytku. Na bardzo długich liniach z ADSL bezpieczników z reguły nie ma - wprowadzają tłumienie a każdy decybel jest wtedy istotny. Zauważyłem, że od przepięć częściej uszkadzają się porty telefoniczne; mimo wszystko są one technologicznie starsze o parę lat od portów DSLAM.
  • Poziom 22  
    Można teoretyzować czy bezpieczniki są odpowiednio szybkie czy nie, ale praktyka pokazuje jasno że są bardzo dobrym zabezpieczeniem portów zarówno ADSL jak i POTS. Faktem jest że potrafią wprowadzać niepotrzebne tłumienie jak pisze andk1eltd. A to dlatego, że nie wszędzie stosowane są bezpieczniki przeznaczone dla usług ADSL, tylko zwykłe dla usług głosowych, które nie zapewniają odpowiednich parametrów.

Powiem tak, ostatni przypadek po uwaleniu pioruna w kabel rozdzielczy, cała energia poszła w stronę przełącznicy, porty zabezpieczone bezpiecznikami wytrzymały, na dwóch portach nie było bezpiecznika - uszkodzone. Aha i nie ma znaczenia jaki port ADSL czy POTS, wszystkie padają jednakowo :)